Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Romantik Aşk Sözleri |  görsel 1
Romantik aşk sözleri yazımızda en romantik aşk sözleri ve mesajlarını bulabilirsiniz. Romantik aşk sözlerini tumblr, twitter ve facebookta paylaşabilirsiniz.
 

Romantik Aşk Sözleri

Aşkın dili olmaz, dini olmaz, ırkı olmaz. Aşkın rengi de yoktur. Aşkın sadece gerçekliği vardır, aşk gerçektir, aşk samimidir. Kalbime gelen en güzel aşkım, benim güzel sevgilim… Senin varlığın bana hayat veren tek gerçek. Ben seninle sarıyım, kırmızıyım, beyazım. Ben seninle Müslüman’ım, Hristiyan’ım, Budist’im. Ben seninle Türk’üm, melezim, İngiliz’im, Alman’ım. Ben seninle Türkçeyim, Latinceyim, Hintçeyim. Ben seninle ben, ben seninle senim. 
 
 
Hayat damarlarıma kan yürüten bir adam var ve bu adam öylesine özel ki. Ona bakınca soğuk kışarı unutursunuz mesela ya da sıcak bir çay içerken onu izlerken birden gözlerinizi başka yere çeviremediğinizi fark edersiniz. Eğer böyle oluyorsa ve siz bunu fark ediyorsanız işte tam o anda kalbiniz olağanca sesiyle bağırmaya başlıyor. “ Sakallarına çay buharı sinen adam! Ben seni çok seviyorum, ben senin olmadığın bir yer istemiyorum, ben sana aşığım ve hatta daha ötesinde ben sana tapıyorum.”
 
aşk sözleri
 
Kalbime girdiğin gün kapattım kapılarımı diğer kadınlara. Değil kapıya el sürmek, bakamazlar bile. Sakladım seni ve beni dünyanın en ucuna. Şimdi izliyorum yeri göğü; her yer sen, her gök sen. Gülüşün güneşin doğuşu, göz kapakların gecenin gelişi. Sen kadın benim oldun, ben sana divane oldum.
 
 
Hayatıma gren ilk kadın değilsin belki fakat ilkleri unutturacak olan tek sonumsun. Senle başladı hayat akmaya, seninle nefes nefese kalıyor kalbim, seninle koşuyorum, yapışıyorum hayatın yakasına. Senin için çabalıyor her gün senin için uyanıyorum. Her şey bizim için sevgilim, her şey sen ve benim aşka daha çok aşk kattığımız için.
 
 
En derinimden sesleniyorum kadın! Duy beni ve işit ki senin gibi bir tek canlı yok bu hayatta senden başka. Sen teksin, sek’sin, aşksın, hayatsın, baharsın, güneşsin, yağmursun, bulutsun, uçan kuşun kanadı, yürüyen karıncaların ayakları, fakirin ekmeği, denizin balığı, gönlümün canısın. Sen ve senin aşkın bu dünyanın mucizesi... Savaşları sen bitireceksin içimdeki, beni soluksuz bırakan ne varsa sen söküp atacaksın içimden ve ben her defasında seninle yeniden başlayacağım hayata, insan olmaya, sevmeye, aşık olmaya. 
Devamını Oku
21/06/2016
Ramazan Bayramı Mesajları |  görsel 1

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan bayramı mesajları yazımızda ramazan bayramı sözleri bulabilir bu güzel sözleri bayram günü sevdiklerinize yollayabilirsiniz. Ramazan bayramı Allah'ın bizi mükafatlandırdığı bir bayramdır. Tüm ziyaretçilerimize şimdiden hayırlı bayramlar.
 
 
Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı buyrulur. Allah’a iman ettiğiniz bu mübarek ay sonunda kavuşulan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar dilerim.
 
 
Oruçlu iken çirkin konuşmayın, biri size sataşırsa “Ben oruçluyum.” deyin. (Buhari, Savm, 9) Gönüller gibi dillerinde tatlanacağı mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Oruç tutun, Şüphesiz oruç cehennem ateşi ve dünyanın kötülük musibetlerine karşı kalkandır buyrulmuştur. Tuttuğunuz oruçları yüce Rabbim kabul etsin, size ve ailenize gelecek her türlü musibetten sizi esirgesin. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun. İyi bayramlar.
 
