Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Sevgi Sözleri / Mesajları |  görsel 1
Sevgi sözleri yazımızda en güzel aşk sözleri ve sevgiliye gönderebileceğiniz aşk mesajlarını bulabilirsiniz. Sevgi ne kadar güzel şey. :)
 

Sevgi Sözleri

Duyduğum şarkılarda buluyorum seni. Ne gariptir ki her biri senden bahseder. Eksik olmazsın satırlardan, nakaratlardan. Her biri güzelliğinle başlar gözlerinle biter. Gözlerinin esiri olur mısralar. Notalar kucak açar sana, ritim senin için atar kalp misali ve solist gözleri kapalı başlar seni okumaya.
 
 
Ömrüme ömür katanım, benim canımın canında yatanım, alnımın yazısı, gönlümün sultanı, aşkımın baharı… Seninleyken anlamlanıyorsa hayat, sen varken bana dört mevsim baharsa ve yalnızca seninle hafifliyorsa bu yüreğim ben sana aşığım demektir. Her sabah gülen gözlerle bakıyorsan bana, her gece sarılar uyuyorsan koynumda, huzuru bende buluyorsan bir tek sen bana aşıksın demektir. Aşk bizim buluştuğumuz ilk köşe başı sevgilim ve biz bu köşe başından hiçbir zaman ayrılmayacağız. Seninle başlayan ömrüm seninle son bulsun.
 
 
Seni sevmek gibisi yok. Sanki kış gününde güneş doğuyor ve ısıtıyor bedenimi, sanki damarlarımdan kan değil soğuk sular akıyor, sanki gözlerim dünyaya başka bakıyor. Seni sevmek öyle alelade bir şey değil. Bunun için önce emek gerekiyor. Elimden gelenin en iyisini yaparım sevgilim, yeter ki sen bana hep bugünkü gibi bakmaya devam et.
 
sevgi sözler
 
Sevgi sözleri yazımıza hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Kalbimden kovdum her duyguyu hiç utanmadan. Yorulmadan savdım başımdan aşk denen belayı. Hiç düşünmeden attım kalbimi ilk çöp konteynırına. Sonra birden seninle buluştu gözlerim. Az evvel attığım kalbim göğüs kafesimin içine girdi aniden. Başımdan savdığım aşk gelip beni buldu hiç zorlanmadan ve kalbimden kovduğum duygular bir bir yerine yerleşti. Yalnız arada bir fark vardı, kalbim ilk defa böylesine aşka kapıldı.
 
 
Sarhoşluk nasıl bir şey? Biliyor musun ben ilk seni gördüğümde anladım sarhoşluğun ne anlama geldiğini. Alkol bil beni u kadar sarhoş etmemişti. Birden aklım başımdan gitti, mantıklı cümleler getiremedim yan yana uzayan ve dilim bağlandı. Aklımdan geçenler anca kalbime girip oradan aklıma geri döndü ama dilim seni anlatmaya ne cesaret edebildi ne de hislerim senin yanına esas duruşta gelebildi. Aşkın sarhoşluğunu ilk defa tattım ben sevgili. Bunu bana yaşatan ilk kadın olarak pamuk kalbinin üzerine kurmak istiyorum alkol masamı ve bir tek seninle ve senin gönlünde sarhoşluğuma devam etmek istiyorum. Bana bakan gözlerin, beni kabul eden yüreğin ve beni saran kolların beni hayattan ayıklayan en büyük gerçek. Seni çok seviyorum.
 
 
Bir iple indim ben bu kara deliğe. Kuyu misali derindi ve sonu yoktu sanki. Aşağı indikçe korktum aslında fakat içimin ısındığını da hissediyordum. Kuyunun sonuna hiç varamadım fakat her aşağı yaklaşışımda daha çok seni görmeye başladım. Kara bir örtü vardı sanki üstünde ve ben yaklaştıkça allanıp pullandın. Sen benim aşka düştüğüm kuyusun sevgili. Sonunu hiç bulamadığım ama her seferinde bir nefes daha yaklaştığım.
 
