Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Bedava İnternet Nasıl Yapılır ? | görsel 1

İnternet, hem ülkemizde hem de tüm dünyada olmazsa olmaz denebilecek kadar hayatımızda yer tutan önemli bir teknoloji unsuru. Önemli toplantılarda kullanılacak belgeleri, yıl sonunda teslim edilmesi gereken dosyaları internet aracılığıyla gönderiyor, ailemizden birisiyle veya arkadaşlarımızla sosyal medya yani internet üzerinden iletişim kuruyoruz. Hayatımızı bu kadar ele geçiren bir teknoloji de, ister istemez birçok kişide bağımlılık noktasına kadar çıkmış durumda. Turkcell, Avea ve Vodafone başta olmak üzere birçok mobil veri firması müşterilerine en uygun fiyata en kaliteli ve hızlı internet bağlantısını sunmak için çalışıyor.

 

Yine de firmalar tarafından belirlenen bu fiyatlar, müşterinin satın almak isteyeceği kadar cazip olmayabiliyor. Günümüzde, internet üzerinden paylaşılan yöntemler ile bedava internet bağlantısı kullanan birçok kişi var. Firmaların belirlediği fiyatların ve internet hız limitlerinin aksine kullanılan bu paketler, zaman zaman kullanılan programa göre oldukça hızlı veya aksine oldukça yavaş olabiliyor. Bu yüzden internet üzerinden bulduğunuz bir program ile internet bağlantısı sağlamak istiyorsanız, programın bağlantı hızını mutlaka daha öncesinden test etmeli, size yetecek düzeyde bir bağlantı hızı yoksa yeni program arayışına girmelisiniz. Şuan için en çok kullanılan internet bağlantı programlarının ilk sıralarını, VPN programları dolduruyor.

 

VPN programları sayesinde, yurtdışı konumlardaki sunucuların ağlarına bağlanarak bu ağlardaki internet bağlantılarını kullanıyorsunuz. İnternet üzerinden alacağınız veriler de yurt dışı sunucularından geleceği için birçok VPN programı, internet hızınızı düşürecektir. Bu yüzden tüm VPN programlarını araştırmanızı öneririz. İnternet’in etkisini göstermesi ile birlikte her ne kadar etkisini kaybetmiş gibi görünse de mobil iletişim firmalarının yaptığı istatistik sonuçları, smslerin de halen oldukça yoğun olarak kullanıldığını gösteriyor. Facebook ve Whatsapp gibi popüler sosyal medya platformlarının olmadığı zamanda, iletişim için birçok kişi SMS adı verilen ve mobil iletişim firması tarafından sağlanılan kısa mesaj servisini kullanıyordu.

 

O zamanlara göre her ne kadar SMS kullanımında yüksek düşüşlere rastlansa da, halen SMS kullanımının internet kullanımı ile yarıştığı firmalar tarafından yapılan istatistik çalışmalarında ortaya çıkıyor. İnternet üzerinden, herhangi bir telefon numarasına bedava SMS göndermenizi sağlayan birçok farklı program ve internet sitesi var. Bu siteler, genellikle yabancı lokasyonlar üzerinde kurulu olan ağ santrallerine bağlı olarak çalışır ve santrale gelen isteği, telefon numarasına yanıt olarak gönderir. Bu tür SMS siteleri her ne kadar oldukça başarılı ve hızlı bir şekilde SMS gönderiyor olsa da, birçoğu gönderici telefon numarası olarak kendi kuruluşlarının ismini belirtiyor.

Devamını Oku
16/03/2016
Duygusal Aşk Mesajları | görsel 1
Duygusal Aşk Mesajları yazımızda duygu dolu aşk sözlerini bulabilirsiniz. Bu aşk sözlerini sevgiliye göndererek onları mutlu etmekte size düşüyor.
 
 
Kim bilir nasıl güzel raks eder yüreğin aşkı bulunca. Ben cananın olayım, o raksa doyayım. Her kalp atışındaki ritmin eşsiz kokusu sinsin bedenime. Sultanım, ben bu aşk yolunda kulunuz, köleniz olayım.
 
