Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Osmanlı’da Bir Döneme Damga Vuran Kösem Sultan |  görsel 1

Kösem Sultan

Osmanlı imparatorluğunun bir dönemine damga vurmuş olan Kösem Sultan’ı tarihi yönü ile değil de insani yönü ile de değerlendirmek gerekir. Her ne kadar saray hayatı da olsa arka odalarda dönen entrikalar, bu ortamda yaşamayı çoğu zaman çok güç kılmış ve bu ortamda yaşayan insanların yıpranmasına neden olmuştur. Çok genç yaşta ve yanında hiçbir desteği olmadan bu zorlu ortama giren ünlü sultan, ilk olarak insan ilişkileri ve diyaloğundaki başarısı ile kendini insanlara sevdirmeyi başarmıştır.

 

Aslen Rum olmasının yanında aynen bizler gibi davranan ve hatta çoğu zaman insanlık konusunda bizim toplumumuza da örnek oluşturan sultan, insanlara gösterdiği yaklaşımla çok kibirli davranmayıp, aynı zamanda halkın da sevgisini kazanan bir kadın olmuştur. O dönemde halk bu valide sultana çok güveniyordu. Biliyorlardı ki o çok yardım sever ve halkına düşkün bir insandı. Kösem Sultan’ın içindeki insan sevgisi, imparatorluk topraklarında ayrım yapmasının da önüne geçerken, konu halk olduğu zaman bütün ihtiraslarını ikinci plana atmaktaydı.

kösem sultan

O dönemde yaşamış olan  Türk toplumu Kösem Sultan gibi birine sahip oldukları için mutlu olmalılardı. Aynı duruma gelen çoğu insanın halkın arasına karışması ve bir şekilde yardımlar dağıtması, çok ta beklenen bir olay değildi. Oysa güzeller güzeli olan bu sultanın, aynı zamanda kalbi de çok önemli güzellikler taşımaktaydı. Bu yüzden de halkı her zaman onu çok sevmiş, öldüğüne de en çok onlar üzülmüştü.

Devamını Oku
07/06/2016
iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi |  görsel 1

iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 modelinde Apple firmasının fazlasıyla değişikliğe gitmesi bekleniyor. Yapılan haberler de iPhone 7 modelinde 3D touch özelliği bulunacak. iPhone'lar orta tuşa bastığımızda ana menüye döner. 3D touch özelliği sayesinde orta tuşa daha güçlü bastığımızda telefon farklı menüye geçebilecek. Apple'ın bu yeni patenti 3D touch özelliğini genişletmeyi de hedefliyor. Şöyle ki orta tuşunda etrafının 'sağ, sol, üst ve alt' şeklinde dört bölüme ayrılması ve parmak hareketiyle ekranlar arası geçiş olması hedefleniyor. Bu özelliği laptoplarda bulunan 'trackpad' yani dokunmatik yüzeye de benzetebiliriz. iOS'ta ki yenilikler Force Touch teknolojisi yeni özellikleri tetikleyebilir. Yeni iPhone'da daha güçlü bir işlemci olması bekleniyor. Yeni yazılım iOS 9'la beraber çıkacak.

 

Dünya genelinde herkes tarafından sabırsızlıkla beklenen iPhone 7’nin büyük özelliklerinden biri wireless şarj aleti olacak gibi duruyor. Dizayn açısından ise Apple'ın en az iki nesil aynı tasarımı koruma prensibinin yine geçerli olacağı öngörülüyor. Yani iPhone 6 kuşağında olduğu gibi ince, hafif ve yuvarlak hatlara sahip model kullanıcılarını bekliyor. Önceki modellerde ki gibi farklı renk ve hafıza model seçenekleri ile satışa çıkması beklenen iPhone 7 modelinin seri halinde satışa çıkması bekleniyor. Bu seri kapsamında iPhone 7iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modelleri gelebilir, şeklinde yapılan haberler, her geçen gün netlik kazanıyor.

