Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları |  görsel 1
Sevgiliye doğum günü mesajları, sevgiliye doğum günü sözleri ve sevgiliye doğum günü smslerini bulabileceğimiz yazımızdaki sözleri sevgilinize gönderip onu mutlu etmek istemez misiniz ? O halde sözleri sizinle paylaşmaktan gurur duyarız.
 

sevgiliye doğum günü mesajları

 
Doğan günle beraber doğan bir güzellik var bugün dünyada. Bugünü doğduran bir güzellik var bugün bu odada… Benim canım sevgilim, seninle doğan güneşi sırf sen varsın diye seven bir adamım ben. Yoksa bugün benim için bu denli anlamlı olmayacaktı. Doğum günün kutlu olsun aşk baharım, seni seviyorum.
 
 
Bugün nasıl güzel bir melek düşmüş dünyaya böyle. Nasıl masum, nasıl narin, nasıl da kırılgan… Onu anlamak kolay değildir zira herkes anlayamaz. Çünkü kimseye onu tanıyacak fırsat tanımaz. Ben tanıdım, bana bu şansı bahşettiğin için ve beni sevdiğin için sana minnettarım. Her şeyden önce, kendi dünyanı bırakıp bu dünyaya doğduğun, kanatlarından vazgeçip insan olduğun için sana teşekkür ederim. İyi ki doğdun meleğim, iyi ki gönlümün sultanı, başımın tacı oldun. Seni seviyorum.
 
sevgiliye doğum günü mesajları
 
Sensiz geçen günler o kadar anlamsızdı ki, meğer seneler önce bugün gelmişsin benim için. Milyonlarca insan içinden bir tek beni seçmişsin. Sen iyi ki bugün gelmişsin ve benim için doğru zamanı beklemişsin. Mutluluğumuz sonsuz olsun, doğum günün kutlu olsun sevgilim. Seni her zaman ilk günkü aşkla seveceğim.
 
 
Hayatımın anlamına anlam katan en güzel kadına bu satırlar. İyi ki doğup beni buldun, iyi ki ömrüme ömür, başıma yastık, üstüme gömlek, kalbime yaren oldun. Doğum günün kutlu olsun sevgilim. Seni seviyorum.
 
 
İlk adımı bugün atmışsın dünyaya. Bu adım bana gelmen için yaptığın ilk eylem. Sonra büyümüşsün çok güzel bir kadın olmuşsun. En beklenmedik anda birden önüme çıkmışsın ve beni kendine divane etmişsin. İşte benim bütün hayatım senden ibaret sevgilim. Benim için gönderilmiş olduğuna o kadar eminim ki, sana her baktığımda biraz daha sana karışıyorum. Doğum günün kutlu olsun sevgilim, seni seviyorum.
 
sevgiliye doğum günü sözleri
 
Bütün dünyaya inat gelmişsin sanki sevgilim, sen dünyanın başına belasın. Sen bütün zorlukların efendisi, bütün kapıların anahtarı, bütün soruların cevabısın. Doğum günün kutlu olsun, iyi ki doğdun, iyi ki varsın bir tanem.
 
 
Kulaklara takılıyor bu şarkı ve bütün bir ağızdan bağırarak söylüyoruz sana bu şarkıyı. “Doğum günün kutlu olsun, mutlu ol senelerce.” Mutlu ol sevgilim; hayatının her anında, en dertli olduğun zamanda ve benim yanımda hep mutlu ol. Dertten kederden arındırsın seni bu yaşın. Yeni yaşın sana en yeni güzelliklerle, heyecanlarla gelsin. Bu yaşında daha çok sev beni, diğer yaşında daha bir çok.
 
sevgiliye doğum günü mesajları. <-daha fazlası için tıklayın
Devamını Oku
23/02/2016
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları, Mesajı |  görsel 1
Sevgiliniz var ve ona geceleri iyi geceler mesajları atmak istiyorsunuz ancak aklınıza ona layık güzel kelimeler cümleler gelmiyorsa, tamda istediğiniz sevgiliye iyi geceler mesajlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Sizde sevgiliye iyi geceler mesajı arıyorsanız aşağıdaki sözleri kullanabilirsiniz. Sitemizdeki sevgiliye uzun iyi geceler mesajlarını sevdiğinize göndererek sabaha güzel başlamasını sağlayabilirsiniz.
 
