Aşk Sözleri - Güzel Sözler

Farklı sözler yazımızda birbirinden farklı yeni sözler bulabilirsiniz. Farklı sözler ile hiç bir yerde olmayan sözleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Farklı Sözler

Hiç bitmeyeceğini sandığın ‘o’ an aslında kaybetmişsindir. Hiç gelmeyeceğini sandığın an hayata yenilmişsindir. Bir gün arkanı dönüp, bütün bunları düşünmeyi bıraktığında; işte ‘o’ gün kaderin sana güleceği bir gündür.

Hayatında gerçekleşmeyen her olayı kadere yüklemek, sence de korkakların işi değil mi? Kendi kaderini kendi belirleyen insan, hayat karşısında nasıl bu kadar aciz olabilir ki?

Sana gönderdiğim her mesajla ben; ben olmaktan çıkıyorum sanki.

Çünkü sen gecenin en soğuk saatinde, benim ışığım oldun. Ama hiçbir zaman gecenin en soğuk saatinin ‘güneş doğmadan hemen öncesi’ olduğunu bilemedin.

Beni hiç bırakmayacağını söylediğin o anlar, kendimi en mutlu ve en huzursuz hissettiğim anlardı. İnsan iki duyguyu nasıl böylesine keskin ve iç içe hissedebilirdi ki? Ben hissettim. Şimdi; sensiz mutsuz ancak huzurluyum.

Farklı olacağım diye girdiğiniz şekillere; bir gün bakıp gülmeye bile utanacaksınız. Bu nasıl bir kezbanlık?!

Her ilişkinin sonu aynı bitmesine rağmen bu kısır döngü yüzyıllardır devam ediyor. Aşk, insanlık tarihi kadar eski. Galiba aptallık da öyle.

Çünkü adını duyduğumda hissettiğim o tuhaf şeyin hiçbir açıklaması yok.

Bazen hayatım mahalle teyzeleri gibi, çevremde olup biteni çekirdek çitleyip izleyesim geliyor. Kendi kendime yorumlar yapıp nefis analizler buluyorum, takan olmadığını söylememe gerek yok sanırım.

Ne yapayım? Karakterim böyle, sevmediğimde gözünün içine dik dik bakmak istemsiz özelliğim benim! 

Farklı sözler yazımızın sonuna geldik.

Devamını Oku
31/01/2018
Anlamlı Sözler |  görsel 1

Anlamlı sözler yazımızda sevgiliye gönderebilceğiniz anlamlı sözler, özlü sözler, anlamlı sözler facebook, anlamlı sözler kısa, anlamlı mesajlar bulabilirsiniz. Küfürlü sözler, sevgiliye uzun mesajlar, seni seviyorum sözleri yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Anlamlı Sözler

 

Sadık bir dost, yeni tanışacağınız insanlardan daha önemlidir. Zira yenilerin ne denli bir yeniliği hayatınıza getireceği kesin değildir. Fakat var olan bir orantının değişmesi de zoraki bir düşünceye sahip olmamakta.

Her zaman kendin ol ve kendin başarmaya çalış. Yola çıkacağın insanlar seninle her yerde durmalı ve beraber hareket etmeli. Ancak bu şekilde tırmanabilirsin en yukarılara.

Düşündüğün olumlu ne var ise onlar üzerinde gayret etmeye devam et. Atacağın her adım seni bir adım daha yukarıya taşıyacağından ötürü sadece düşüncelerini değil, yanına alacaklarını da hesaba katman gerekir.

Sevmek her ne kadar acıya duyulan ön bir temel ise, sevilmekte bir o kadar alışkanlığın ta kendisidir. Bunun denklemi ise kimine göre sevildiğin kadar sev, kimisine göre ise haddinden fazla sev demektir.

Birbirini seven iki insan bir yol kurmaya karar verir, fakat önlerine çıkan en ufak bir zorlukta hemen pes etmeye de bir o kadar meyilli bakar.

Sen sadece sevginle sına kendini ve hiçbir zaman ters düşme farklı düşüncelere. İşte o zaman başaracağının kanaatine varabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsin.

Haykırmak istiyorsan bunu illa birilerinin duyacağı bir yerde değil, aynı zaman’da hiç kimsenin duyamayacağı ve yalnızca kendi sesinde boğulacağın bir yerde de yapman senin faydanadır. Zira kendinle yüzleşmenin en iyi yolu da kendi sesinde boğulmandır.

Sevgilerine yenik düşen yalnızlıklar var ise acıma, çünkü gün gelecek pusuya yatıp seni düşürmek isteyen bu yalnızlığın temelleri olacaktır.

Seviyorsan fazlasıyla üstüne gitme. Aşk kendine narin bakan bir çift sözle beslenen ve yine bu sözlere kırılarak yarı yolda bırakan bir mısradır.

Nice aşklara kanan kişiler gözleri kör bir şekilde yalnızlığı sayıklar. Her ne kadar mutluluk içerisinde olsalar da mutlaka bir gün acı çekmeye niyetlenirler. Bu yüzdendir ki, her aşkın sonu mutlaka o kişiye denk gelecektir.