 

iPhone 7 Beklenen Özellikleri

Apple çıkardığı en son iPhone'dan daha iyi olması için yeni iPhone 7'de işlemci performansını daha da arttıracak. Apple bir değişiklik yapmaz ise yeni çıkacak iPhone7 A10 işlemci donanımı kullanacak. Apple 6S'e kadar yaptığı telefon modellerinde 1GB RAM'den vazgeçemese de 6S ve 6S den sonra gelecek modellere 2GB RAM takacağını belirtti. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 7 Plus'ın 3GB kadar RAM belleği olacağı yer veriliyor. Söylentiler Apple'ın iPhone'ları her geçen sene daha da sağlamlaştırdığı yönünde. iPhone 6 ve iPhone 6S de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu gereğinden fazla sağlamlaştırıyor fakat iPhone 7'de bu sağlamlığın fazlası ve su geçirmeme oranının artması bekleniyor. iPhone modelleri sertifika sahibi ürünler olsalar da diğer ürünlere göre suya karşı fazlasıyla dayanıklı.

Teknolojice - iPhone 7

 

Sızıntılara göre iPhone 7,şu güne kadar çıkan iPhone'lar arasında ki en ince iPhone modeli olacak. iPhone 7'ye kadar en ince telefon iPhone 6 modelleriydi fakat iPhone 6'ların da eğilme bükülme sorunları ortaya çıkınca yeni çıkacak iPhone 7'nin daha iyi olacağı düşünülüyor. iPhone 7'nin inceliği bir tarafa ince çerçeveleri olan yeni bir ekran teknolojisiyle birlikte gelebileceği düşünülüyor. Söylentilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Toshiba ve SanDisk tarafından desteklenen hızlı 3D NAND flash gibi yeni bir mucizesi olabilir. iPhone 7 çıkış tarihi ise Eylül 2016 gibi gözüküyor. Daha önce adı hiç duyulmamış olan iPhone Pro modeli gelir mi, sorusuna Apple firmasının verdiği cevap bulunmuyor.,

KAYNAK ve daha fazlası için www.teknolojice.com

Tags: iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 fiyatı, iPhone 7 çıkış tarihi

Devamını Oku
07/06/2016
Facebook Lite İndir, Facebook Lite |  görsel 1

Veri bakımından Facebook uygulamasına oranla çok daha ekonomik olan ve hafızası düşük, eski sürüm Android cihazlar için tasarlanmış Facebook Lite ile, kasmadan iletişim kurmanın avantajını yaşayın.

 

Güncellemelerve resimler paylaşarak arkadaşlarınızla irtibat halinde olun, mesajlaşın hatta en sevdiğiniz arkadaşlarınızla aynı anda, aynı platformda grup oluşturup sohbet edin ve zamandan tasarruf ederek bu konuda da ekonomik bir hamle yapın.

 

Ücretsiz olarak hızlı iletişim kurmanın yeni yolu, Facebook Lite uygulamasıyla anında haberleşin. 2G ağları yavaş bağlantılar için ideal bir tasarıma sahip bu mini Facebook uygulamasıyla, arkadaşlarınızı takip edin ve Facebook Lite indir özelliklerinden yararlanın.

 

Yorum yapın, bildirim yapın veya konum paylaşın orası size kalmış bir durum ve uygulama şekli. 1MB'dendaha küçük bir boyuta sahip olan Facebook Lite bu özelliğinden dolayı, diğer uygulamalara oranla daha çabuk yüklenir. Uygulamayı google playüzerinden ücretsiz ve güvenli şekilde indirebilirsiniz.

