Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Kardeşlik Sözleri |  görsel 1
Kardeşlik sözleri yazımızda en anlamlı en güzel kardeşlik mesajlarını bulablir ve sevdiğiniz kişilere gönderebilirsiniz.
 
<h2>Kardeşlik Sözleri</h2>
 
Yarınlara dolu dolu bakabileceğin bir pencereye ihtiyaç duyuyorsan dön bak yanına, kim var kardeşinden başka. O senin sesin, sıkışan nefesin, çantandaki ilacın…
 
 
Yıkılmış bir beton yığınına dayanak olabilecek tek bir tuğla vardır, o da kardeş diye senin yanında olanlardır. Temeli sağlam olmayan binayı ayakta tutabilen bu tuğlalar, geçmişten geleceğe uzayan bir ırmak gibi güçlü ve derin bağlarla sarılmıştır betona.
 
 
Hiç beklemediğin anda güneş gibi doğandır kardeş; en sapa yerlerde bulur seni, en çıkmaz yolların sonunu aydınlığa boğar. Kardeş dedin mi birine, ne önünü düşünürsün ne arkandan gelecek olan belayı. Kardeş bela savar gibidir sevgili, sen acıtırsın o sarar.
 
 
Kalk hadi alıp başımızı gidelim buralardan. Güneşi bugün başka bir şehirde doğuralım, dertleri tasaları atalım başımızdan. Hadi kalk kardeşim, kaçalım bu sevda zindanından.
 
kardeşlik sözleri
Kardeşlik sözleri yazımıza hız kesmeden devam ediyore.
 
Gönlün sever de diyemezsin ele, yine bir kardeştir seni dileyip çıkaracak göğe. En belalı anlarında bile kardeştir seni çıkarıp beladan sevebilecek yine.
 
 
Aynı çatı altında senelerini geçirebilirsin, sövebilirsin, sevebilirsin, bazen sinirlenebilir, bazen de çok mutlu olabilirsin onunla. Arkadaş demiyorum dostlar; kardeş diyorum kardeş! Kardeşin varsa güzel yaşarsın, arkadaşın varsa elbet bir gün sataşırsın. Arkadaşı kardeşe değişmeyin, kardeş dedikleriniz sizi yüceltir.
 
 
Daha fazla kardeşlik sözleri arıyorsanız tıklayın: kardeşlik sözleri
 
 
Kardeşim dediklerin gelir her derdinde, her başın sıkıştığında ve kendini her yalnız hissettiğinde. Kardeş yalnız kalma diye gelir.
 
 
En unutulmaz anlarında yanında olandır, her zaman ve her koşulda seni sevecek ve sayacak olandır. Mutluluğunda, mutsuzluğunda, sevincinde, üzüntünde seninle birlikte hayatı paylaşmaya devam edecek olandır. Şimdi benim karşıma geçip kim bu diyecek olursan; benim diyeceğim, kardeşin.
 
 
Her zaman elimi tuttun, her zaman benim yanımda oldun, hiçbir zaman beni yalnız bırakmadın. Kanımız belki aynı değil ama canımız bir bizim. Canım kardeşim, iyi ki hayatımın en güzide yerine taht kurdun.
 
 
Bir tek sen ol yanımda başka kimseyi istemem. Kalbime, acıma, sızıma iyi gelenimsin benim canım kardeşim.
 
 
Kardeşlik sözleri yazımızın sonuna geldik.
Devamını Oku
30/08/2016
Güzel Kardeşlik Sözleri |  görsel 1
Kardeşlik sözleri yazımızda en güzel kardeşlik sözleri yazılarını bulabilirsiniz. Kardeşlik sözlerini sosyal mecralarda paylaşabilirisiniz.
 
Diğer kardeşlik  sözleri için tıklayın -> Kardeşlik Sözleri
 
Kardeşlik öyle derin bir okyanus ki, içinde nice güzellikler barındırır. Her katı ayrı şen, her mili ayrı güzel… İyi k varsın kardeşim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kimi bilmez bu samimiyeti, kimi uzaktan bakar imrenir, kiminin hiç işi olmaz. Kardeş olmak er kişiye yaraşır, kimseler bunu bilmez.
 
kardeşlik sözleri
 

Kardeşlik Sözleri

 
Herkesin hakkı değildir mezara kadar yanında bir dost taşımak. Kardeşim dediğini herkes diline dolayamaz. Öyle bir şeydir ki bu; gökte arasan yerdekine, yerde arasan göktekine haksızlık olur. Yere göğe sığdıramadığım kardeşim, sen her yerdesin ve her anımda benimlesin.
 