Tüm aşk sözleri için aşk sözleri kategorimizi ziyaret edebilirisniz.
Devamını Oku
21/06/2016
Romantik Aşk Sözleri |  görsel 1
Romantik aşk sözleri yazımızda en romantik aşk sözleri ve mesajlarını bulabilirsiniz. Romantik aşk sözlerini tumblr, twitter ve facebookta paylaşabilirsiniz.
 

Romantik Aşk Sözleri

Aşkın dili olmaz, dini olmaz, ırkı olmaz. Aşkın rengi de yoktur. Aşkın sadece gerçekliği vardır, aşk gerçektir, aşk samimidir. Kalbime gelen en güzel aşkım, benim güzel sevgilim… Senin varlığın bana hayat veren tek gerçek. Ben seninle sarıyım, kırmızıyım, beyazım. Ben seninle Müslüman’ım, Hristiyan’ım, Budist’im. Ben seninle Türk’üm, melezim, İngiliz’im, Alman’ım. Ben seninle Türkçeyim, Latinceyim, Hintçeyim. Ben seninle ben, ben seninle senim. 
 
 
Hayat damarlarıma kan yürüten bir adam var ve bu adam öylesine özel ki. Ona bakınca soğuk kışarı unutursunuz mesela ya da sıcak bir çay içerken onu izlerken birden gözlerinizi başka yere çeviremediğinizi fark edersiniz. Eğer böyle oluyorsa ve siz bunu fark ediyorsanız işte tam o anda kalbiniz olağanca sesiyle bağırmaya başlıyor. “ Sakallarına çay buharı sinen adam! Ben seni çok seviyorum, ben senin olmadığın bir yer istemiyorum, ben sana aşığım ve hatta daha ötesinde ben sana tapıyorum.”
 
aşk sözleri
 
Kalbime girdiğin gün kapattım kapılarımı diğer kadınlara. Değil kapıya el sürmek, bakamazlar bile. Sakladım seni ve beni dünyanın en ucuna. Şimdi izliyorum yeri göğü; her yer sen, her gök sen. Gülüşün güneşin doğuşu, göz kapakların gecenin gelişi. Sen kadın benim oldun, ben sana divane oldum.
 
 
Hayatıma gren ilk kadın değilsin belki fakat ilkleri unutturacak olan tek sonumsun. Senle başladı hayat akmaya, seninle nefes nefese kalıyor kalbim, seninle koşuyorum, yapışıyorum hayatın yakasına. Senin için çabalıyor her gün senin için uyanıyorum. Her şey bizim için sevgilim, her şey sen ve benim aşka daha çok aşk kattığımız için.
 
 
En derinimden sesleniyorum kadın! Duy beni ve işit ki senin gibi bir tek canlı yok bu hayatta senden başka. Sen teksin, sek’sin, aşksın, hayatsın, baharsın, güneşsin, yağmursun, bulutsun, uçan kuşun kanadı, yürüyen karıncaların ayakları, fakirin ekmeği, denizin balığı, gönlümün canısın. Sen ve senin aşkın bu dünyanın mucizesi... Savaşları sen bitireceksin içimdeki, beni soluksuz bırakan ne varsa sen söküp atacaksın içimden ve ben her defasında seninle yeniden başlayacağım hayata, insan olmaya, sevmeye, aşık olmaya. 
Devamını Oku
21/06/2016
Ramazan Bayramı Mesajları |  görsel 1

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan bayramı mesajları yazımızda ramazan bayramı sözleri bulabilir bu güzel sözleri bayram günü sevdiklerinize yollayabilirsiniz. Ramazan bayramı Allah'ın bizi mükafatlandırdığı bir bayramdır. Tüm ziyaretçilerimize şimdiden hayırlı bayramlar.
 
 
Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı buyrulur. Allah’a iman ettiğiniz bu mübarek ay sonunda kavuşulan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar dilerim.
 
