Harika Sözler, Harika Nickler

Türk kızına bugün çok güzelsin desen, " diğer günler çirkindim yani " diye trip atar.
 
Bülent Ersoy'a evlenme teklif edecek olan gençten şok açıklama, "Zaten 5 ay ömrüm kaldı, ben de bir çılgınlık yapayım dedim."
 
Derste "Hep aynı parmakları görüyorum" diyen hocama; Değişik olsun diye, orta parmağımı kaldırdım.
 
Bir gün intihar edecek olursam, yıllardır misafir odasındaki vitrinde duran nikah şekerlerini yutarım.
 
Evlilikler yüz görümlüğüyle başlayıp. yüzünü şeytan görsünle bitiyo galiba...
 
Ömer Çelakıl hayatın şifreleri'nin "1234" oldugunu açıkladı.
 


Bir gün intihar edecek olursam, yıllardır misafir odasındaki vitrinde duran nikah şekerlerini yutarım.

Tags: Harika Sözler, Harika Nickler, Harika Msn Nickleri, Harika Yazılar, Harika Mesajlar

devamını oku
tarihTarih:16/08/2011
. Google'de Ara Google'de Ara .

Dostluk Nickleri, Dostluk Sözleri

 Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

   Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

   Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar,sevgiler,aşklar yalan olsa da umrumda değil dünya yansada biz dostu unutmayız dost uzakta olsada.

   Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın.İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

   Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.


   Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

   Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

   Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

   Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.UNUTULMADIN!

  Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

   Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan


   Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

   Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

   Belki diyorum; SEVGİ nin ne demek olduğunu biliyoruz ama GENÇLİĞİN ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak...
 

  Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

   Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

  Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

   Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur


   Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili,kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak...

   Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz

   Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

   En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyoru.Hep Mutlu Ol..

   En Koyu cehelet hakkında hiç bir şey bilmediğin bir şeyi redetmektir.

   Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

   Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

   Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakın bakma arkana krallar önde gider

   Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.


   Rüzgarın kemanını çaldığı,damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıpta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.

 Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun.

   Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafaler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü

   Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun.

   Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

   Gün gelir buslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

   Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

   Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

   Hayal kur, ne hayal kurmak istersen... Gez, nereye gitmek istersen... Ol, ne olmak istersen.... Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için

   Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

   Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar.güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar.üzülme doğruların kaderidir yanlızlık,kargalar sürüyle,kartallar yanlız uçar...

   Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! Sana ait olmak isterse bir gün mutlaka geri Gelecektir Gelmezse de boşa peşinden koşma Asla da senin O L M A Y A C A K T I R

  

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. sen niye varsın ki bu dünyada? arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için...

   Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

 Kalbin hangi arzuların özlemi ile çarpıyorsa hayat rüzgarların seni ona kavuştursun

   Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. ama rengarenk gökkuşağı da yağmurdan sonra çıkar...

   RÜYA; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir.ARKADAŞ;uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.HAYAL GÜCÜ; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır,ve HAYAT; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır.açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle...


   'Yalnızca bizim gibi insanlar,benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

   Hayat; yaşamayı, Mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; Haketmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk;paylaşmayı bilen için vardır.

   İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere saklaki gerçekten isteyen bulsun..

   O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

   Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!

   Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir ömür dileğiyle.. 

Tags: Dostluk Nickleri, Dostluk Sözleri, Dostluk Yazıları, Dostluk Mesajları

devamını oku
tarihTarih:16/08/2011
. Google'de Ara Google'de Ara .

Aşk Sözleri, Aşk Nickleri

- Gidenin arkasından bakmayın, Yoksa geleni göremezsiniz.."
 
- "Herkesin anlayış derecesi farklıdır. Anlattığın herşeyi anlamalarını bekleme, Çünkü bu karşıdakinin kapasitesine bağlıdır
 
- Susarım, susarım.. bigün gelir öyle bi konuşurumki ne cevap verebilirsin ne de bir daha kendine gelebilirsin....
 
- Yapmak istediklerimi sıralıyorum . En başta seninle bir ömür geçirmek . Devamı yok, hepsi bu. ♥'
 
- Herşeyini al ve git, artık istemiyorum seni dedim,ve Elimi tuttu aldım hadi gidiyoruz dedi..!'
 
- Size zamanını ayırmayan birine, Asla kendinizi harcatmayın..
 
- Bazen sevdiklerimize zarar vermemenin tek yolu, onlardan uzak durmaktır
 
- Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın.. ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.
 