 
Ne de güzel bakarsın sen, nasıl güzel değer bakışların üzerime. Gölgem titrer seni her gördüğümde. Mavi gözlerin bana her değdiğinde, iliğime kadar yeniden yaşamaya başlarım. Bu aşkın en güzel bestesi sen olacaksın sevgilim. Ben ise sözlerden oluşan bir hece…
 
aşk sözleri
 

Duygusal Aşk Mesajları

 
Duyduklarım beni daha çok aşık eder güzelliğine, kalbine. Adımı her zikrettiğinde peri masalları yaşamaya başlar bu aciz gönlümde. Gönlümün saraylarına cariyeler uğrar, görmem hiç birini. Sen benim sultanım, sen benim hasekim… Aşk ne yakıştı gül çehrene.
 
 
Güzelliğin öldürüyor her geçen gün beni biraz daha. Gölgen düşüyor üstüme,  aniden irkiliyorum. Bana her dokunuşun cennetten bir bahçe, ey nazlı yarim her nefesinde biraz daha aşka boğuluyorum.
 
 
Seni sevmek için gönderildim ben bu dünyaya. Nasıl ki sen cennetten düşen bir meleksin, ben de aşka düşen bir viraneyim. Aşk beni divane etti, virane etti. Aşk beni senden beter etti. Sadece seninle gülüyor gözlerim, bir kırpsan gözlerini bedenimden ruhlar çıkıyor, canla kopuyor sevgili.
 
aşk mesajları
 
Senin kadar kimse ne sevdi, ne sevdirdi. Sen güzel kaşlım, hoş bakışlım… Gönlümün kapısına ayak sürdüğün gün bu beden aşkın meyline düştü. Divane kullara döndüm, aşkın kıblem oldu. Ne yana dönsem secdem sen oldun, nereye baksam kendimi rükuda buldum. Namazım, niyazım, benim en güzel ibadetim. Saadet bahçesine ilk adımı senin sayende buldum.
 
 
Seni her geçen gün biraz daha sevmek ve en önemlisi senin de beni sevdiğini bilmek. Sen olmasan aşkın her anı yalın kalırdı. Sen olmasan aşkın adına karalar çalınırdı. Sen yüzün gibi pak ve aydınlıksın. Bu aşkın duruluğu senin ellerine dokunmaktan geçer de ellerine her dokunduğumda içim titrer. Bir kadın böylesine mi güzel sever aşkı, böylesine mi güzel yaşatır…
 
 
Ey gamzelerinin içine oturup dinlendiğim adam, ey enim gözümün nuru, gönlümün beyaz bulutu. Seninleyken zaman dur durak bilmezken, senin yokluğun bana müebbet karanlık oldu. Sen doğ sabahıma gün gibi, sen ört günün siyahında üstümü gece gibi. Gün ikiye bölünsün, ayla güneş bu aşkın bekçileri olsun. Ah adam, ah sevgili tevazuumu kabul et, ben bu aşkın içinde seninle yanmaktan gayrı bir şey istemem. 
 
Duygusal Aşk Mesajları yazımızın sonuan geldik. Daha fazlası için tıklayın -> Sevgiliye Güzel Sözler
Devamını Oku
11/03/2016
Sevgiliye Doğum Günü Mesajı | görsel 1
Sevgiliye doğum günü mesajı yazımızda sevgiliye gönderebileceğiniz doğum günü mesajlarını bulabilirsiniz. Sizde sevgilinizi mutlu etmek istiyorsanız ona böyle küçük sürprizler yapabilrsiniz.
 

Sevgiliye Doğum Günü Mesajları

 
Bugün takvim seni gösteriyor. Aylardan sen, günlerden sen, akrep ve yelkovan sana koşuyor. Mumlar senin için yanıyor bugün ve insanlar senin için eğleniyor. Bu ışıklar senin için, bu havai fişek gösterileri sana. Bugün bütün insanlık senin varoluşunu kutluyor, herkes senin için iyi dileklerde bulunuyor. Benim de diğer günler olduğu gibi bugün de en büyük dileğim sensin, sen hep hayatımda kal güzel kadın, her yaşında ve her yaşlanışında biraz daha sana karışmama izin ver. Doğum günün kutlu olsun, seni seviyorum.
 