Facebook Lite İle Kotanızı İdareli Kullanın

Uygulama ayrıca bütün Android cihazlarda çalışabilir bir niteliğe sahiptir. En samimi, can arkadaşınız sizden çok uzakta olsa bile, gün içerisinde neler yaptığını, nereye gittiğini ve eğer konum da paylaşmış ise, şuan nerede olduğunu, yani yanınızdaymış gibi haberdar olmanız Facebook Lite indiruygulamasıyla yalnızca internet bağlantınızı kullanarak mümkün. Sevdiklerinizi habersiz bırakmamak için, sizde gün içerisinde yaptıklarınızı paylaşın ya da mesajlar atın. Üstelik bunları yaparken de cep telefonu hafızanızı kasmanıza gerek kalmayacak. Az veri ile çok işlev yapmanın doğru yöntemi Facebook Lite ile, bütün ağ koşullarını çalıştıran uygulamayla tanışmak ve farklı özelliklerinden kalite ile yararlanmak için, sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Facebook uygulamasından ve cep telefonu cihazından bir süreliğine vazgeçemeyecek olanlar için, kasma veya herhangi bir sıkıntı olmadan uygulamadan faydalanmanın adresi, Facebook Lite uygulaması, işlemci kullanımı ve ram kullanımı boyutu bakımından çok daha gelişmiş ve gayet iyi bir seviyededir.

 

Hız ve pil tüketimi konusunda oldukça başarılı olan Facebook uygulamasını artık neredeyse, her internet kullanıcısı için vazgeçilmez bir zemine sahip. Eski ya da yeni sürüm Android cihazlar için uygun olan ve Facebook Lite uygulamasıyla, sevdikleriniz ve değer verdikleriniz hep sizin bir telefon uzağınızda. Facebook Lite uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Devamını Oku
12/04/2016
Bedava İnternet Nasıl Yapılır ? |  görsel 1

İnternet, hem ülkemizde hem de tüm dünyada olmazsa olmaz denebilecek kadar hayatımızda yer tutan önemli bir teknoloji unsuru. Önemli toplantılarda kullanılacak belgeleri, yıl sonunda teslim edilmesi gereken dosyaları internet aracılığıyla gönderiyor, ailemizden birisiyle veya arkadaşlarımızla sosyal medya yani internet üzerinden iletişim kuruyoruz. Hayatımızı bu kadar ele geçiren bir teknoloji de, ister istemez birçok kişide bağımlılık noktasına kadar çıkmış durumda. Turkcell, Avea ve Vodafone başta olmak üzere birçok mobil veri firması müşterilerine en uygun fiyata en kaliteli ve hızlı internet bağlantısını sunmak için çalışıyor.

 

Yine de firmalar tarafından belirlenen bu fiyatlar, müşterinin satın almak isteyeceği kadar cazip olmayabiliyor. Günümüzde, internet üzerinden paylaşılan yöntemler ile bedava internet bağlantısı kullanan birçok kişi var. Firmaların belirlediği fiyatların ve internet hız limitlerinin aksine kullanılan bu paketler, zaman zaman kullanılan programa göre oldukça hızlı veya aksine oldukça yavaş olabiliyor. Bu yüzden internet üzerinden bulduğunuz bir program ile internet bağlantısı sağlamak istiyorsanız, programın bağlantı hızını mutlaka daha öncesinden test etmeli, size yetecek düzeyde bir bağlantı hızı yoksa yeni program arayışına girmelisiniz. Şuan için en çok kullanılan internet bağlantı programlarının ilk sıralarını, VPN programları dolduruyor.

 

VPN programları sayesinde, yurtdışı konumlardaki sunucuların ağlarına bağlanarak bu ağlardaki internet bağlantılarını kullanıyorsunuz. İnternet üzerinden alacağınız veriler de yurt dışı sunucularından geleceği için birçok VPN programı, internet hızınızı düşürecektir. Bu yüzden tüm VPN programlarını araştırmanızı öneririz. İnternet’in etkisini göstermesi ile birlikte her ne kadar etkisini kaybetmiş gibi görünse de mobil iletişim firmalarının yaptığı istatistik sonuçları, smslerin de halen oldukça yoğun olarak kullanıldığını gösteriyor. Facebook ve Whatsapp gibi popüler sosyal medya platformlarının olmadığı zamanda, iletişim için birçok kişi SMS adı verilen ve mobil iletişim firması tarafından sağlanılan kısa mesaj servisini kullanıyordu.