Canım hiç istemiyor buz gibi yatağa girmeyi. Sensiz uyumayı da istemiyorum. Her anımda, her gecemde, her sabahımda seninle olmak istiyorum. Huysuzlanıyorum biraz, belki de isyana bağlıyorum bir süre. Sonra boş ver diyorum, nasıl olsa sabah koşarak yanıma gelecek. Hemen sabah olsun diye gözlerimi kapatacağım, iyi geceler sevgilim. Seni seviyorum.
 
 
Koca bir günün ardından yalnız yatağa girmek dokunmuyor değil, fakat biliyorum ki şu an sende böyle düşünüyorsun. Seninle aynı şeyleri hissettiğimi bilmek beni dünyanın en mutlu adamı yapıyor. Birlikte uyuyacağımız gecelere adım adım yaklaşmak için, bugün yine gözlerimi sensiz kapatıyorum sevgilim. İyi geceler.
 
iyi geceler sözleri
Dünyanın en güzel hatunu, iyi geceler. Rüyama gel olur mu? Sensiz bir uyku çekmek istemiyorum. Bol bol gülümse bana, tatlı tatlı bak ve beni çok sevdiğini söyle. Gözlerimi açtığımda yanımdaymışsın gibi hissedeyim zira sensiz geceler kabuslara davetiye çıkarıyor. Seni seviyorum.
 
 
Yatağıma geçtim, sol yanıma yattım. Senin yatacağın kadar bir yer bıraktım yatağımda. Seni burada hayal ediyorum. Üzerini de örttüm iyice, gece çok üşüyorsun çünkü. Başucuna suyunu da getirdim, çok su içmeye kalkıyorsun. Çok oldu sen uykuya dalalı, ben hala yüzünü izliyorum, nefesini dinliyorum. Tatlı rüyalar meleğim, seni hayal etmeyi ve seni çok seviyorum.
 
 
Daha ayrılalı birkaç saat oldu ve ben seni çok özledim. Sensiz uyumak işkence gibi… Artık zaman hızlı akmalı ve sen benim yanımda kavuşmalısın sabahlara. İyi geceler sevgilim.
 
 
Güzel geçen bir günün, ardında bıraktığı yorgunluk var bedenimde. Ben yatıyorum sevgilim. Uyumadan önce en sevdiğimiz şarkıyı aç ve gözlerini kapat, ben öyle yapacağım. Seni seviyorum, iyi geceler.
 
iyi geceler mesajları
“Söylesene bir gece uyuyacak mıyım kokun burnumda?”
 
 
Sensiz geçen bir gece daha ve karanlık oldukça zifiri... Her yerden odama sızan bir yalnızlık kokusu olmasına rağmen, burnum ısrarla senin kokunu arıyor. Yanımda uyuyabilmeni çok isterdim sevgilim. Sensizlik zehirli bir sarmaşık, sarıyor bütün bedenimi. Nefes almaya çalışmak boşa çabalamak gibi. Bırakıyorum kendimi geceye, dalıyorum senli düşüncelere. Bir sigara daha yaktım, yalnızlık kokusunu bastırsın diye. Yine sensiz boş bir yatakta uyuyacağım. İyi geceler. 
 
 
"Ve ben her gece seni sevip uyuyordum. Ve her sabah uyandığım da seni seveceğimi bildiğim gibi."
 