Diğer doğum günü mesajları için TIKLAYIN -> Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
 
Belki bir umut deyip başladım seni sevmeye, belki olur deyip çevirdim kıbleyi senden yana. Besmele çekip, niyet ettim. Önce rükuya gittim sonra secdeye. Bütün rekatlar bitti ve amin dedim. Bu duaya, bu ibadete Allah’ın da gönlü olsa gerek ki seni verdi bana sonunda. Bugün en kutlu gün sevgili, hem bana gelişini kutlayacağız hem de yeni yaşını. Sen her yaşında çok güzelsin ve her yaşında benimle kalmayı seçensin. Doğum günün kutlu olsun, seni seviyorum.
 
sevgiliye doğum günü mesajları
 
Günler ayları, aylar yılları kovalamış ve bugün sen dünyaya gözlerinle güzellik katmışsın. Çiçeklerin kokusunu, gökyüzünün ve denizlerin rengini, kuşların sesini vermişsin buraya ilk adımında. Herkes senden bir parça almış. Bundandır göklerin denizlerin sevilmesi, bundandır çiçeklerin güzel kokması ve bu sebeptendir kuş cıvıltılarının insana huzur katması. Benim en büyük huzur kaynağım, iyi ki doğdun. Doğum günün kutlu olsun.
 
 
 
Sevmezsin kutlamaları lakin senin doğduğun günü es geçemem. Senin doğduğun günü severim ben, senin ilk ağladığın, ilk gözlerini açtığın gün bugün. Her yeni yaşına kavuştuğun gün bugün... Her yeni deneyimine başöğretmenlik yapan gün bugün ve seni en çok sevdim gün bugün. Bugün bu dünyaya gelerek beni ne kadar mesut ettiğini bilemezsin. İyi ki doğdun sevgilim. Doğum günün kutlu olsun.
 
sevgiliye doğum günü mesajları
 
Pamuklara sarıp sarmaladığım, gözünün içine baktığım, herkesten sakındığım sevgilim. Benim cennet eşim, can yoldaşım, biriciğim… Doğduğun gün yanında olamadım ama her doğum gününe katılacağım. Sen izin verdikçe her yıl bu günü şükranla anacağım ve en mutlu insan olmanı sağlayacağım. Sen iyi ki varsın, sen iyi ki doğdun. Sen benim güzel kadınım, sen benim canımın parçası, gönlümün sultanı, doğum günün kutlu olsun meleğim, İyi ki doğdun iyi ki varsın. Sen çok seviyorum.
 
 
 
Bir seni severim bugün ben, bir de seni bana vereni… Nice aşk dolu yaşlara sevgilim. 
Devamını Oku
08/03/2016
Sevgiliye İyi Geceler Sözleri | görsel 1
Sevgiliye iyi geceler sözleri yazımızda en güzel iyi geceler mesajlarını sevgiliye gönderebilir onu mutlu edebilirsiniz. Sevgiliye iyi geceler mesajları aşağıdadır.
 
Diğer Sözler İçin Tıklayın -> Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
 
Gecenin en aydınlık yüzü, benim ayım, benim parlayan yıldızım. İyi geceler hayatım, seni seviyorum.
 
 
Benim gecemsin sen, benim karanlığım… Karanlıklarda bulduğum ayım, yukarı bakıp hep gülümsediğim huzur bulduğum yıldızım… Sabaha senin varlığınla ermenin onurunu taşıyorum her gün. Şükürler ediyorum ki bu gün de seninle son buldu ve yarın yine senin varlığınla son bulacak. İyi geceler sevgilim, seni seviyorum.
 
 
Gece çöktü yine üstümüze, herkes uykuya çekildi. Ben ise soğuk odamda sana hasret günün doğmasını bekliyorum. Yeni doğacak güne seninle kavuşmak arzusu var içimde. Senli günlere her gün yeniden ve yorulmadan başlamak, bunu çok seviyorum. Her gece bana bu güzel his ortaklık ediyor, bir de sigaramın sönmeyen dumanı. İyi geceler sevgilim.
 
sevgiliye iyi geceler sözleri
 
Aydınlık bir sabaha uyanacağız sen ve ben. Bütün dünya bizimle birlikte şahitlik edecek bu güzel güne ve herkes bilecek benim sana, senin ise bana uyandığına. Bir tek senin için uyanıyorum sevgili, yoksa bu dünyada yaşamak zehir bana. İyi geceler zehrimin panzehiri.
 
 
Her gün aynı döngü ve ben bu döngüden hiç sıkılmıyorum. İçinde sen olan bir şeyden sıkılır mı hiç insan? Asla, her geceyi hasretle bitiriyorum. O güzel yüzün aydınlığa kavuşsun diye dualar yükseliyor avuçlarımdan. Hiç bıkmadan sabah saatlerini bekliyorum sevgilim, iyi geceler.
 