 
 
Yüce Rabbim buyurur ki; oruçlarda riya yoktur, o benim içindir. Onun mükâfatını bizzat ben veririm. Çünkü oruçlu yemesini, içmesini benim için bırakır. Allah rızası kazanmak için nefsimizi köreltmeye çalıştığımız bu mübarek ay hepimizi Allah katında en iyi kullardan eylesin. Mübarek Ramazan Bayramınız hayırlı ve kutlu olsun.
 
 
Resulullah efendimiz buyurur ki; kim Ramazan ayını oruçlu geçir, haramdan ve iftiradan sakınırsa Allah ondan razı olur ve cenneti ona farz kılar. Bütün Müslüman âlemine cennet kapılarını sonuna kadar açan Rabbime binlerce kez hamd olsun. Oruçlarınız kabul, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 
Ramazan-ı Şerif ayının sonunda mübarek Ramazan Bayramının şeker tadında geçmesini temenni eder, siz ve sevdiklerinizin daha nice bayramlarda bir araya gelmesini dilerim. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Sonsuza dek sürecek olan bu mübarek günün siz ve ailenizle huzur içinde geçmesini dilerim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
ramazan bayramı mesajları
 
Tüm kalplere mutluluk dolsun, bütün haneler huzur ve bereket dolsun, hayaller gerçek olsun, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
 
Mübarek Ramazan Bayramı size ve ailenize bol huzur, sağlık, mutluluk getirsin. Rabbim kalbine ve diline iman versin, nefesine güç gelsin. Ramazan Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.
 
 
 
Evinizde peygamber kokusu essin, kalbinize ve dilinize Allah’ım iyilik versin. Bu bayramda kalplerimiz ve ellerimiz yine iyilikler birleşsin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Birlik beraberlik olan, gül kokulu, rahmet dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel bir bayram olmasını diliyorum. Rabbim sizi ve ailenizi her bayram bir öncekinden daha mesut ve huzur dolu eylesin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Kâinatın yaratıcı, gelmiş geçmiş bütün âlemlerin Rabbine binlerce, milyonlarca kez şükürler olsun ki bize bir bayram daha bir arada olma şansını lütfetti. Bu ve gelecek bayramlarda hep birlikte yan yana huzur içinde olmayı diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu, mutlu olsun.
 
 
Avuçlarınız dua dolsun, gönlünüz Allah aşkına boğulsun, geceler gün gibi aydınlık, dünler yarın gibi umutlu son bulsun. Tuttuğunuz oruçlar kabul, Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Rabbim size ve sevdiklerinize bereket ve huzur dolu bayramlar göstersin.
 
 
Diliniz iman dolu olsun, gönlünüzden kötülük, fikrinizden fitne eksik olsun. Bir tek bereket, huzur ve Allah rızası için gözlerden yaş düşsün. Dualarınız kabul, oruçlarınız makbul, Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Gönül ister ki her gün böylesine mübarek bir bayram olsun. Bir sene özlemle beklenen mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Özleminiz sizi bayram sevincine boğsun, sevdikleriniz ve ailenizle nice güzel bayramlara.
 
 
Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim. Yüce Rabbim size ve sevdiklerinize bu bayram olduğu gibi her bayram bir arada huzur içinde olmayı nasip etsin. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 
ramazan bayramı sözler
 
Bayram mesajları yazıma hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Bütün günahlara ara verilen, bütün dünya işlerinden elimizi kolumuzu çektiğimiz ve sadece Allah rızasına niyetlendiğimiz bu mübarek ayın sonunda, özlemle beklediğimiz Ramazan Bayramına eriştik. Rabbim her sene oruç tutmayı ve Ramazan Bayramına muvaffak olmayı biz kullarına nasip etsin. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Bütün günahların affedildiği, cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, cehennem kapılarının sonuna kadar kapatıldığı ve şeytanın zincirlere vurulduğu bu mübarek gün, bütün Müslüman âlemi için hayırlara vesile olsun. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Dünya gözüyle bir Ramazan Bayramı daha biz kullara nasip oldu. Bu mübarek günü en iyi şekilde geçirmenizi, ailenizle ve sevdiklerinizle huzur içinde yaşamanızı ve her bayram yan yana olmanızı dilerim. Mübarek Ramazan Bayramımız kutlu olsun.
 