 
Oruçlu iken çirkin konuşmayın, biri size sataşırsa “Ben oruçluyum.” deyin. (Buhari, Savm, 9) Gönüller gibi dillerinde tatlanacağı mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Oruç tutun, Şüphesiz oruç cehennem ateşi ve dünyanın kötülük musibetlerine karşı kalkandır buyrulmuştur. Tuttuğunuz oruçları yüce Rabbim kabul etsin, size ve ailenize gelecek her türlü musibetten sizi esirgesin. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun. İyi bayramlar.
 
 
 
Yüce Rabbim buyurur ki; oruçlarda riya yoktur, o benim içindir. Onun mükâfatını bizzat ben veririm. Çünkü oruçlu yemesini, içmesini benim için bırakır. Allah rızası kazanmak için nefsimizi köreltmeye çalıştığımız bu mübarek ay hepimizi Allah katında en iyi kullardan eylesin. Mübarek Ramazan Bayramınız hayırlı ve kutlu olsun.
 
 
Resulullah efendimiz buyurur ki; kim Ramazan ayını oruçlu geçir, haramdan ve iftiradan sakınırsa Allah ondan razı olur ve cenneti ona farz kılar. Bütün Müslüman âlemine cennet kapılarını sonuna kadar açan Rabbime binlerce kez hamd olsun. Oruçlarınız kabul, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 
Ramazan-ı Şerif ayının sonunda mübarek Ramazan Bayramının şeker tadında geçmesini temenni eder, siz ve sevdiklerinizin daha nice bayramlarda bir araya gelmesini dilerim. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Sonsuza dek sürecek olan bu mübarek günün siz ve ailenizle huzur içinde geçmesini dilerim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
ramazan bayramı mesajları
 
Tüm kalplere mutluluk dolsun, bütün haneler huzur ve bereket dolsun, hayaller gerçek olsun, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 
Mübarek Ramazan Bayramı size ve ailenize bol huzur, sağlık, mutluluk getirsin. Rabbim kalbine ve diline iman versin, nefesine güç gelsin. Ramazan Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.
 
 
 
Evinizde peygamber kokusu essin, kalbinize ve dilinize Allah’ım iyilik versin. Bu bayramda kalplerimiz ve ellerimiz yine iyilikler birleşsin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Birlik beraberlik olan, gül kokulu, rahmet dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel bir bayram olmasını diliyorum. Rabbim sizi ve ailenizi her bayram bir öncekinden daha mesut ve huzur dolu eylesin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Kâinatın yaratıcı, gelmiş geçmiş bütün âlemlerin Rabbine binlerce, milyonlarca kez şükürler olsun ki bize bir bayram daha bir arada olma şansını lütfetti. Bu ve gelecek bayramlarda hep birlikte yan yana huzur içinde olmayı diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu, mutlu olsun.
 
 
Avuçlarınız dua dolsun, gönlünüz Allah aşkına boğulsun, geceler gün gibi aydınlık, dünler yarın gibi umutlu son bulsun. Tuttuğunuz oruçlar kabul, Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Rabbim size ve sevdiklerinize bereket ve huzur dolu bayramlar göstersin.
 
 
Diliniz iman dolu olsun, gönlünüzden kötülük, fikrinizden fitne eksik olsun. Bir tek bereket, huzur ve Allah rızası için gözlerden yaş düşsün. Dualarınız kabul, oruçlarınız makbul, Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Gönül ister ki her gün böylesine mübarek bir bayram olsun. Bir sene özlemle beklenen mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Özleminiz sizi bayram sevincine boğsun, sevdikleriniz ve ailenizle nice güzel bayramlara.
 
 
Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim. Yüce Rabbim size ve sevdiklerinize bu bayram olduğu gibi her bayram bir arada huzur içinde olmayı nasip etsin. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
ramazan bayramı sözler
 
Bayram mesajları yazıma hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Bütün günahlara ara verilen, bütün dünya işlerinden elimizi kolumuzu çektiğimiz ve sadece Allah rızasına niyetlendiğimiz bu mübarek ayın sonunda, özlemle beklediğimiz Ramazan Bayramına eriştik. Rabbim her sene oruç tutmayı ve Ramazan Bayramına muvaffak olmayı biz kullarına nasip etsin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Bütün günahların affedildiği, cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, cehennem kapılarının sonuna kadar kapatıldığı ve şeytanın zincirlere vurulduğu bu mübarek gün, bütün Müslüman âlemi için hayırlara vesile olsun. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Dünya gözüyle bir Ramazan Bayramı daha biz kullara nasip oldu. Bu mübarek günü en iyi şekilde geçirmenizi, ailenizle ve sevdiklerinizle huzur içinde yaşamanızı ve her bayram yan yana olmanızı dilerim. Mübarek Ramazan Bayramımız kutlu olsun.
 
