Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu
Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu |  görsel 1
En güzel ve anlamlı sözleri, Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu yazımızda bulabilirsiniz. Bu Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşarak fenomen olabilir binlerce beğeni, paylaşım ve retweet alabilirsiniz.

Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu başlıklı yazımızdaki güzel sözleri aşağıda bulabilirsiniz. :)

Sevgiliye mektup yazımızda sizlerle iki adet mektup paylaşacağız. Bu mektupları sevgilinize göndererek hem nostalji yaşarsınız hem de onu mutlu etmiş olursunuz.
Sevgiliye Mektup 1
 
Canımın içine sardığım, her sabah yüzüne hasret kaldığım, her gece başımı omzuna yaslayacağım diye gün gün saydığım benim canım sevgilim. Pamuk ellerinin yumuşaklığıyla sardın yaralarımın en derinini, en samimi gözlerle baktın göz bebeklerimin içine. Bugün yaşıyorsa bedenim, ayakta ise ruhum ve atıyorsa kalbim, bil ki sen ve kalbinin bana verdiği güzel aşk sayesinde.
 
Ey benim batmayan güneşim, sen ve senin sevgin kurtaracak dünyayı. Senin içinin güzelliği saracak dört bir yanı. Sen ki savaşları bitirecek, acıları dindirecek, aç çocuklara ümit, susuz topraklara su salacaksın.
 
Çöllerin serapları dinecek senin sevginle beraber, kışlar insanların kalbini üşütmeyecek. Senin sıcaklığın, senin kokun, senin güzelliğin saracak dört bir yanı, sen dünyaya iyiliği ve barışı getirecek olansın. Kalbim öyle dolu ki aşkla, bir bakışınla değiştim. Dünya da seni sevecek sevgilim, bütün insanlar içindeki sevgiden ilham alacak ve sen bu hayatta baki kalacaksın.
 
Dört tarafta anılacak adın, aşk kokacaksın sokakların her birinde. Aşk senin kokun olacak, aşk senin adın…
 
Kim aşık olursa ilk seni anımsayacak, sonra gözlerini, sonra o pamuk ellerini, sıcacık yüreğini ve gülen yüzünü… Bütün dünya tapacak sana ve en çok ben seveceğim seni. Herkes senin için kul köle olacak, ama tek yarenin ben olacağım. Kimse kızıp küsmeyecek sana, senin iyiliğin saracak yürekleri. Çocuklar ağlamayacak sevgili, aç kalmayacak…
 
Bana öyle güzel umutlar bahşettin ki, kirli sandığım dünyanın ne kadar güzel bir cennete dönüşebileceğini fark ettim. Ah sevgili; al canımı kat canına, biz ikiyken bir, bir iken ise bütün olalım. Varlığınla son bulsun hayatım, göklere yükselsin ruhum. Cennet diyarlarda senin kokunla yeniden ve yeniden can bulayım.
 
sevgiliye mektup
Sevgiliye Mektup 2

Doğmak istemedim belki de bu dünyaya hiç sormadılar. Fikrimi önemseyen tek bir kalp, tek bir fikir bile hatırlamıyorum. O kadar bunalmıştım ki bu garip yerden, bu şehri, bu sokakları ve bütün insanları terk etmeyi düşündüm.

Tam boğaza karşı durup kendimi salacakken denizin sularına, birden burnum varlığının kokusunu aldı. Sadece var olduğunu bildiğim birine aşık oldum. Kimdir, nedir, nicedir hiç bilmediğim lakin sadece var olduğunu bildiğim birine.

Vazgeçtim boğazın sularından, ellerimi cebime atıp umarsızca yürüdüm ve bir gün ben senin varlığınla bu hayata yeniden doğdum sevgili. Aldığım koku, senin kokundu. Sen benim kalbime daha ilk o gün girmiştin. Gizliden seviyordum seni, sadece adın ve cismin yoktu. Sen hiç bilmediğim ve anlamadığım bir anda, bu güzel bedende can buldun.

Güzelliğin, kokun, beni saran kolların, sevdiğini söyleyen dilin bunun kanıtıydı. O gün anladım ki ölmek için erken karar almışım. Dünyada aşk diye bir gerçek var ve bu gerçek bütün yalanların yok olmasına, arka planda kalmasına yetiyor.

İnsanın içi kötülükten arınıyor be, insan seninle hayatı sevmeye, yaşamı görmeye başlıyor. Ruhum nefes alıyor sevgili, seninleyken hayata tozpembe bir renk karışıyor. At gözlüklerim kendiliğinden gözümden çıkıyor, artık daha geniş görüyorum, daha geniş seviyorum ve daha geniş hissedebiliyorum.

Meğer ölmek istemek ne büyük aptallıkmış. Senden çocuğum olmadan, seninle geceleri uyumadan ve sabahlara uyanmadan nasıl ölebilir bir insan? Sen yaşanmak ve yaşamak için sebepsin bana. Sihirli bir dokunuştu varlığın benim için ve biliyorum ki sen en büyük ilizyonistsin kalp hücrelerimin kapısını aralayan.

Böyle bir sihre değerdi yaşamak ve ben erosun en sihirli okuyla bağlandım sana. Seni çok seviyorum.   

 

Sevgiliye mektup yazımızın sonuna geldik.

Diğer mektuplar için tıklayın -> Sevgiliye Mektup


Reklamı Kapat