BENZER YAZILAR:
Devamını Oku
07/10/2015
Sevgiliye Uzun Günaydın Mesajı - Mesajları - Yazıları |  görsel 1
Her sabah sevgilinize günaydın mesajları atmak mı istiyorsunuz? Günaydın mesajları uzun ve anlamlı mı olsun istiyorsunuz ? İşte tamda size göre günaydın mesajları, sevgilyie uzun günaydın mesajları adlı yazımızda. Sizde sevgiliye yazılacak güzel günaydın mesajı arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Aşağıda sevgiliye uzun günaydın mesajlarını bulabilirsiniz.
 
Hava neredeyse aydınlandı. Sabah ezanına kulak verdim az önce. Şimdi uzandım yatağıma, elimde fotoğrafın var. Her sabaha seninle kavuşmak istiyorum sevgilim. Tıpkı elimdeki resmin gibi kanlı canlı yanımda uyu ve ben bütün sabahlarımda resmini değil yüzünü öpüp koklayayım istiyorum. Güne güzel bir mesajla gözlerini aç istedim. Günaydın iç sızım.
 
 
Sensiz göz açılan bir sabah daha. Soğuk bir yatak, ince bir yastık, dolu bir kül tablası… Yokluğunda bedenimi kemiren kara bir gece sabaha kavuşmuş. Beni aydınlığa kavuşturan güzel sevgilim, günaydın…
 
 
En zifiri gece değil mi seni benden alan. Bütün gecelerin canı çıksın bu sabah, sensiz uyanmaya değer hiçbir gün peşimi kovalamasın. Her gün olduğu gibi bu sabah da dualar yükseliyor avuçlarımdan. “ Yarın geceye birlikte göz yumalım, yarın sabaha birlikte göz açalım.” “Amin.” Günaydın sevgilim.
 
günaydın sözleri
Ne de güzel uyuyorsundur şimdi sen. Saçların dağılmıştır. Pijamanın bir paçası dizinden yukarı çıkmıştır. Çoraplarını çıkarmamışsındır yine üşür ayaklarım diye. Melek gibisindir, bebek gibisindir. Uyandırmaya kıyamaz hiçbir varlık şimdi seni. Şu an yanında olup uyanmanı beklemeyi, gözlerini açtığında sana “Günaydın hayatımın en güzel mevsimi.” demek isterdim. Olsun yine de beklemeye değersin. Günaydın can eşim. Seni seviyorum.
 
 
Uykusuz bir gece daha geride kaldı ve karanlık yerini nihayet aydınlığa bıraktı. Bu da demek oluyor ki; benim meleğim birazdan gözlerini aralayacak ve daha kalkmadan hemen telefona sarılacak. Boş bir telefon ekranıyla karşılanmanı istemedim. Günaydın kadınım! Günaydın huzur bahçem! Günaydın sabahlarımın tatlı huzuru!
 
günaydın mesajları
Sabah ışıkları dolmaya başladı odaya, güneş uyanacaksın diye doğumunu geciktiriyor. Günaydın sabah şekeri… Güzel bir gün için gülümse.
 
 
Günaydın sevgilim. Rüyamda seni gördüm ve uyanmak bile istemedim. Çok güzeldi, birlikte aynı evde kalıyorduk. Yatak tek kişilik olmasına rağmen, ikimizi kucaklamıştı. Uzandık; kokun sardı dört bir yanımı. Güzel gözlerine baktı uzun uzun ve elimle yüzünün mis kokan bahçelerini dolaştım. Alnına küçük bir öpücük kondurdum ve gözlerini kapattın. Biraz uyuyuşunu izledim. Ardından güzel yüzün ninni oldu, ben de gözlerimi geceye yumdum. Rüyaymış, uyanınca fark ettim.  
 