 

O zamanlara göre her ne kadar SMS kullanımında yüksek düşüşlere rastlansa da, halen SMS kullanımının internet kullanımı ile yarıştığı firmalar tarafından yapılan istatistik çalışmalarında ortaya çıkıyor. İnternet üzerinden, herhangi bir telefon numarasına bedava SMS göndermenizi sağlayan birçok farklı program ve internet sitesi var. Bu siteler, genellikle yabancı lokasyonlar üzerinde kurulu olan ağ santrallerine bağlı olarak çalışır ve santrale gelen isteği, telefon numarasına yanıt olarak gönderir. Bu tür SMS siteleri her ne kadar oldukça başarılı ve hızlı bir şekilde SMS gönderiyor olsa da, birçoğu gönderici telefon numarası olarak kendi kuruluşlarının ismini belirtiyor.

Devamını Oku
16/03/2016

STİL SAHİBİ ERKEKLER

Stil sahibi erkekler çizmeleri sadece kış sezonu gerektirdiği için giymezler. Sokak modasını tamamlayan çizmeler sıcak olan sezonlarda da vazgeçilmeyen olur.

 

Renk model ve yeni tasarımlarda üretilen çizmeler çeşitli modellerle halkın satışına sunulmuştur. Koray spor mağazasında en iyi markalar giyim rahatlığı ve işçilik bakımından en kaliteli çizmeler bulunmaktadır. Çizmeler kendi aralarında birkaç modele ayrılır;

  • Kovboy çizmeleri
  • Deri çizmeler
  • Plastik çizmeler
  • Avcı çizmeleri
  • Bağcıklı kısa ve uzun çizmeler
  • Bağcıksız kısa ve uzun çizmeler

Gibi modellerden oluşmaktadır. Su geçirmez özelliği ile günlük kıyafetlerinize uygun şık kısa ve rahat deri çizmeler bulunmaktadır. Kaydırmaz kauçuk tabana sahip olan çizmeler giyim rahatlığı sağlar. Bu çizmeler ünlü marka adı altında üretilmektedir.

 

Ünlü çizme markaları olan Lumberjack, Harley Davıdson, Scooter %100 orijinal modelleri ile korayspor.com Online sitesinde, cadde mağazaları ve alış veriş merkezlerindeki mağazalarında satışa sunulmaktadır. Koray CEBEL tarafından kurulan mağazalar zincirinde müşteri memnuniyeti kalite farkı yaratmak adına tüm ünlü markalara ait ayakkabı, giyim, spor malzemelerini bünyesinde bulundurmaktadır.


ÇİZMELER HAKKINDA


Çizmeler 17. Yüzyılın başında giyilmeye başlanmıştır. Erkekler genelde bağcıklı yanları esnek ve düğmeli çizmeler giyerlerdi. Bağcıksız, esnek çizmeler 1860lar da beyaz ipekten yapılırdı. 17. Yüzyıldan günümüze kadar çizmelerde bez kullanılmıştır bazı çizme çeşitlerinde ise özellikle uç kısımlarında deri kullanılmıştır.

 

Orta Asya da Türkler deriden eşya yapmakta uzmanlaşmışlardır. En sık yapılan ayakkabı türü çizmelerdi. Deri çizmenin dışında keçe kullanılarak da çeşitli çizmeler üretilmiştir. Zamanın padişahları özellikle kırmızı çizme tercih etmekte idiler.

 

Çizme özellikle ata binenler için kullanım kolaylığı sağladığı için tercih edilmek de idi. O günlerden bugünlere çeşitli modelleri üretilerek üretici firmalar tarafından kullanıma sunulmuştur.