 
Kavuşsun gece güne, kuşlar gökyüzüne, simitçi sıcak simidine, çay şekerine ve ben sana. Bitsin bu gece de her gece gibi. Uzun olmasın geceler, 21 Aralık hiç yaşanmasın mesela. Aksine her geçen gün kısalsın geceler, kısalsın ki içimdeki sana kavuşma arzusuna ereyim bir an önce. Ya da gel başka dünyalara taşınalım, hiç gecenin olmadığı diyarlara taşınalım. Ah geceler, özlemime sağır geceler, geçmeyen geceler. Hem sana, hem gecelere iyi geceler.
 
sevgiliye iyi geceler sözleri
 
Kara geceler, her şeyi örten içinde kaybeden lakin beni ve sevgimi bir türlü kaybedemeyen zindan karası geceler. Bu gecelerde korkuyorum sensizlikten. Sanki her gece çöktüğünde, hiç kalkmayacak bu karanlık üstümden gibi hissediyorum. Gül yüzüne bakamamaktan, aydınlığa kavuşamamaktan korkuyorum sevgilim. Sana iyi de bana iyi mi geceler?
 
 
Gel aydınlansın bu gece gökyüzü, sabah oldu sanayım. Gel, sevgilim her geceyi sabaha boyayalım. Sen varken neylesin gece yanımızda? Sen bir gül, odam aydınlansın. Bitsin bu geceler, sana da iyi geçsin bana da. Her gün sana ve sadece sabahlara uyuyalım. Karanlık saklayamasın bizi, seni seviyorum meleğim. İyi geceler.  
Devamını Oku
04/03/2016
Güzel Kardeşlik Sözleri | görsel 1
Kardeşlik sözleri yazımızda en güzel kardeşlik sözleri yazılarını bulabilirsiniz. Kardeşlik sözlerini sosyal mecralarda paylaşabilirisiniz.
 
Diğer kardeşlik  sözleri için tıklayın -> Kardeşlik Sözleri
 
Kardeşlik öyle derin bir okyanus ki, içinde nice güzellikler barındırır. Her katı ayrı şen, her mili ayrı güzel… İyi k varsın kardeşim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kimi bilmez bu samimiyeti, kimi uzaktan bakar imrenir, kiminin hiç işi olmaz. Kardeş olmak er kişiye yaraşır, kimseler bunu bilmez.
 
kardeşlik sözleri
 

Kardeşlik Sözleri

 
Herkesin hakkı değildir mezara kadar yanında bir dost taşımak. Kardeşim dediğini herkes diline dolayamaz. Öyle bir şeydir ki bu; gökte arasan yerdekine, yerde arasan göktekine haksızlık olur. Yere göğe sığdıramadığım kardeşim, sen her yerdesin ve her anımda benimlesin.
 
 
Yaşamak denen şey tek başına değil, sadece yanında sevdiklerinle mana bulur. Kardeşim benim, yaşam boyu yanımdaki duruşunla ben bugünlere geldim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kim bilir kaç kişi tek yumdu gözlerini bu dünyaya, kim bilir kaç kişi kendini vurdu yerden yere. Bilmezler ki ben kardeşlerimin sayesinde ayaktayım. Eşiniz dostunuz yoksa da, bir kardeşe verin gönlünüzü.
 
 
Dünya barışı için kardeşlik gerek ey dost, ne sen seni bileni senden ırak et, ne seni bilen kendini başka diyara atsın. Varsın bir pişsin aşınız, varsın gam keder büyütsün odanız.
 
 
Her ne ise bu husumet tez çözüle, kardeş ile kardeş birbirine küsmeye. Ne vakit kardeş kardeşe gönül koysa, bir diğeri çeksin besmele.
 
 
Hayatın maksadı yalnız ölmek değil, yalnız doğmaktır. İnsanoğlu doğarken tektir, ölürken kardeş.
 
 
Ne zaman gam salsa gönlün sokakları, arayıp bir kardeşe rakı balık ısmarlatmalı.
 
 
Eğer varsa vakit henüz geç değil. Geçtiğin yollar tek kişilik yol değil;  al yanına kardeş bildiğini, o vakit anlarsın dünya derdi baki değil.
 
 
Seni kimler üzdüyse, seni kimler kırdıysa, seni kimler can evinden vurduysa gel kardeşim. Omzun senin dayağın…
 
güzel kardeşlik sözleri
 
Kardeşlik sözlerine hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Zulmetme insanoğluna, zulmün en büyüğü Allah’tan. Gam verme kendi kardeşine, gamın tezi evlattan.
 