 
"Günaydın sevgilim ne güzel bir gün değil mi?
Çok  güzel geçen bir gecenin sabahında, senin kollarında uyanıyorum.Uyanıyorum ama bakıyorum, hala uyuyorsun.Yavaşça dokunuyorum beni sımsıkı saran kollarına.Yüzünü, boynunu öpüyorum ufak ufak, kıyamıyorum uyanma diye.Geri kapatıyorum gözlerimi içim huzurdan patlicak sanki öyle hoş ki.
Yok diyorum bu gerçek olamaz.O, ben, biz, bu yatak, bu yastık, bu oda ne bilim.Gerçek mi şimdi bu diye düşünyorum.Bakıyorum, gerçek.Biraz daha sarılıyorum sonra.Sanki ne kadar çok sarılırsam o kadar uzun sürer gibi geliyor."
 
günaydın smsleri
"Günaydın Sevgilim,
Benim dünyam zaten aydınlık seni tanıdığım günden beri.
Günaydın Birtanem,
Güneş bile birgün dünyaya küsecek, ancak ben sevginle yaşayıp sevginle öleceğim."
 
 
"Sana gündoğumunu hediye edemem belki ama, onun en güzel rengini hediye ediyorum.  
Bu sabah da kalbimdeydin, yarın sabah da ol."
 
 
"Günaydın sevgilim, tatlı uykundan uyandın mı? Benden ayrı bu sabah güllere boyandın mı…"
 
 
"Bu sabah erken uyandım hiç uyuyamadım gözüme uyku girmedi 
Yorganlar yastıklar sivrisinekler uyumamı istemedi 
Yinede senle uyanmak herşeye rağmen beni kendime getirdi 
Oysa sen burda değilsin bile 
Seninle olmak sana dokunmak değilki"
 
Devamını Oku
06/10/2015
Yıl Dönümü Mesajları (tanışma günü sözleri) |  görsel 1
yıldönümü sözleri, tanışma günü sözleri, yıl dönümü mesajları, tanışma mesajları, tanıştığımız gün sözleri
İnsanlar şarkılar mırıldanıyordu, Sezen radyoda yaz bitmeden gel diyordu, sanki melekler gökyüzünde dans ediyordu. Şeker dağıtan çocuklar vardı. Bana en mavi düşleri getirmiştin ve ellerin hala bir çocuk gibi şeker kokuyordu.
 
 
Seni ilk gördüğümde, bundan daha fazla sevemem demiştim. Affet sevgilim bilmeden yalan söylemişim. Seni her gün her zamankinden daha çok seviyorum. Seni daha çok seveceğim nice yıllara bir tanem.
 
 
Güneşim, sen doğdukça ömrüme ben bir günebakan gibi boynum hep sana dönük duracağım. İyi ki tanıdım seni.
 
 
Belki hep mutlu olmayacağız, bazen gülüp bazen ağlayacağız, ama hep beraber olacağız geride bıraktığımız dünlerde olduğu gibi. Yıl dönümüzüz kutlu olsun.
 
 
Seni her gördüğümde, ilk gördüğüm günün heyecanını kalbimde hissediyorum. Seneler geçse de aynı  heyecanla sana gülümseyeceğim
 
tanışma günü
İyi ki tanıdım seni, iyi ki bana ellerini verdin, iyi ki birlikte yaşlanıyoruz. Gülüşün dünyamın cenneti, sen hep gül, böyle, şimdiki gibi. Yıl dönümümüz kutlu olsun sevgilim.
 
 
Yaşadığımız onca güzel anıdan sonra seninle yeni maceralar için sabırsızlanıyorum. Güzelin daha güzeli, mutluluğun daha da mutlandığı günlere. Yıldönümümüz kutlu olsun.
 
 
Sevgim, sevenim, sevdiğim, sevgilim olduğun için, beni böyle sevilmenin olabilirliğine inandırdığın ve yüreğimde böyle büyük bir sevginin kaynağı olduğun için, varlığın için, teşekkürler sevgilim. Önümüzdeki her yılı daha büyük bir sevgiyle karşılamak dileğiyle, nice yıllara şiir yüzlüm.
 