- Mutlu bir çift gördüğünüzde Allah bozmasın demeyin! Çünkü Rabbim bozmaz, insanlar bozmasın yeter.
 
- Herkesin bir ilişkisi vαr; αmα hiçbiri sevmiyor. Herkesin bir sevdiği vαr; αmα hiçbiri kαvuşαmıyor .
 
- Ölmek İçin Dokuz Canım Olsaydı , Sekizini Gülüşüne Birinide Gidişine Verirdim.
 
- Bana askim diyeceksen baska bir kiza 'canim' bile demeyeceksin!!!!
 
- Kime güzel bi söz söylesem onα αşık olduğumu zαnnedior.. oysα ben onlαrα değil o sözü söylerken hαyαl ettiğim kişiye αşığım ♥
 
- Alışmaktan korktuğun için; Dokunmaktan vazgeçtiğin insanlar vardır..
 
- İnsanlar işine gelince değil de vicdanına değince iyilik yapsalardı; bugün çıkar ilişkileri değil, gerçek sevdalar yaşanırdı
 
''Seni seviyorum'' kelimeside orucu bozar aslında, çünkü yalanda olsa sürekli yiyoruz.
 
Fırtınanın gücü ne olursa olsun, -Eğer yağmura saygın varsa- Seni bekleyen bir gök kuşağı mutlaka vardır..

Tags: Aşk Sözleri, Aşk Nickleri, Aşk Mesajları, Aşk Yazıları, Aşk Msn Nickleri

devamını oku
tarihTarih:16/08/2011
. Google'de Ara Google'de Ara .

Duygusal Sözler, Duygusal Nickler

Nasreddin Hoca'ya dert yanıyorlar: - "Yahu Hoca senin karın çok geziyor." Hoca: ...- "Olur mu canım? O kadar gezse arada bir bizim eve de uğrardı."
 
Ya teklifimi kabul edersin ya da peşinde koşarken yırtığım ayakkabıların paralarını ödersin...
 
Kalbimle gurur duyuyorum; Çalındı, kırıldı, yandı, kandırıldı ama hala çalısıyor. Aslanım benim. ;)
 
Karım, yaklaşmakta olan yıldönümümüz için çaktırmadan ayak yapıyordu .. "Üç sani...yede hızla 0 dan, 100 ye çıkabilen bir nesne istiyorum" dedi, Bir baskül aldım ona!. :)
 
Konusacaksan öyle bir konuş ki, inanayım. Ağlatacaksan öyle bir ağlat ki, susmay...ayım. Gideceksen öyle bir git ki, ölümüne unutayım. Ama seveceksen öyle bir sev ki, konuşsanda, gitsende, ağlatsanda seni yüreğimde yaşatayım...
 
İlk Defa Gittiğim Bir Şehir Gibisin Sevgili.. Önce Bi Yabancılık,Sonra Bi Alışka...nlık, Sonrada Bağımlılık Yaratıyorsun Ve Ben Sana Ait Olmadığım Halde Memleketim Gibi Seviyorum Seni...
 
"Aslında tek sorunumuz; henüz onunla tanışalı bir kaç gün olmuşken ona 'seni seviyorum' diyebiliyor olmamızdır". [B. Marley]
 
Eski sevgilinden kalan yarayi ; masum kizlarin namusuyla oynayarak kapatma.. Bir... gun o namusuyla oynanan kiz senin kizin olabilir bunu unutma !!!
 
Türk erkeğinin dünyanın en kıskanç erkeklerinden biri olmasının sebebi; sevgililerine değil, kendilerine güvenmediklerindendir! Aziz Nesin
 
İnsan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir, diyorlar. Sanki inanmak...tan daha muhteşem bir hata yapılabilirmiş gibi. [ Sunay AKIN ]
 
Kim bilir; masalınızın kahramanı, başka bir hikayenin figüranı olmaya gitmiştir ...belki de. Değer mi gitmesine, gitmezdi değmese... [Nazım Hikmet Ran]
 
Aşk denilen sevgili vardır, gitti mi; aşkın anlamı kalmaz. Bir de dost denilen insan vardır, gitti mi; yeri dolmaz… [Anton Pavloviç Çehov]
 
Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler…
 
Sakın kaybettiğin yerde bekleme, çünkü güçsüzler öyle yapar. Ve kapanan bir kapı...yı birdaha çalma, kapanan kapıyı acizler çalar… [William Butler]
 
Tags: Duygusal Sözler, Duygusal Nickler, Duygusal  Yazılar, Duygusal Msn Nickleri, Duygusal Mesajlar

devamını oku