 
Yaşamak denen şey tek başına değil, sadece yanında sevdiklerinle mana bulur. Kardeşim benim, yaşam boyu yanımdaki duruşunla ben bugünlere geldim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kim bilir kaç kişi tek yumdu gözlerini bu dünyaya, kim bilir kaç kişi kendini vurdu yerden yere. Bilmezler ki ben kardeşlerimin sayesinde ayaktayım. Eşiniz dostunuz yoksa da, bir kardeşe verin gönlünüzü.
 
 
Dünya barışı için kardeşlik gerek ey dost, ne sen seni bileni senden ırak et, ne seni bilen kendini başka diyara atsın. Varsın bir pişsin aşınız, varsın gam keder büyütsün odanız.
 
 
Her ne ise bu husumet tez çözüle, kardeş ile kardeş birbirine küsmeye. Ne vakit kardeş kardeşe gönül koysa, bir diğeri çeksin besmele.
 
 
Hayatın maksadı yalnız ölmek değil, yalnız doğmaktır. İnsanoğlu doğarken tektir, ölürken kardeş.
 
 
Ne zaman gam salsa gönlün sokakları, arayıp bir kardeşe rakı balık ısmarlatmalı.
 
 
Eğer varsa vakit henüz geç değil. Geçtiğin yollar tek kişilik yol değil;  al yanına kardeş bildiğini, o vakit anlarsın dünya derdi baki değil.
 
 
Seni kimler üzdüyse, seni kimler kırdıysa, seni kimler can evinden vurduysa gel kardeşim. Omzun senin dayağın…
 
güzel kardeşlik sözleri
 
Kardeşlik sözlerine hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Zulmetme insanoğluna, zulmün en büyüğü Allah’tan. Gam verme kendi kardeşine, gamın tezi evlattan.
 
 
Yürek yankılanır içler acısı bir hayâ’yla, can tazelenir yanında kardeş dediklerin olduğunda. Gece başını yastığa koyup ağlayacağına, kardeşine dök içini ferahla.
 
 
Dertten boynun bükükse kardeşine koş zira senin aynan odur.
 
 
Ne vakit sıkıntı çökse, ne vakit gönlüm birini istese ilk yanıma koşanımsın kardeşim. Beni benden iyi bilen, benim canımı kendi canı gibi sevenimsin. Eksik olma.
 
 
Ey hayat, beni söküp alsan da sırtım yere değmez, gönlüm gam keder bilmez zira ben toprak olsam da kardeşim var köklerimi sulayacak.
Devamını Oku
02/03/2016
Kardeşlik Sözleri & Kardeşlik Mesajları |  görsel 1
Kardeşlik sözleri  yazımızda en güzel kardeşlik mesajlarını ve kardeşlik sözlerini bulabilir bu kardeşlik sözlerini sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.
 
<h2>Kardeşlik Sözleri</h2>
 
Canım kardeşim benim. Ne günler gelmiş geçmiş birlikte. İnsan içindeyken farkına varamıyor, ama kardeş olunca demek ki inanın yüzü yıllar sonra bile gülüyor. Canım kardeşim, iyi ki tanımışım seni.
 
 
Kardeş dediğimiz insanlar vardır mesela. Onlar sana damar, sana yoldaş, sana ömür olurlar. Başını yasladığın en güvenli omuzdur kardeş omzu, gözyaşını silen en beyaz mendildir kardeş eli. Kardeşiniz varsa bu bahsettiğim gibi, kopmayın koparılmayın birbirinizden.
 
kardeşlik sözleri
 
Ne zaman arkamı dönsem sen vardın kardeşim. Hep bir adım gerimde benim en yakın savunmamdın. İyi ki vardın kardeşim, iyi ki benim yanımda kurulu bir tahttın.
 
 
Haram lokma yedirmez, el aleme güldürmez, sırtından vurup öldürmez kardeş dediğin.
 
 
Birine kardeşim dediysen eğer, önce değerini bileceksin. Sen ona, o da sana yanlış yapmayacak. Kardeşim mi dedin birine, başı dertteyken kendi evine geçmeyeceksin, mutluysa mutluluğunu çoğaltacaksın. Yeri gelecek birlikte ağlayacaksın, yeri gelecek vur patlasın çal oynasın diyeceksin. Kardeşlik bunu gerektirir.
 