Devamını Oku
29/02/2016

İçerisinde bulunduğumuz zamanda teknoloji ve internet devri  artık her işimizi kolay bir şekilde yapmamızı sağlıyor, örnek verirsek eskiden bir fatura yatırma işlemi için bankalarda saatlerce kuyruk beklediğimiz veya basit bir havale için yine aynı sıra içinde bulunduğumuz zamanla kıyaslarsak bu işlemler artık internet üzerinden kolay bir şekilde sonuca erdirilmektedir, bu gibi işlemler haricinde insanların gündelik ihtiyaçları giyim, yemek, cihaz vb. aklınıza gelebilecek her türlü insan ihtiyacı faaliyette olan büyük ölçekli veya küçük ölçekli e ticaret siteleri tarafından karşılanabilmektedir.Eskiden telefon ile siparişini verdiğimiz pizza’yı şimdi internet sitesi aracılığıyla vermiyor muyuz ? Ya da yorulana kadar mağaza gezdiğimiz fakat bulamadığımız ayakkabıyı internetten kolay bir şekilde bulup daha sonrasında satın alıp adresimize kadar getirilmesini sağlayamıyor muyuz ? Tabikide evet.

 

İnsanların bu tip ihtiyaçlarının yanı sıra sadece internette bulmak istedikleri veya sadece internette bulabildikleri ürün gurupları bulunmaktadır .Bu ürünler yetişkinlere yönelik olarak sergilenmektedir örnek olarak fantazi iç giyim, seksi gecelikler, vücut çorabı, jartiyer modelleri  gibi cinselliğe yönelik satışa sunulan ürün gruplarıdır bu ürünler normal şekildeki iç giyim ürünleri ile aynı değildir. Özellikle rağbet gören jartiyer modelleri , fantazi iç giyim siteleri içerisinde satışı yapılan ürünlerdir bunlar her kadının daha seksi görünmek için tercih edeceği ürün gruplarıdır jartiyer modelleri gibi ürünler her kadının giymek isteyeceği türde bulunmaktadır özellikle jartiyer çorabı ile birlikte kullanıldığı zaman çok daha baştan çıkarıcı duruma gelmektedirler ve karşısındaki partnerine harika bir sürpriz ile karşı karşıya bırakmaktadırlar

 

Jartiyer modelleri ve vücut çorabı gibi fantazi ürünleri satışını yapan Vixson bu alandaki popüler sitelerden biridir hatta en iyisidir diyebiliriz çünkü Vixson’u rakiplerinden ayıran birçok farklı özelliği vardır jartiyer modelleri ve diğer fantazi iç giyim ürününde b irinci sınıf kalitedeki malzemeyi kullanırlar ve aynı zamanda bu birinci sınıf kumaşlar sağlık açısından birçok testten geçip etik olarak sunulmakadır.

 

Vixson Hızlı Gönderisi İle Farklılaşıyor

E ticaret sitelerindeki en önemli unsurlardan bir diğeride hızlı gönderim yapılabilmesidir çünkü internet üzerinden alışveriş yapan müşterinin en çok dikkat ettiği huşuların başında sitenin güvenilir görüntüsü gelir büyük çok fazla reklama başvuran sitelerde bu durumdan önde olarak dikkat çekmektedirler çünkü insanlar reklamlarda bilinçaltlarına yerleşen internet sitelerine güvenirlik duygusu hissederler bir diğer önemli hususta en az güven kadar önemlidir buda sipariş verilen e ticaret sitesinin ürünü müşteriye ulaştırma hızıdır, bu alanda jartiyer modelleri gibi fantazi ürünler satan Vixson rakiplerinden birkaç adım öne çıkmaktadır çünkü Vixson sipariş edilen ürünün kargosunu aynı gün çıkışını yapmaktadır ve müşterilerine Türkiye’nin en saygın kargo şirketlerinden olan MNG kargo güvencesi ile ulaştırmaktadır ve satışı yapılan ürünler fantazi iç giyim ürünleri olduğu için gizlilik büyük önem teşkil etmektedir  bu yüzden gönderileri gizli paket şeklinde hazırlayan Vixson ürün faturasında da ürünün ne olduğuna dair belirgin bir ipucu bırakmaz ve faturada yalnızca ‘giyim’ yazar ve müşterisine güvenilir bir şekilde teslim edilir.Vixson’un yüzlerce çeşit jartiyer modelleri gibi fantazi giyim ürünlerini görmek için buradan siteye ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
26/02/2016