 
Yürek yankılanır içler acısı bir hayâ’yla, can tazelenir yanında kardeş dediklerin olduğunda. Gece başını yastığa koyup ağlayacağına, kardeşine dök içini ferahla.
 
 
Dertten boynun bükükse kardeşine koş zira senin aynan odur.
 
 
Ne vakit sıkıntı çökse, ne vakit gönlüm birini istese ilk yanıma koşanımsın kardeşim. Beni benden iyi bilen, benim canımı kendi canı gibi sevenimsin. Eksik olma.
 
 
Ey hayat, beni söküp alsan da sırtım yere değmez, gönlüm gam keder bilmez zira ben toprak olsam da kardeşim var köklerimi sulayacak.
Devamını Oku
02/03/2016
Sevgiliye Mektup, Sevgiliye Aşk Mektubu | görsel 1
Sevgiliye mektup yazımızda sizlerle iki adet mektup paylaşacağız. Bu mektupları sevgilinize göndererek hem nostalji yaşarsınız hem de onu mutlu etmiş olursunuz.

Sevgiliye Mektup 1

 
Canımın içine sardığım, her sabah yüzüne hasret kaldığım, her gece başımı omzuna yaslayacağım diye gün gün saydığım benim canım sevgilim. Pamuk ellerinin yumuşaklığıyla sardın yaralarımın en derinini, en samimi gözlerle baktın göz bebeklerimin içine. Bugün yaşıyorsa bedenim, ayakta ise ruhum ve atıyorsa kalbim, bil ki sen ve kalbinin bana verdiği güzel aşk sayesinde.
 
Ey benim batmayan güneşim, sen ve senin sevgin kurtaracak dünyayı. Senin içinin güzelliği saracak dört bir yanı. Sen ki savaşları bitirecek, acıları dindirecek, aç çocuklara ümit, susuz topraklara su salacaksın.
 
Çöllerin serapları dinecek senin sevginle beraber, kışlar insanların kalbini üşütmeyecek. Senin sıcaklığın, senin kokun, senin güzelliğin saracak dört bir yanı, sen dünyaya iyiliği ve barışı getirecek olansın. Kalbim öyle dolu ki aşkla, bir bakışınla değiştim. Dünya da seni sevecek sevgilim, bütün insanlar içindeki sevgiden ilham alacak ve sen bu hayatta baki kalacaksın.
 
Dört tarafta anılacak adın, aşk kokacaksın sokakların her birinde. Aşk senin kokun olacak, aşk senin adın…
 
Kim aşık olursa ilk seni anımsayacak, sonra gözlerini, sonra o pamuk ellerini, sıcacık yüreğini ve gülen yüzünü… Bütün dünya tapacak sana ve en çok ben seveceğim seni. Herkes senin için kul köle olacak, ama tek yarenin ben olacağım. Kimse kızıp küsmeyecek sana, senin iyiliğin saracak yürekleri. Çocuklar ağlamayacak sevgili, aç kalmayacak…
 
Bana öyle güzel umutlar bahşettin ki, kirli sandığım dünyanın ne kadar güzel bir cennete dönüşebileceğini fark ettim. Ah sevgili; al canımı kat canına, biz ikiyken bir, bir iken ise bütün olalım. Varlığınla son bulsun hayatım, göklere yükselsin ruhum. Cennet diyarlarda senin kokunla yeniden ve yeniden can bulayım.
 
sevgiliye mektup

Sevgiliye Mektup 2

Doğmak istemedim belki de bu dünyaya hiç sormadılar. Fikrimi önemseyen tek bir kalp, tek bir fikir bile hatırlamıyorum. O kadar bunalmıştım ki bu garip yerden, bu şehri, bu sokakları ve bütün insanları terk etmeyi düşündüm.

Tam boğaza karşı durup kendimi salacakken denizin sularına, birden burnum varlığının kokusunu aldı. Sadece var olduğunu bildiğim birine aşık oldum. Kimdir, nedir, nicedir hiç bilmediğim lakin sadece var olduğunu bildiğim birine.

Vazgeçtim boğazın sularından, ellerimi cebime atıp umarsızca yürüdüm ve bir gün ben senin varlığınla bu hayata yeniden doğdum sevgili. Aldığım koku, senin kokundu. Sen benim kalbime daha ilk o gün girmiştin. Gizliden seviyordum seni, sadece adın ve cismin yoktu. Sen hiç bilmediğim ve anlamadığım bir anda, bu güzel bedende can buldun.