 
Kardeşlikten güzel ne var bu dünyada. Kardeş insana huzur, mutluluk, barış ve çözüm getirir. Kardeşin varsa sırtını yaslayabileceğin, aşk da yalan olur, dünya malı da. Hayatta cebinizi değil, dostunuzu doldurun. Bir ömür size refakat edecek biri varsa, kardeşim dediklerinizdir.
 
 
Kim alabilir gönlünü kardeşinden başka. Kim güldürebilir yüzünü. Aşka değil önce kardeşe sığın bu hayatta. Aşk geçip gidilir, kardeş dediğin bakiliği kendine zırh bilir.
 
 
Hayatında kalıcı bir şey mi arıyorsan aşka değil, kardeşim dediklerine sığın. Hayatta tek kalıcı olan dostlardır. Kardeş bildiklerindir. Her şeyden önce insanın kardeşi gelir.
 
kardeşlik sözleri
 
Yaslanacak bir gövde, sığınacak bir liman, bazen kaçacak delik bazen hiç bitmesin istediğin keyif. Ağladığında bir omuz, dertlendiğinde başına kadar çektiğin yorgan. Ah be kardeşim sen olmasan benim halim nicedir. Aşktan yana değil de benim kaderim senden yana güzeldir.
 
 
Her şeyden önce bir kardeşi olmalı insanın. Güldüğünde gülebilecek, üzüldüğünde elinde iki şişe birayla gelebilecek, ağladığında seninle ağlayabilecek bir kardeş lazım her şeyden önce.
 
 
Kardeşim benim. Sen olmasan kim alırdı yükümü, kim paylaşırdı mutluluğumu. Kadehimi kimin şerefine kaldırabilirdim. İyi ki varsın canım kardeşim, iyi ki her zaman yanımda yakınımda yöremdesin. Hakkını ödeyemem.
 
 
Kardeş hakkı diye bir şey var. Kardeşiniz hiçbir zaman hakkı haramla bozmaz, helalden yana gönlü de boldur, eli de.  Kardeş anlat anlat vurgulanamaz, kardeşlik sadece içte hissedilir, dışarıdaki kalpsizler anlayamaz.
 
Kardeşlik sözleri yazımızı burada bitiriyoruz. Dostla kalın. kardeşçe kalın.
Devamını Oku
08/02/2016
Kardeşlik Sözleri, Kardeşlik Mesajları 2016 |  görsel 1
Kardeşlik sözleri yazımızda en güzel kardeşlik sözlerini bulabilirsiniz.
 
Tutunabilecek bir dalı olmalı insanın. Aşkla değil, bağla ve güçle tutunabileceği bir dal lazım. Her aradığında yanında olabilecek biri lazım. Her koşulda ve şartta seni hiç yalnız bırakmayacak, terk etmeyecek biri lazım. Kısacası bir kardeş lazım insana.
 
 
Kumdan kalelerimiz var bizim. Patlayan toplarımız, çamur içinde kalan ayakkabılarımız var. Biz kardeşiz;  artık kalelerimiz olmasa da, topları patlatmasak da, ayakkabılarımız çamur içinde kalmasa da baki kalan bir kardeşliğimiz var.
 
 
Sarabiliyoruz birbirimizi çünkü kardeşlik böyle bir şey. En acıyan yaralarımızdan sarabilmeliyiz hep.
 
 
Eğer yalnızsan ve dertleşecek bir omuz arıyorsan çekinmeden ilk bana gel. Sen benim en değerli kardeşimsin.
 
 
Öyle derin ki bu kardeşlik okyanusu, yüz yüz hiç yorulmuyorsun. Nefessiz kalıyorsun bazen ama imdadına kardeşin yetişiyor. Kendi nefesini senin için harcıyor.
 
kardeşlik sözleri
 
Seni senden çok seven birini arıyorsan hemen yanındaki dosta bak. Sevgili terk eder ama kardeş dediklerimiz her zaman bakidir.
 
 
Aynı anne rahmine düştük ve aynı evde büyüdük. Aynı oyuncakları oynayıp, aynı gün uyuduk. Biz kardeşiz, bizim annemiz dahil yüreklerimiz bir.
 
 
En güzel dostluğun kurulduğu bu kardeşlik yurdunun bacası tütmeye devam edecek kardeşim, biz asırlar da geçse hep kardeşliğimizle bilineceğiz.
 
 
Üzerine kara bulutlar çöküğünde hep bir kardeş aramalı insan diyordu babam. Onun kardeşi yoktu ama bana bir kardeş doğdu. Her günümde yanımda olduğun için teşekkür ederim kardeşim.
 