 
En güzel özlemlerin giderildiği, her zaman mutluluğun paylaşıldığı bu mübarek Ramazan Bayramında siz ve sevdiklerinizi selamlıyor, hepimiz için hayırlı bir bayram olmasını canı gönülden diliyorum. Ramazan Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.
 
 
Rahmet dolu bir ayın sonunda özlenerek beklenen bu mübarek bayrama kavuşmanın sevincini bütün sevdiklerinizle yaşamanızı temenni eder, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 
 
Her bayram gibi bu bayrama da özlemle kavuşuldu. Coşkunun ve sevincin hiç eksik olmadığı, huzur ve bereket dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Rabbim sizi ve ailenizi korusun, dualarınız kabul, bayramınız kutlu olsun.
 
 
Genç, yaşlı, çoluk, çocuk hep birlikte yaşanan bu coşku, her zaman bir öncekinden daha bereketli ve mutlu geçsin inşallah. Rabbim dualarınızı kabul etsin. Sizi ve sevdiklerinizi selamlar, bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 
 
En güzel bayramlar sizin olsun. Mutluluk hanenizden ve gönlünüzden hiç çıkmasın. Rabbim sizden ve ailenizden rıza olsun, ramazan bayramınız kutlu ve mutlu olsun. Şeker tadı kadar tatlı bayramlar.
 
Ramazan bayramı mesajları yazımızın sonuna geldik. Tüm bayram mesajları için kırmızı yazıya tıklayın.
Devamını Oku
07/06/2016
Osmanlı’da Bir Döneme Damga Vuran Kösem Sultan |  görsel 1

Kösem Sultan

Osmanlı imparatorluğunun bir dönemine damga vurmuş olan Kösem Sultan’ı tarihi yönü ile değil de insani yönü ile de değerlendirmek gerekir. Her ne kadar saray hayatı da olsa arka odalarda dönen entrikalar, bu ortamda yaşamayı çoğu zaman çok güç kılmış ve bu ortamda yaşayan insanların yıpranmasına neden olmuştur. Çok genç yaşta ve yanında hiçbir desteği olmadan bu zorlu ortama giren ünlü sultan, ilk olarak insan ilişkileri ve diyaloğundaki başarısı ile kendini insanlara sevdirmeyi başarmıştır.

 

Aslen Rum olmasının yanında aynen bizler gibi davranan ve hatta çoğu zaman insanlık konusunda bizim toplumumuza da örnek oluşturan sultan, insanlara gösterdiği yaklaşımla çok kibirli davranmayıp, aynı zamanda halkın da sevgisini kazanan bir kadın olmuştur. O dönemde halk bu valide sultana çok güveniyordu. Biliyorlardı ki o çok yardım sever ve halkına düşkün bir insandı. Kösem Sultan’ın içindeki insan sevgisi, imparatorluk topraklarında ayrım yapmasının da önüne geçerken, konu halk olduğu zaman bütün ihtiraslarını ikinci plana atmaktaydı.

kösem sultan

O dönemde yaşamış olan  Türk toplumu Kösem Sultan gibi birine sahip oldukları için mutlu olmalılardı. Aynı duruma gelen çoğu insanın halkın arasına karışması ve bir şekilde yardımlar dağıtması, çok ta beklenen bir olay değildi. Oysa güzeller güzeli olan bu sultanın, aynı zamanda kalbi de çok önemli güzellikler taşımaktaydı. Bu yüzden de halkı her zaman onu çok sevmiş, öldüğüne de en çok onlar üzülmüştü.