instagram takipçi sitesi

Birçok kişi çeşitli sosyal medya platformlarını kullanarak görünür olmanın yollarını aramaktadır. Herkes her yaptığı paylaşımla bunu başaramayabilir. Bazı paylaşımların geniş kitlelerce görünebilmesi ve beğeni alabilmesi için takipçi sitesi desteği alması yararlı bir çözümdür. Bu destek sayesinde paylaşımlarınız ortaya çıkar ve platformda adeta bir mücevher gibi parlar.

 

Siz de bu paylaşımlarınıza binlerce beğeni alarak fenomen olabilirsiniz. Bunun için destek göreceğiniz takipçi sitesini iyi seçmeniz son derece akıllıca bir davranış olacaktır. Hem profilinizin zarar görmemesi hem de maddi açıdan olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için sizleri son derece güvenli bir şekilde hizmet verdiğimiz sitemize bekliyoruz.

 

Dünyadaki en kapsamlı güvenlik sistemi olan SSL tarafından korunduğumuz için ne hesabınız ne de paylaşımlarınız bir tehlike altına giriyor. Güvenilir bir instagram takipçi sitesi olarak sizlere en kısa yoldan takipçi kazandırmaktayız. Koşulları öğrenmek için bizimle iletişime geçtiğinizde detaylar hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu severek cevaplıyoruz.

instagram beğeni sitesi

Amacımız sizlere en güvenilir ve hızlı yoldan takipçi kazandırmak. Ayrıca paylaşımlarınıza binlerce beğeni göndermeye de devam ediyoruz. Bu sayede en sıradan paylaşımlarınız bile büyük bir kitle tarafından görünebiliyor. Bununla birlikte site sayesinde edineceğiniz takipçi listesi ile mesajlaşma olanağına da sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından diğer instagram kullanıcı olan arkadaşlarınızla birlikte sohbet edebilme olanağına kavuşur ve arkadaş çevrenizi hızla genişletebilirsiniz.

 

Sitemiz uzun süredir instagram kullanıcıları için takipçi listesi kazandırmakta ve bu listeleri kalıcı hale getirmektedir. Bu konuda Türkiye’deki en kurumsal instagram beğeni sitesi olarak görevimizi yapmaktayız. Şimdiye kadar hizmet verdiğimiz bütün kullanıcılar oldukça memnun kalmışlar ve bizlerle yeniden çalışmak istemişlerdir. Son zamanlarda özellikle kurumsal firmalar da bizden takipçi desteği almaya başlamışlar ve tanıtımlarını yaparak hizmetlerini daha geniş kitlelere duyurmuşlardır.

 

Bu sayede çok daha kazançlı işler gerçekleştirme yolunda adım atmışlardır. Bununla birlikte özellikle kişisel el sanatları yapan insanlar da sitemizle irtibata geçmişler ve yaptıkları işlerin daha çok kişi tarafından görünmesini istemişlerdir. Burada biz devreye girip sizlere takipçi kazandırmakta ve paylaşımlarınıza yüksek oranda beğeni göndermekteyiz.

Devamını Oku
09/02/2016

Güzel Sözler

Kardeşlik Sözleri
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
Kapak Sözler
Sevgiliye Kısa Sözler
Reklamı Kapat