 
Upuzun kolları vardır kardeşliğin; değil kilometrelerce, aramızda dört dünya bile olsa o kollar uzar ve yine sarar.
 
 
Doğduğum günden beri yanımda olan, çocukluğumu anlamlı kılan, gençliğimde hatalarımı kapatmaya çalışan ve bu olgun yaşımda dahi beni yalnız bırakmayan kadim kardeşim. Ömrümüz ölümlü lakin kardeşliğimiz baki kalacak.
 
 
Kardeş dedik bağrımıza bastık. Hata etmişim arkadaş, benim senin gibi kardeşim olmuş olamaz.
 
kardeşlik sözleri
 
Hani gün doğar da hemen mahalleye koşarsın ya. Ben ilk sana koştum kardeşim. Sen olmasan mahallenin koşturulacak sokaklarında tek başıma mutlu olamazdım.
 
 
Kardeşlik kadar büyük ödül var mı ki insanoğluna? Kardeşlik denince gönüller yumuşar, bağırlar ısınır. İnsan kardeşinden ayrı kalınca, sırtı açık kalır uykusunda üşütür.
 
 
Kendimden sonra beni kollayabilecek en hakiki dost sensin kardeşim. İşte ben sana bu yüzden kardeşim derim.
 
 
Kardeş olmak dünyadaki yapılan en güzel ibadet. Üzüntü de bir yaşanır, mutluluk da.
 
 
Yalnız yaşamayı seçebilirsiniz. Hayatınızda bir kadın yahut erkek olmadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz lakin bir kardeşiniz yoksa işte o zaman yaşamak mümkün olmaz.
 
 
Bitirelim mi artık bu küslüğü? Başının etini yiyebileceğim bir kardeşim yok senden başka. Gece uyku tutmayınca senin başına gelip dırdırlanmadıkça rahat edemiyorum. Sen benim kardeşimsin, kardeşler küsmez. Hadi gel sarıl da azıcık nazlanayım.
 
 
Nazımı da çekensin, derdimi de, mutluluğumu da. Aynı anneden doğmadık, aynı sütü içmedik ama kardeş gibiyiz. Değerli kardeşim, her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim.
 
 
Kardeş dedin mi damarlarındaki kanın hızını hesaplayabilecek adamları kardeş edinin. Armudun çöpüne üzümün sapına takılan adamdan kardeş olmaz. Kardeş, koşulsuz şartsız yanında olandır.
 
kardeşlik sözleri
 
Her belaya atladığımda benden önce kendini teslim eden kardeşim, iyi ki varsın.
 
 
Dostlukla kurulmuş olan bu çemberin halkası bir gün bile kopmasın kardeşim. İyi ki varsın.
 
 
Bazen bir koldur kardeş, bazen bir omuz. Bazen sırtını dayayabileceğin bir dağdır, bazen bunaldığın ve gölgesine oturup gövdesine yaslandığın köklü bir ağaç. Kısacası kardeş; olmazsa olmazındır.
 
 
Dibini birlikte gördüğümüz şarap şişeleri var, oturup içemediğimiz rakılar. Kızartıp yiyemediğimiz balılar. Lakin oturup da bitiremediğimiz hiçbir sohbet yok be kardeşim.
 
 
Kardeşliği hafife alma arkadaş. Kardeş dediğin sel altında olsan çıkarır.
 
 
Senin hayatını kendi hayatından daha fazla önemseyen biri varsa o da her daim yanında olan kardeşlerindir. Bu kardeşliğin bitmemesi dileğiyle kardeşim.
 
 
Kardeş olmak dile kolay. Hangi biri bizim gibi deliydi? Hangi biri bizim gibi cesaretliydi. Birimiz olmasa diğerimiz de olmazdık, sen yoksan ben de yoktum. Biz birlikte var olduk hep.
 
 
Birlik olmak için kurulan bu kardeşliğin en güzel payı sana düşsün kardeşim. Yanımda olduğun her gün için canı gönülden teşekkür ediyorum.
 
 
Kardeş dedin mi bir daha düşüneceksin. Öyle herkese de kardeşim demeyeceksin. Kardeş dediğin tek olacak, bir olacak. Sıktığın yumruğun yanında bir yumruk daha olacak, ağlayan gözlerinin yanında bir çift daha gözyaşı akacak. Gülen yüzünün yanında güller açan bir yüz daha olacak. Kardeş dediğin böyle olacak.
 