 
Bizden öncesini hatırlamıyorum, sanki ben bizle var oldum. Biz olduğumuz günün anısı, güzel günlerle ölümsüzleşsin. Seni seviyorum, nice yıllara.
 
 
Güven duymak ve ne olursa olsun yanımda olacağını bilmek bir ömür kelimelere sığmaz. İyi ki tanıdım seni.
 
 
Bana yaratılmış en özel varlık, seni bana beni sana yazan Allah’a şükürler olsun. İyi varsın, iyi ki tanıdım seni.
 
 
Her an yanımda bile olsan, gözümü kırptığımda güzelliğini göremediğime yanarım. Hep yanımda ol, nice yıllara bir tanem.
 
yıldönümü
Hala birbirine hayran hayran bakan çocuklar gibiyiz ya, umarım torunlarımız olduğunda da hala hayran gözlü çocuklar oluruz. Seni seviyorum, yıldönümümüz kutlu olsun.
 
 
Sözlerin, sevgilerin ve hayatın her şeyin sıradanlaştığı bir zamanda gerçek sevginin anlamını öğretensin. İyi ki varsın, nice yıllara.
 
 
Yaşlanıp, her şeye hayıflanan aksi bir ihtiyar olup camdan torun yolu gözleyeceksem, karşımda çayını yudumlayıp dinlermiş gibi yapan da sen olmalısın. O günleri birlikte görmek umuduyla, nice yıllara aşkım.
 
Yıldönümü ile ilgili daha fazla söz için yıldönümü sözleri yazımıza bakabilirsiniz.
Devamını Oku
27/08/2015
Özel Günler - Babalar Günü Mesajları |  görsel 1
Babalar özellikle kız çocuklarının kahramınıdır, ilk aşklarıdır. Baba demek sığınabileceğiniz, sizi her ne olursa olsun koruyabilecek bir dağ gibidir. Babalar özeldir ve tek bir güne sığdırılmaması gerekir yine de tüm babaların babalar gününü kutlarız.babalar günü mesajları, babalar günü sözleri, babalar günü yazıları, babalar günü kısa sözleri, yeni 2015
 
Babalar en çok kızlarını sever. Kızlarını koyamazlar yere göğe, kızları da babalarını. Küçük bir kızın kocaman hayal dünyasında tüm kötülüklerin üstesinden gelen yegane güçtür babaları da ondan. Babalarının prensesleridir kız çocukları. Attıkları her kahkaha kıymetli, aldıkları her nefes kutsaldır babaları için.Hayatı tanımaktan babaları sayesinde korkmaz bu küçük prensesler. Onlar sihirli bir ülkenin en tepesinde pembe şatolarından dünyayı seyreder dururlar. Kafasına atılan ilk dikişlerde ‘Anne’ diye ağlamaz kimi kız çocuğu. 'Kurtar beni babacığım’ der. İşte babalar bu yüzden en çok kızlarını sever. Kızlar büyüse de, yuvadan ayrılsa da babası hala kahramandır, kraldır. Kötülük dolu dünyada sığınılacak tek gerçek limandır. Kızlar zamanın neşesinde bir yetişkin olma yolunda ilerlerken, babalar da zamanın çilesinde gümüş renkli saçlarla yetişmeye çalışır prensese. Aradan kaç yıl geçsin, önemli değildir kız için. O'nun babası her zaman kraldır, kahramandır. İşte bu yüzden babalar en çok kızlarını sever.
 
babalar günü
İyi ki varsın diyebildiğim tek adamsın baba.. Evet anne her şeydir sana can verendir , her şeyini anlatabildiğindir ama baba yoksa her şey biraz eksiktir.
 
babalar günü
Baba!
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım! 
Ne zulüm, ne ölüm, ne korku 
başımı eğemez!
Yalnız senin elini öpmek için eğilir başım..
 