Güzelliğin, kokun, beni saran kolların, sevdiğini söyleyen dilin bunun kanıtıydı. O gün anladım ki ölmek için erken karar almışım. Dünyada aşk diye bir gerçek var ve bu gerçek bütün yalanların yok olmasına, arka planda kalmasına yetiyor.

İnsanın içi kötülükten arınıyor be, insan seninle hayatı sevmeye, yaşamı görmeye başlıyor. Ruhum nefes alıyor sevgili, seninleyken hayata tozpembe bir renk karışıyor. At gözlüklerim kendiliğinden gözümden çıkıyor, artık daha geniş görüyorum, daha geniş seviyorum ve daha geniş hissedebiliyorum.

Meğer ölmek istemek ne büyük aptallıkmış. Senden çocuğum olmadan, seninle geceleri uyumadan ve sabahlara uyanmadan nasıl ölebilir bir insan? Sen yaşanmak ve yaşamak için sebepsin bana. Sihirli bir dokunuştu varlığın benim için ve biliyorum ki sen en büyük ilizyonistsin kalp hücrelerimin kapısını aralayan.

Böyle bir sihre değerdi yaşamak ve ben erosun en sihirli okuyla bağlandım sana. Seni çok seviyorum.   

 

Sevgiliye mektup yazımızın sonuna geldik.

Diğer mektuplar için tıklayın -> Sevgiliye Mektup

Devamını Oku
29/02/2016

STİL SAHİBİ ERKEKLER

Stil sahibi erkekler çizmeleri sadece kış sezonu gerektirdiği için giymezler. Sokak modasını tamamlayan çizmeler sıcak olan sezonlarda da vazgeçilmeyen olur.

 

Renk model ve yeni tasarımlarda üretilen çizmeler çeşitli modellerle halkın satışına sunulmuştur. Koray spor mağazasında en iyi markalar giyim rahatlığı ve işçilik bakımından en kaliteli çizmeler bulunmaktadır. Çizmeler kendi aralarında birkaç modele ayrılır;

 • Kovboy çizmeleri
 • Deri çizmeler
 • Plastik çizmeler
 • Avcı çizmeleri
 • Bağcıklı kısa ve uzun çizmeler
 • Bağcıksız kısa ve uzun çizmeler

Gibi modellerden oluşmaktadır. Su geçirmez özelliği ile günlük kıyafetlerinize uygun şık kısa ve rahat deri çizmeler bulunmaktadır. Kaydırmaz kauçuk tabana sahip olan çizmeler giyim rahatlığı sağlar. Bu çizmeler ünlü marka adı altında üretilmektedir.

 

Ünlü çizme markaları olan Lumberjack, Harley Davıdson, Scooter %100 orijinal modelleri ile korayspor.com Online sitesinde, cadde mağazaları ve alış veriş merkezlerindeki mağazalarında satışa sunulmaktadır. Koray CEBEL tarafından kurulan mağazalar zincirinde müşteri memnuniyeti kalite farkı yaratmak adına tüm ünlü markalara ait ayakkabı, giyim, spor malzemelerini bünyesinde bulundurmaktadır.


ÇİZMELER HAKKINDA


Çizmeler 17. Yüzyılın başında giyilmeye başlanmıştır. Erkekler genelde bağcıklı yanları esnek ve düğmeli çizmeler giyerlerdi. Bağcıksız, esnek çizmeler 1860lar da beyaz ipekten yapılırdı. 17. Yüzyıldan günümüze kadar çizmelerde bez kullanılmıştır bazı çizme çeşitlerinde ise özellikle uç kısımlarında deri kullanılmıştır.

 

Orta Asya da Türkler deriden eşya yapmakta uzmanlaşmışlardır. En sık yapılan ayakkabı türü çizmelerdi. Deri çizmenin dışında keçe kullanılarak da çeşitli çizmeler üretilmiştir. Zamanın padişahları özellikle kırmızı çizme tercih etmekte idiler.

 

Çizme özellikle ata binenler için kullanım kolaylığı sağladığı için tercih edilmek de idi. O günlerden bugünlere çeşitli modelleri üretilerek üretici firmalar tarafından kullanıma sunulmuştur.

Devamını Oku
29/02/2016
Reklamı Kapat
x