Devamını Oku
07/06/2016
iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi |  görsel 1

iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 modelinde Apple firmasının fazlasıyla değişikliğe gitmesi bekleniyor. Yapılan haberler de iPhone 7 modelinde 3D touch özelliği bulunacak. iPhone'lar orta tuşa bastığımızda ana menüye döner. 3D touch özelliği sayesinde orta tuşa daha güçlü bastığımızda telefon farklı menüye geçebilecek. Apple'ın bu yeni patenti 3D touch özelliğini genişletmeyi de hedefliyor. Şöyle ki orta tuşunda etrafının 'sağ, sol, üst ve alt' şeklinde dört bölüme ayrılması ve parmak hareketiyle ekranlar arası geçiş olması hedefleniyor. Bu özelliği laptoplarda bulunan 'trackpad' yani dokunmatik yüzeye de benzetebiliriz. iOS'ta ki yenilikler Force Touch teknolojisi yeni özellikleri tetikleyebilir. Yeni iPhone'da daha güçlü bir işlemci olması bekleniyor. Yeni yazılım iOS 9'la beraber çıkacak.

 

Dünya genelinde herkes tarafından sabırsızlıkla beklenen iPhone 7’nin büyük özelliklerinden biri wireless şarj aleti olacak gibi duruyor. Dizayn açısından ise Apple'ın en az iki nesil aynı tasarımı koruma prensibinin yine geçerli olacağı öngörülüyor. Yani iPhone 6 kuşağında olduğu gibi ince, hafif ve yuvarlak hatlara sahip model kullanıcılarını bekliyor. Önceki modellerde ki gibi farklı renk ve hafıza model seçenekleri ile satışa çıkması beklenen iPhone 7 modelinin seri halinde satışa çıkması bekleniyor. Bu seri kapsamında iPhone 7iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modelleri gelebilir, şeklinde yapılan haberler, her geçen gün netlik kazanıyor.

 

iPhone 7 Beklenen Özellikleri

Apple çıkardığı en son iPhone'dan daha iyi olması için yeni iPhone 7'de işlemci performansını daha da arttıracak. Apple bir değişiklik yapmaz ise yeni çıkacak iPhone7 A10 işlemci donanımı kullanacak. Apple 6S'e kadar yaptığı telefon modellerinde 1GB RAM'den vazgeçemese de 6S ve 6S den sonra gelecek modellere 2GB RAM takacağını belirtti. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 7 Plus'ın 3GB kadar RAM belleği olacağı yer veriliyor. Söylentiler Apple'ın iPhone'ları her geçen sene daha da sağlamlaştırdığı yönünde. iPhone 6 ve iPhone 6S de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu gereğinden fazla sağlamlaştırıyor fakat iPhone 7'de bu sağlamlığın fazlası ve su geçirmeme oranının artması bekleniyor. iPhone modelleri sertifika sahibi ürünler olsalar da diğer ürünlere göre suya karşı fazlasıyla dayanıklı.

Teknolojice - iPhone 7

 

Sızıntılara göre iPhone 7,şu güne kadar çıkan iPhone'lar arasında ki en ince iPhone modeli olacak. iPhone 7'ye kadar en ince telefon iPhone 6 modelleriydi fakat iPhone 6'ların da eğilme bükülme sorunları ortaya çıkınca yeni çıkacak iPhone 7'nin daha iyi olacağı düşünülüyor. iPhone 7'nin inceliği bir tarafa ince çerçeveleri olan yeni bir ekran teknolojisiyle birlikte gelebileceği düşünülüyor. Söylentilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Toshiba ve SanDisk tarafından desteklenen hızlı 3D NAND flash gibi yeni bir mucizesi olabilir. iPhone 7 çıkış tarihi ise Eylül 2016 gibi gözüküyor. Daha önce adı hiç duyulmamış olan iPhone Pro modeli gelir mi, sorusuna Apple firmasının verdiği cevap bulunmuyor.,

KAYNAK ve daha fazlası için www.teknolojice.com

Tags: iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 fiyatı, iPhone 7 çıkış tarihi

Devamını Oku
07/06/2016
Damar Sözler Anlamlı |  görsel 1
Damar sözler yazımızda en damar mesajları ve en damar sözleri bulabilir bu damar sözler ile facebookta onlarca beğeni alabilirsiniz.
 