 
En güzel özlemlerin giderildiği, her zaman mutluluğun paylaşıldığı bu mübarek Ramazan Bayramında siz ve sevdiklerinizi selamlıyor, hepimiz için hayırlı bir bayram olmasını canı gönülden diliyorum. Ramazan Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.
 
 
Rahmet dolu bir ayın sonunda özlenerek beklenen bu mübarek bayrama kavuşmanın sevincini bütün sevdiklerinizle yaşamanızı temenni eder, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Her bayram gibi bu bayrama da özlemle kavuşuldu. Coşkunun ve sevincin hiç eksik olmadığı, huzur ve bereket dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Rabbim sizi ve ailenizi korusun, dualarınız kabul, bayramınız kutlu olsun.
 
 
Genç, yaşlı, çoluk, çocuk hep birlikte yaşanan bu coşku, her zaman bir öncekinden daha bereketli ve mutlu geçsin inşallah. Rabbim dualarınızı kabul etsin. Sizi ve sevdiklerinizi selamlar, bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 
 
En güzel bayramlar sizin olsun. Mutluluk hanenizden ve gönlünüzden hiç çıkmasın. Rabbim sizden ve ailenizden rıza olsun, ramazan bayramınız kutlu ve mutlu olsun. Şeker tadı kadar tatlı bayramlar.
 
Ramazan bayramı mesajları yazımızın sonuna geldik. Tüm bayram mesajları için kırmızı yazıya tıklayın.
Devamını Oku
07/06/2016
Osmanlı’da Bir Döneme Damga Vuran Kösem Sultan |  görsel 1

Kösem Sultan

Osmanlı imparatorluğunun bir dönemine damga vurmuş olan Kösem Sultan’ı tarihi yönü ile değil de insani yönü ile de değerlendirmek gerekir. Her ne kadar saray hayatı da olsa arka odalarda dönen entrikalar, bu ortamda yaşamayı çoğu zaman çok güç kılmış ve bu ortamda yaşayan insanların yıpranmasına neden olmuştur. Çok genç yaşta ve yanında hiçbir desteği olmadan bu zorlu ortama giren ünlü sultan, ilk olarak insan ilişkileri ve diyaloğundaki başarısı ile kendini insanlara sevdirmeyi başarmıştır.

 

Aslen Rum olmasının yanında aynen bizler gibi davranan ve hatta çoğu zaman insanlık konusunda bizim toplumumuza da örnek oluşturan sultan, insanlara gösterdiği yaklaşımla çok kibirli davranmayıp, aynı zamanda halkın da sevgisini kazanan bir kadın olmuştur. O dönemde halk bu valide sultana çok güveniyordu. Biliyorlardı ki o çok yardım sever ve halkına düşkün bir insandı. Kösem Sultan’ın içindeki insan sevgisi, imparatorluk topraklarında ayrım yapmasının da önüne geçerken, konu halk olduğu zaman bütün ihtiraslarını ikinci plana atmaktaydı.

kösem sultan

O dönemde yaşamış olan  Türk toplumu Kösem Sultan gibi birine sahip oldukları için mutlu olmalılardı. Aynı duruma gelen çoğu insanın halkın arasına karışması ve bir şekilde yardımlar dağıtması, çok ta beklenen bir olay değildi. Oysa güzeller güzeli olan bu sultanın, aynı zamanda kalbi de çok önemli güzellikler taşımaktaydı. Bu yüzden de halkı her zaman onu çok sevmiş, öldüğüne de en çok onlar üzülmüştü.