İnsanlar, hayvanlar ve ağaçlar. Her biri aynı bir felsefe ile nefeslerini alır ve verirler. Alacağınız her nefesin kıymeti önemlidir, bu yüzdendir ki mutlak suretle başaracağınız yolda tüm gayretinizle hareket etmeniz gerekmektedir.

Hayalleriniz ne kadar uzakta olursa olsun, üstüne üstüne gitmeye devam edin. Zira bu hırsınız ve inşanız temelinizin daha sağlam bir şekilde oluşmasına büyük bir katkı sağlayacaktır.

Temellisi olmayan gayretlere ara verin. Çünkü elinizdeki değerleri kaybetmeniz, olası düşüncelerinizin yitirilmiş bir hali olabilir.

Her ne kadar acıya katlanıyor olabilsek de, ancak ve ancak acıyı hissettiğimizde anlarız bazı değerlerin gitmemesi gerektiğini. Ve bu yüzdendir ki, nereye kaçarsak kaçalım her daim bizimle olacak olan olumsuzluklara da kucak açmalıyız.

Hayatın size öğrettikleri arasında en çok ta olumsuzluklara yön verin. Zira gücünüzü yenilgilerden alacağınızdan ötürü, olumluluklar anında daha sağlam durabilesiniz.

Yazmak önemli değil, nasıl yazacağınız ve neye hitaben yazacağınız önemlidir satırların başlangıcında. Hayatınızın bir anını yazmaya kalktığınızda bile özen göstermelisiniz. Çünkü hayat hep sizden daha fazlasını istemektedir.

Düşüncelerinizi bir kenara atıp küf tutmasını izlemeyin. Doğrulun ve size doğru olan her şeyi içerisine katarak harekete geçin. Ancak bu durumda zafere ulaşmanın en kısa yolunu inşa edebilirsiniz.

Zalimlerin karşısında dik durmak, bu hayata bir fidan daha ektiğinizin anlamını taşımaktadır. Zira mazlumların günahına girenler, ağacınızı taşlayacaktır.

Bir yudum su misali olmalı tüm sancılarımız. Azdan az, çoktan çok misali içeceğiniz her bir yudumun sebebi olmalı bu hayatta.

Sebebi bilinmeyen ayrılıklara üzülmeyiniz, çünkü o sizi üzmeye her daim devam edecektir.

Anlamlı sözler yazımızın sonuna geldik.

Devamını Oku
12/12/2016
Günaydın Mesajları |  görsel 1
Günaydın mesajları yazımızda sevgiliye gönderebileceğiniz en güzel günaydın mesajları, günaysın yazıları, günaydın smsleri, sevgiliye günaydın mesajları, günaydın mesajı yani kısacası sevgiliye yazılacak en güzel günaydın mesajı bulabilirsiniz.
 
<h2>Günaydın Mesajları</h2>
 
İlk ışıklarıyla uyandım günün ve aklıma direk sen düştün. Bu durum artık hergün daha da fazlalaşır oldu. Artık uyandığım günler değil, seninle başlayan günlerim birikiyor ceplerimde. Sen doluyor içim, sen iniyorsun nefesimle birlikte içime. Günaydın sevgilim, güzel bir gün olsun bugün senin için.
 
 
Aydınlığa hasret kalmadım uzun zamandır çünkü benim için en aydınlık olan sensin. Gün ışığıyla yarışıyor sanki parıltın. Sen bugün bir gecede kaybolsan, ilk sana rastlayan gün doğdu sanar. Seninle başlayan sabahların güzelliğine bugün bir kez daha şahit oldum. Yarın sabah yine sana uyanmam dileğiyle, günaydın.
 
 
Gözlerini açar açmaz mı düşünür bir insan bir başka insanı. Benim için artık normal seyirde değil bu durum, gecemde sen gündüzümde sen. Sen benim düşünmeyi en iyi başardığımsın. Seni çok seviyorum sevgilim, günaydın.
 
 
İçinde hissetmek birini; dokunmadan dokunduğunu düşünmek, koklamadan kokusunu hissetmek, öpmeden sıcacık dudaklarında ısınmak mümkün mü? Bir insan şu an eyleme dökmediği bir şeyi nasıl olur da hisseder bi denli. Ben seni senden uzaktayken de hissedebiliyorum sevgili. İçinin sıcaklığı, kalbinin serinliği, yüzünün güzelliği ve ellerinin tenimdeki izleri sabah kadar taze. Günaydın hislerime üfleyen sevgilim.
 
 
Dokunduğun her yerimde ayrı depremler başladı. Seninleyken dünya fazla tehlikeli fakat oldukça adaletliydi. Kopamadım ellerinden, bırakamadım bana bakan gözlerini seyretmeyi. Bugün dahil bütün günler için günaydın sevgili. Sensiz bir sabahım bile olmasın.
 