babalar günü
İyi baba yoktur. Kötü baba da yoktur. Onlar seçilmez, değiştirilmez. Kader getirir, hayatımıza sokar, birinin adı anne olur; birinin adı baba. Baba; kimine armağan olur, kimine imtihan. Kimi yanındadır şimdi, telefonun ucundadır, kimi Allah’ın yanındadır; ordan izler sizi.. Ve 1 gün değil, onların değeri her gün bilinmeli.. Kimin değeri yanındayken bilinmeli, kimi de dualardan hiç gitmemeli. Babalar günü kutlu olsun.nickcenter.blogcu.com
 
 
Baban atandır, kalbi senin için karşılıksız atandır.
 
devamı gelecek...
Devamını Oku
15/06/2015
Sevgiliye En Güzel Günaydın Sözleri/Mesajları/Yazıları |  görsel 1
Günaydınlar olsun herkese yazıyı yayınladığım saat akşamda olsa bu yazıya google'den gelen kişiler sanırım sabah geleceklerdir o yüzden size uzuncaa günaydınlaaar diliyorum. Yazımızda sevgiliye söylenebilecek en güzel günaydın mesajlarını bulabilirsiniz
 
Günaydın o gül yüzlü sevdiğime, Günaydın yeryüzünü aydınlatan yeni güne, Günaydın gün görmek için bekleyene, Günaydın, Nazım Hikmet Ran
 
 
Senden günaydın mesajı almak. Günümü güzelleştiriyor
 
 
Bir günaydınla aydınlansın günün, gülüşlerin çoğalsın, Mutluluk gözlerine takılı dursun .. Bugün yaşamın nefais tadını hissettiğin, umuda hoş geldin diyen dudaklarında tebessüm,
 
 
BANA GÜNAYDIN MESAJI ATMAYAN ADAM UYANMASA DA OLUR.
 
günaydın
Dünyanın bütün sabahlarını yanımıza alıp da gidelim. 
Hesap etmeden, haritaya bakmadan gidelim…
 
 
Günaydın’ sa bile…
İnsan bunu sevdiğinden duymalı.
 
 
Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları kalbine, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Seni seviyorum günaydın sevgilim
 
 
sakınıp sakla, güneşim ol ısıt beni
yüzünün sıcak kokusu kalsın ellerimde.
 
 
Sonra sen geldin. 
Güldün. 
Sarıldın. 
Gönlümdeki en kurak topraklar, papatya bahçesi oldu. 
Günaydın sevgilim..
 
 
Günaydın sevgilim, insan her uyandığında ömründen bir gün gidiyor ama benim seninle ömrüm uzuyor.
 
günaydın
Sen şimdi uyuyorsun ya; kıvrılmış kirpiğinden öperim.
Üşümüş saçlarından öperim.
Nereye koyacağını bilmediğin için alelade geçiştirdiğin ellerinden,avuç içlerinden öperim.
Üzerine giydiğin kıyafetin teninle temas eden tersinden öperim.
Susamış,su bekleyen seslendiğinde duyulmayan dudaklarının kenarından öperim.
Başucunda durup sana bakan eşyanı,gözünü açar açmaz göreceğin dünyanı öperim.
İçini öperim.
Sesini öperim. nickcenter.blogcu.com
Ayak parmağından, aldığın nefesten öperim.
 
 
Günaydın 
yüzündeki tebessüme 
bir sıcak demli çaya 
buram buram kokan simide 
aşka, sevgiye 
günaydın…
 
 
Günaydın ilk düşüncem ilk tebessümüm.Hayatımda var olan şükür’üm.yokluğunun hayaliyle korktuğum.Gün sana güzel gün Bana özel gün bizli aydın olsun,günaydınn
 
 
Gözlerini bugüne öyle bir açki herşey istediğin gibi gitsin birtanem..GÜNAYDIN.
 