Devamını Oku
07/06/2016
iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi |  görsel 1

iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 modelinde Apple firmasının fazlasıyla değişikliğe gitmesi bekleniyor. Yapılan haberler de iPhone 7 modelinde 3D touch özelliği bulunacak. iPhone'lar orta tuşa bastığımızda ana menüye döner. 3D touch özelliği sayesinde orta tuşa daha güçlü bastığımızda telefon farklı menüye geçebilecek. Apple'ın bu yeni patenti 3D touch özelliğini genişletmeyi de hedefliyor. Şöyle ki orta tuşunda etrafının 'sağ, sol, üst ve alt' şeklinde dört bölüme ayrılması ve parmak hareketiyle ekranlar arası geçiş olması hedefleniyor. Bu özelliği laptoplarda bulunan 'trackpad' yani dokunmatik yüzeye de benzetebiliriz. iOS'ta ki yenilikler Force Touch teknolojisi yeni özellikleri tetikleyebilir. Yeni iPhone'da daha güçlü bir işlemci olması bekleniyor. Yeni yazılım iOS 9'la beraber çıkacak.

 

Dünya genelinde herkes tarafından sabırsızlıkla beklenen iPhone 7’nin büyük özelliklerinden biri wireless şarj aleti olacak gibi duruyor. Dizayn açısından ise Apple'ın en az iki nesil aynı tasarımı koruma prensibinin yine geçerli olacağı öngörülüyor. Yani iPhone 6 kuşağında olduğu gibi ince, hafif ve yuvarlak hatlara sahip model kullanıcılarını bekliyor. Önceki modellerde ki gibi farklı renk ve hafıza model seçenekleri ile satışa çıkması beklenen iPhone 7 modelinin seri halinde satışa çıkması bekleniyor. Bu seri kapsamında iPhone 7iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modelleri gelebilir, şeklinde yapılan haberler, her geçen gün netlik kazanıyor.

 

iPhone 7 Beklenen Özellikleri

Apple çıkardığı en son iPhone'dan daha iyi olması için yeni iPhone 7'de işlemci performansını daha da arttıracak. Apple bir değişiklik yapmaz ise yeni çıkacak iPhone7 A10 işlemci donanımı kullanacak. Apple 6S'e kadar yaptığı telefon modellerinde 1GB RAM'den vazgeçemese de 6S ve 6S den sonra gelecek modellere 2GB RAM takacağını belirtti. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 7 Plus'ın 3GB kadar RAM belleği olacağı yer veriliyor. Söylentiler Apple'ın iPhone'ları her geçen sene daha da sağlamlaştırdığı yönünde. iPhone 6 ve iPhone 6S de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu gereğinden fazla sağlamlaştırıyor fakat iPhone 7'de bu sağlamlığın fazlası ve su geçirmeme oranının artması bekleniyor. iPhone modelleri sertifika sahibi ürünler olsalar da diğer ürünlere göre suya karşı fazlasıyla dayanıklı.

Teknolojice - iPhone 7

 

Sızıntılara göre iPhone 7,şu güne kadar çıkan iPhone'lar arasında ki en ince iPhone modeli olacak. iPhone 7'ye kadar en ince telefon iPhone 6 modelleriydi fakat iPhone 6'ların da eğilme bükülme sorunları ortaya çıkınca yeni çıkacak iPhone 7'nin daha iyi olacağı düşünülüyor. iPhone 7'nin inceliği bir tarafa ince çerçeveleri olan yeni bir ekran teknolojisiyle birlikte gelebileceği düşünülüyor. Söylentilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Toshiba ve SanDisk tarafından desteklenen hızlı 3D NAND flash gibi yeni bir mucizesi olabilir. iPhone 7 çıkış tarihi ise Eylül 2016 gibi gözüküyor. Daha önce adı hiç duyulmamış olan iPhone Pro modeli gelir mi, sorusuna Apple firmasının verdiği cevap bulunmuyor.,

KAYNAK ve daha fazlası için www.teknolojice.com

Tags: iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 fiyatı, iPhone 7 çıkış tarihi

Devamını Oku
07/06/2016
Reklamı Kapat
x