Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Etkileyici Sözler 2016, Etkileyici Mesajlar |  görsel 1
Etkileyici sözler, etkileyici mesajlar, etkileyici yazılar, etkileyici sözler 2016, etkileyici mesajlar 2016
İnsanlar ateş gibidir. Çok yaklaşırsan yanarsın, çok uzak kalırsan donarsın.
 
 
Köklü bir çınar ağacıyım ben, köklerim asfaltın en koyu deliklerini bile sarmış dört kolla. Köklü olduğum kadar da cılızım bu uçurumun ortasında. Sanki biraz sonra bir fırtına yaklaşacak ve ayıracak başımı gövdemden.
 
 
Kısmet, yollarımız kesişirse diyen adama sesleniyorum; yollar kesişmez, çarpışır. Unutmaaa!
 
 
Nasıl oluyor da bu hale gelebiliyor insan ruhu anlayamıyorum. Ruhsuzluk bir yana dursun, ruha giydirilecek bir bedene bile sahip değilsin.
 
etkileyici sözler
 
“Bazı kadınların yaraları hücreseldir, bazılarının ki ise zihinsel.” diyordu son okuduğum kitabın yazarı. Hangi yarama dahilsin bilmiyorum fakat büyük yara olduğun bir gerçek.
 
 
Ayrılıklar gördüm çok acıttı, çok kanattı. Ayrılıklar gördüm; uyutmadı, hep sancıttı. Bu gördüğüm ayrılık değil sevgili, ayrılık olsa içim sızlardı, benim bedenim yırtılıyor.
 
 
Hayata amaçsız gelen insanlardan uzak durun, bilhassa bencil olanlarından. Canınız yanmakla kalmıyor, ruhunuzun bakireliği bozuluyor.
 
 
Kalbimi değil, kafamı hissedemiyorum artık.
 
 
Uzun uzun duvarlara bakıp üstünüze göçmediği hissine varıyorsanız, o duvarlar göçsün diye uğraşın zira akıl ve ruh sağlığınız ölümden önceki son eşikte demek oluyor bu.
 
 
Kendini sev, etrafındaki insanları sev, gereksiz saçmalıklar yap, gez, toz, gününü gün et. Ama sakın aşık olma. Başa çıkılmıyor.
 
 
Nasıl ki aşk büyük bir ilizyon, ayrılıkta tıpkı onun gibi. Sahnede teksin ve tek başına parçalanıyorsun.
 
etkileyici mesajlar
 
Ne diye gamlanırsın insanoğlu; bu neyin tasası böyle, bu hırs niye? Aç ellerini yukarıya, duanı ağzından, umudunu yüreğinden eksik etme. Yaradan vereceğini de, alacağını da çok iyi bilir, sen ses etme.
 
 
Zaman denen şeye güven. İstediğin sonuçları almanın bir garantisi olmasa da, akan zaman içinde dolanan sancıyı hafifletecektir.
 
 
Olmuyorsa zorlama, gerek yok. Gerek olsaydı mutlaka senin olurdu, bırak… Senin olan sana koşacak zaten. İçini sıkma, içini hafiflet. Kendini affet.
 
 
Mantık adamları tehlikelidir. Akıl oyunlarıyla sizi fethederler. Aşkla sakın yaklaşmayın; silahınız onun elinde, sizin alnınızda ise derin bir mermi izi. Kanatmaz, can yakar. Mantık adamları aşık olmazlar…
 
 
Yıllar sonra bile beni hala ilk günkü gibi güldürebilen bir adam var, ve ben hep ona tapacağım. Aşk en çok onun gözlerine yakışır, bir de bana…
Devamını Oku
16/12/2015

Güzel Sözler

Kardeşlik Sözleri
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
Kapak Sözler
Sevgiliye Kısa Sözler
Reklamı Kapat