 
Ben kokunla başladım uyanmaya, sonra kollarımla sardım seni. Çiçeklerden taç yaptım, koydum başına bu gece rüyamda, hissettin mi? Seni seninle sevmek ve güne seninle başlayabilmek benim için dünya nimeti. Günaydın sevgili, seninle başlayan bir gün daha birikti.
 
 
Her sabah ilk işim telefonu elime alıp resmine bakmaktı. Sonra dedim ki neden bakıyorum da söylemiyorum ona hislerimi. Bil sevgili; seninle başlıyor benim sabahlarım, seninle devam ediyor uyku sersemliğim. Gözlerimi kapatıp yanımda olduğunu hayal ediyorum, sarılarak uyuduğumuzu ve sarılarak uyandığımızı. Seninle başladığım her günü not ediyorum zihnimin bir köşesine, bir gün sorarsan anlatayım diye. Günaydın güzel kadın, senin için iyi bir gün diliyorum.  
 
Günaydın mesajları ile sevgilinizi mutlu edebileceğiniz yazımızın sonuna geldik.
Devamını Oku
28/10/2016
Sevgiliye Güzel Sözler |  görsel 1
Sevgiliye güzel sözler yazımızda sevgiliye gönderebileceğiniz en güzel sözler bulabilirsiniz. Ayrılıkların arttığı günümüzde sevgiliye gönderebileceğiniz en güzel aşk sözleri bu sayfada.
 
<h2>Sevgiliye Güzel Sözler</h2>
 
A’ dan Z’ ye kadar kaç harf varsa bütün hepsiyle seviyorum seni kadın.
 
 
Aşkın en güzel haliyle sesleniyorum sana. Ömrüm ömrüne kilit olsun, gözlerim bir tek sana baksın, dilim bir tek sana konuşsun, ellerim bir tek senin elini tutsun. Bütün ömrüm sadece senin gönlüne kurulsun.
 
 
Ayağımı bastığım yerlere bakıyorum adım izlerinden geçebileyim diye. Gökyüzüne bakıyorum, kayan yıldızlar için belki aynı anda dilek tutarız diye. Ben bir tek senin için nefes alıyorum sevgili, nefessiz kaldığında sana nefes olayım diye. Şimdi buna ister aşk de, ister gönül tutulması… Ben yalnızca seni bildim, kendime eş diye.
 
Sevgilyie gönderebileceğiniz daha uzun sözler arıyorsanız -> sevgiliye güzel sözler yazımızı tavsiye ediyoruz!
 
sevgiliye güzel sözler
 
 
Kal gidelim, âşık olalım. Ver ellerini birlikte bütün aşkı doya doya yaşayalım. Ne kadar ömrümüz kaldı bilmiyoruz, gel bu ömrü birlikte paylaşalım.  
 
 
Aşkın en güzel yanı kalbimde başlayıp nefesimde son bulacak olmasıydı. Her şey normal atan kalbimin bir gün ritim değiştirmesiyle başladı. Sonra avuç içlerime oturan sıcak yerini damla şeklinde tere bıraktı. Göğsüm sanki delinecekti bakışların bakışlarıma değdiğinde ve ilk merhaba deyişinle günün ilk damlası düştü yüzüme. Yanaklarımdaki sıcaklık yağmur damlasını kuruttu sana merhaba deyinceye. Sen benim için sadece güzel değil, özeldin de artık.
 
 
İlk kez âşık oluyorum sayın hâkim. Ben ilk kez verdiğim bu savaşta kalbimin en ortasından zehirli bir okla vuruldum. Zehir vücuduma dağıldıkça göstermeye başladı etkisini. Hırçın, kıskanç ve öfkeli bir insana dönüştüm. Gözüm kendim dâhil hiç kimseyi görmedi, seri katil zihniyetinde buluverdim kendimi. Uğraşlarım, çabalarım boşa çıktı, çatlattığım kabuğumdan milyonuncu kez içeri girdim ve şu an bu mahkemedeyim. Şimdi soruyorum size aşk mı suçlu, yoksa ben mi?
 
 
Ben hiç bilmiyordum hayatın aşktan önce ve aşktan sonra diye ikiye ayrıldığını. Âşık olunca gökyüzünün mavi tonunu yakalayabiliyorsunuz. Sonra martıların sesini duymaya, havayı içinize çekmeye başlıyorsunuz. Geçen gün apar topar yürürken elim sokaktaki çocuğun başına gitti ve gülümsedi biliyor musunuz? Aşk insanı sevgi dolu yapıyor. Duyduğunuz müziklerde artık yalnız değil çift kişilik hayaller başlıyor. Evinizdeki yatağa kadar her şeyi ikili düzenle kuruyorsunuz. Aşk filmleri ilginizi çekmeye başlıyor ve cağnım kahveler daha keyifli yudumlanıyor. Sigara mı, birlikte nefes almayı öğrenince sigara yalnızlığınızla birlikte geçmişte müebbet yatıyor. 
 
 
Sevgiliye güzel sözler yazımızın sonuna geldik. :)
Devamını Oku
21/09/2016
Reklamı Kapat
x