Damar Sözler

 
Beni yokluğunla savaştırma, kaybederim ölürüm.
 
 
Tutacak el ulamadıysak elimizi cebimize koyar devam ederiz, sıkıntı yok.
 
 
Çözemiyor insan bazen; uzaktan mı adamlar, adamlıktan mı uzaklar…
 
 
İnsanlar göründüğü gibi olmazlar asla.
 
 
Başkalarının hatalarından da ders çıkarmak lazım, ömür dediğin bütün hataları yapacak kadar uzun sürmüyor.
 
 
Bunu da yaz hakim bey amca, umuda kelepçe takılmaz.
 
 
En delikanlı mevsim ne diye sorsalar kış derim. O kız ki yüzüne yüzüne vurur yalnızlığı.
 
 
Ne kazandığın umurumda değil, umarım beni kaybettiğine değmiştir.
 
 
Ederinden fazla değer, soytarıyı bile Kral eder.
 
 
Her gün bana gecikiyorsun, dün ölmüş olabilirdim.
 
 
Ve bir gün kalemim diyecek ki; bu kadar yazdığın yeter, şimdi çiz gitsin.
 
 
Seni içimde yaşatmak için neleri öldürdüm bir bilsen…
 
 
Şimdi yapabileceğim tek şey en sevdiğin şarkı bitmeden bir sigara daha yakmak.
 
damar sözler
 
Damar sözler yazımıza hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Gidene üzülme, sevse gitmezdi. Gelene sevinme o da bir başkasından geldi.
 
 
Artık hayattan benden aldıklarını geri vermesini dahi istemiyorum. Ey hayat sadece uzak dur benden…
 
 
Çok gördük gemileri yakıp gidenleri, hepsi yüzerek geri deldiler. Bu yüzden ben limanları yakıyorum.
 
 
Sigara sağlığa insanlar kadar zararlı değildir, içebilirsiniz.
 
 
Kızıyorsam değil, susuyorsam endişelen.
 
 
Sigara kadar iyi gelmeyen insanlar var hayatta.
 
 
Bana sigaradan iyi geldiğin gün evleniriz.
 
 
Kanatlarım yok ama uçabilirim.
 
 
Kaldırın kadehi, kimin şerefine denk gelirse onun şerefine içelim.
 
 
Önce kalbim, sonra beynim dağılsın istiyorum.
 
 
Bana kaderin en büyük oyunu sen oldun.
 
 
Nerde ve kiminleysen orada kal asla geri dönme. En azından şimdi kalacak yerin var dönersen o da olmayacak.
 
damar mesajlar
 
Diğer yazımızdaki damar sözler için tıklayın.
 
 
Ne zaman geri geri yürüsem bir kuyuya düşüyorum.
 
 
Arkamdan kuyumu kazanlara sesleniyorum, ben geri geri mi yürüyorum?
 
 
Öyle bir gel ki olmadığın her güne değsin.
 
 
Yara denilen his geçmez, sen öyle sanırsın sadece alışırsın.
 
 
En uzun yol insanın içidir derler.
 
 
Asıl muhalefet her gün aynı kişiyi yeniden yeniden sevmektir.
 
 
Senden çok sevgi istemiyorum, hep sev yeter.
 
 
Bugün de yalnız uyuyacağız çok şükür.
 
 
Geç kalmak gibi değil de artık gerek kalmamış gibi sanki.
 
 
Ezbere bildiğim tek şiiri gözlerine yazmışlar.
 
 
Değişme be kadın; sen en çok senken güzelsin, benleyken özelsin.
 
 
Sadece ikimiz gerisi yalan.
 
 
Bakma güzel yazdığıma kalemden değil bu şairlik, aşkından.
 
 
Yanıyorsam sebebi sen…
 
 
Papatyaları çok seviyorsun sende onlar gibisin çünkü. Ne sevdiğin belli ne sevmediğin.
 
 
Kalp dediğin herkeste atar ama yürek başka bir olay.
 
 
Böylelikle damar sözler yazımızın sonuna geldik.
Devamını Oku
03/06/2016
Reklamı Kapat
x