 
Kendi dertlerinden önce dostunun derdini düşünendir asıl kardeş. Çünkü bilir ki kardeşinin derdinden sonra kendi derdine çözüm bulacaktır diğer kardeş. Kardeşlik ortak olmaktır, bir kalmaktır. Her derdi kendininki gibi davranmaktır. En önemlisi kardeş olmak kutsaldır.
Devamını Oku
19/11/2015
Arkadaşlık Sözleri (Dostluk Sözleri) |  görsel 1
Bir arkadaş düşünün kardeşten öte de gördüğünüz, kardeşiniz olsa belki bu kadar sevemeyeceğiniz, canınızı vereceğiniz dostunuz... İşte böyle arkadaşlarınıza arkadaşlık sözleridostluk sözleri ve kardeşlik sözleri 'ni sayfamızda bulabilirsiniz. Sizde kardeşim dediğiniz kişilere sayfamızdan yorum yaparak söz yazabilirsiniz.
 
İyi bir arkadaş antika eserlere benzer, doğru muhafaza edilirse yıllar geçtikçe kıymetlenir. Değerine paha biçilemez.
 
 
Dost karşılıksız sever, yüreğini ölçüsüz açar. Halini bilir, hesap sormaz. Sen benim kadar değer vermiyorsun deyip sevginin ticaretini yapmaz.
 
 
Aynı yolda yürümek değildir kardeşlik, farklı yollarda yan yana omuz omuza olabilmektir. Güvenle ilerlersin. Sendelesen bile düşmeyeceğini bilirsin.
 
 
Dost senin yerine uçurumdan atlayan değil, uçurumdan düşme diye elini tutandır. Düşeceğini bilse bile asla elini bırakmayandır.
 
arkadaşlık sözleri
Kardeşlik bir bardak çaya atılan iki şeker gibidir. Tek başına erimez. Beraber güler beraber ağlarlar, beraberce hayatı tatlandırırlar.
 
 
Dostum ben burada, yanındayım. Ne sinsi bir düşman gibi arkanda ne de açığını arayan biri gibi etrafında.
 
 
Dostluklar her an elinizin altında olsun istediğiniz başucu kitapları gibidir. Bitse bile baştan okumaktan asla sıkılmazsınız.
 
kardeşlik sözleri
Gerçek dost, göz dilinden anlar, gönül sırrını bilir. Sevincinle coşar, kederini bağrına basar. Alnının terini siler, ekmeğini böler.
 
 
Dostun varlığını hissetmek bile ilaç olurken, sen en zor günlerimde siper oldun bana. Bense son nefesimi sana saklıyorum, ola ki bir gün ihtiyacın olur diye.
 
 
Düşmanına da dostuna duyduğun saygıyı göster. Olacaksan dürüst bir düşman ol. Gün gelir devran döner, hayat düşman sandığını dost eyler.
 
 
Umutlarının tükendiği anda senin yerine umudunu koruyandır dost.
 
 
Dosta ikinci bir şans verilmez. Eğer gerçek dostsa ilk şansını zaten kaybetmez.
 
dostluk sözleri
Güneşe bırakılan bir parça buz gibidir dostlarla küslükler, zamanla adı kalır izi kalmaz.
 
 
Dostla araya giren uzak mesafelerin önemi yoktur. Yan yana olmasan da varlığını hissedersin.
 
 
Dost; sadece kötü günlerinde omzundaki el değil, mutluluklarını da paylaşabilendir.
 
 
İyiyim dediğimde, hadi ağla rahatlarsın diyendir dost. 
 
 
Sen ateşlerde yanarken, yanında sağ salim yürüyen dostun değildir.
 
 
Eğer herkesi dost sanıp sırrını verirsen, aranız bozulduğunda gidecek yerin kalmaz. Çünkü her açığını bildiğinden, dost sanılandan daha büyük bir düşman olamaz.
 
Bunları beğendiyseniz diğer yazımız olan Kardeşlik Sözleri de ilginizi çekebilir.
Devamını Oku
18/08/2015
Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları |  görsel 1

Kardeşlik sözleri yazımızda kardeşim diyebildiğiniz dostlarınıza veya gerçek kardeşlerinize gönderebileceğiniz kardeşlik sözleri bulabilirsiniz.

<h2>Kardeşlik Sözleri</h2>

Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi. İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

 

En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeşim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her zaman en iyi şekilde bulsun seni. 

 

Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.Dağıldıktan sonra bile aynı yöne gittiğindir DOSTUN..     Kardeşler zorunlu arkadaştır, arkadaşlar ise seçilmiş kardeşlerdir.