 
Sabahları uyandığımda güneşi değilde seni,gözlerini gördüğümde gün aymış olacak benim için.. Günaydın sevdiceğim...
 
günaydın
Güzel gözlerini uykudan açtığında yanında olmak, saçlarını ellerimle taramak ve elini kalbimin üstüne bastırmak isterdim, kalbimin sana sevgiyle nasıl çarptığını hisset diye. Yürümeye kalktığında ayağın takılıp düşecekken seni tutmak ve bu sebeple sımsıkı sarılmak isterdim. Şimdi dua ediyorum, en kısa zamanda sevdiğim yanımda olsun diye.
 
 
Bir sabah uyandığında ben olacağım yanında, gözlerini bana açacaksın, o gün güneş bile başka doğacak, bulutlar güneşimizi engellemeye utanacak, biz sarıldıkça odamız aydınlanacak, sabret sevdiğim o günler de yaşanacak. 
 
 
Günaydın yeni doğan masum tatlı güneşim, günaydın kır çiçeğim, günaydın gönlümü fetheden sevgilim…
 
! Eğer bu sözleri beğenmediyseniz sevgiliye uzun sözler sayfamıza göz atabilirsiniz..
 
Tags: erkek sevgiliye günaydın mesajları, sevgiliye günaydın mesajları, sevgiliye günaydın mesajı, sevgiliye günaydın mesajları uzun
Devamını Oku
23/05/2015
1 Mayis Mesajları, Isci Bayrami Tebrikleri |  görsel 1

1 mayıs kutlamaları, 1 mayıs işçi bayamı, işçi bayramı kulamaları
Yarın bilindiği üzere 1 Mays İşçi Bayramı, işçilerin çalıştığı, memurların tatil yaptığı bir bayram benim için. Bu adaletli mi taikide hayır, adaletli olan zaten çok az şey yok mu ki burada adalet arıyoruz? Yinede umarım yarın kimsenin canı yanmaz kimseye zarar gelmez, ne işçilerimize ne polisimize ne de devletimize. Herkese mutlu bir 1 mayıs işçi bayramı diliyorum.

”Resmi tatil yalnız burjuvaya.” cümlesinin özeti budur. Kendi bayramında ter dökenlerin uğruna kutlu olsun 1 Mayıs!
 
 
İşçi sınıfının insanlığa karşı hiçbir borcu yoktur. İnsanlık ona borçludur.
 
 
“Proleterlerin, zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yok. Bir dünya var kazanacakları.” demiş Marx ve Engels. Hayatını “emek"le kazanan herkesin bayramı kutlu olsun.
 
 
Ve 20 yaşına geldikten sonra anladık,
en güzel şiirin eve ekmek götürmek olduğunu..
Emekçinin bayramı emekçi için kutlu olsun.
 
 
Yeryüzünün en onurlu sınıfıdır işçi sınıfı.
Ekmeğini alın teri ile kazanır.
 
 
“Ve elbette ki sevgilim,dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle: işçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet” N.Hikmet RAN
 
 
Türkiye işçi sınıfına selâm! 
Selâm yaratana! 
Tohumların tohumuna, serpilip gelişene selâm! 
Bütün yemişler dallarınızdadır. 
Beklenen günler, güzel günlerimiz ellerinizdedir, 
haklı günler, büyük günler, 
gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan, 
ekmek, gül ve hürriyet günleri.
Türkiye işçi sınıfına selâm! 
Meydanlarda hasretimizi haykıranlara, 
toprağa, kitaba, işe hasretimizi, 
hasretimizi, ayyıldızı esir bayrağımıza.
///
Düşmanı yenecek işçi sınıfımıza selâm! 
Paranın padişahlığını, 
karanlığını yobazın 
ve yabancının roketini yenecek işçi sınıfına selâm!
///
Türkiye işçi sınıfına selâm! 
Selâm yaratana!”
-Nazım HİKMET
 
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN 
Devamını Oku
30/04/2015
Reklamı Kapat
x