 


Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin birlikte atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok!

 

 
Kuşkusuz ki dostlar her şeyden önce gelmeli… Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için çaba sarf ediyor… Kimsenin umurunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim…

kardeşlik sözleri
 
Kardeşlik sözleri konusunda en güzel mesajları bulabileceğiniz yazımıza devam ediyoruz.
 
 
Bazı arkadaşlar bağımlılık yapıyor görmesen özlüyorsun, konuşmasan eksiklik hissediyorsun.
 

 
Dost diyebilmek.. Dost diye bilmek.. İkisi çok ayrı.    

 

Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önemseyin  Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır..     Ben dostlarımı ne aklımlane de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.  

 

Şimdi seninle olmak hayata biriktirilmiş bir kumbaradır dostum!     "Bir dostla alakayı kesmek, onun alnının ortasına kurşun sıkmaktan farksızdır.."     Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz; eleştirin. Basit bir adamı dost edinmek isterseniz; methedin.   

 

“Kişi dostuna küser, düşmanına değil. Küsmesi bile ‘sana değer veriyorum’ mesajı taşır..”     
 

 

“Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç dostunuz var?”     
 

 

“Bizim esas zenginliğiniz; beraber dua edip beraber amin dediğimiz dostlarımızdır..”   

 

Dostla içilen kahve neşedir.. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer..     
 


Mesela ben espri yaptıysam kankam gülmek zorunda. Şakam kötü olsa bile gülmeli. Sonuçta kankam. Ne dersem gülmeli.     Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm fakat lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma.Sende gitme.Çünkü sana esrardan çok ihtiyacım var. 

 


Onunla dostluğumuzu soranlara şöyle diyorum “Biz birbirimize hapşırmadan; Çok Yaşa!” diyoruz..     “Dost ‘haydi gidiyoruz’ dediğinde ‘nereye?’ diye sormayandır.”     Yüzüne bakıp da derdini hissetmeyen dosta, kelimelerin zaten gücü yetmez.     Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklenizle konuşurusnuz. Sizden başka kimse bir şey anlamaz ya? Çok seviyorum o durumu.     
 


Hani yalan söylemeye başlarsınız ve en iyi arkadaşınız durumu fark edip size katılır ya, paha biçilemez.

kardeşlik sözleri

Önemli olan kaç yıldır tanıştığımız değil; beraber neler yaptığımız, neler paylaştığımızdır.     
 


Aranızdaki kardeşlik bağını koruyun; çünkü sizin silah ve mühimmatınız budur.     İnsanın içini dökmeden edemediği dakikalar olur.  Bir dost, bu dakikalarda erişilmez bir değer kazanır’     
 


Arkadaş evinize geldiğinde misafir gibi davranır... Dost geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır... Arkadaş senin ağladığını görmez... Dostunun omuzu ise senin gözyaşlarınla ıslanır... Arkadaş davetine katılınca bir paket hediye ile gelir... Dost sana yardım etmek için erken gelir; toparlanman için geç gider... Arkadaş, onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur... Dost neden bu kadar geciktiğini sorar, derdini anlatmak için... Arkadaş bir kavgadan sonra her şeyin bittiğini düşünür... Dost ise tekrar arar.... Arkadaş senin daima onun arkanda olmanı ister... Dost ise her zaman senin arkandadır ... Arkadaş zaaflarınızı öğrenir ve onları kullanabilir... Dost zevklerinizi öğrenir ve onlara hitap eder... Arkadaş zayıflıklarınızı bilirse başınıza kakar... Dost zayıflıklarınızı bilirse örtmeye çalışır ... Arkadaş sizi ikinci görmek ister, Dost ikinciniz olmaktan şeref duyar... Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır... Dost sıkıntınız olduğunda size koşar... Arkadaşlarınıza siz huzur vermeye çalışırsınız... Dostlarınız size huzur vermeye çalışır...

 

"Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki : Ben varken sana ne gerek var ? Kardeşlik cevap vermiş : Sen gittiğinde ben güldürüyorum."

 

‘’Kendinize Allah yolunda kardeşler edinin. Çünkü onlar dünya için de ahiret için de lazımdır.’’

 

Kardeşlik sözleri yazımızın şimdilik sonuna geldik, yorumlarla düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

Devamını Oku
02/02/2015

Güzel Sözler

Kardeşlik Sözleri
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
Kapak Sözler
Sevgiliye Kısa Sözler
Reklamı Kapat