Aşk Sözleri - Güzel Sözler
Anlamlı Sözler |  görsel 1

Anlamlı sözler yazımızda sevgiliye gönderebilceğiniz anlamlı sözler, özlü sözler, anlamlı sözler facebook, anlamlı sözler kısa, anlamlı mesajlar bulabilirsiniz. Küfürlü sözler, sevgiliye uzun mesajlar, seni seviyorum sözleri yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Anlamlı Sözler

 

Sadık bir dost, yeni tanışacağınız insanlardan daha önemlidir. Zira yenilerin ne denli bir yeniliği hayatınıza getireceği kesin değildir. Fakat var olan bir orantının değişmesi de zoraki bir düşünceye sahip olmamakta.

Her zaman kendin ol ve kendin başarmaya çalış. Yola çıkacağın insanlar seninle her yerde durmalı ve beraber hareket etmeli. Ancak bu şekilde tırmanabilirsin en yukarılara.

Düşündüğün olumlu ne var ise onlar üzerinde gayret etmeye devam et. Atacağın her adım seni bir adım daha yukarıya taşıyacağından ötürü sadece düşüncelerini değil, yanına alacaklarını da hesaba katman gerekir.

Sevmek her ne kadar acıya duyulan ön bir temel ise, sevilmekte bir o kadar alışkanlığın ta kendisidir. Bunun denklemi ise kimine göre sevildiğin kadar sev, kimisine göre ise haddinden fazla sev demektir.

Birbirini seven iki insan bir yol kurmaya karar verir, fakat önlerine çıkan en ufak bir zorlukta hemen pes etmeye de bir o kadar meyilli bakar.

Sen sadece sevginle sına kendini ve hiçbir zaman ters düşme farklı düşüncelere. İşte o zaman başaracağının kanaatine varabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsin.

Haykırmak istiyorsan bunu illa birilerinin duyacağı bir yerde değil, aynı zaman’da hiç kimsenin duyamayacağı ve yalnızca kendi sesinde boğulacağın bir yerde de yapman senin faydanadır. Zira kendinle yüzleşmenin en iyi yolu da kendi sesinde boğulmandır.

Sevgilerine yenik düşen yalnızlıklar var ise acıma, çünkü gün gelecek pusuya yatıp seni düşürmek isteyen bu yalnızlığın temelleri olacaktır.

Seviyorsan fazlasıyla üstüne gitme. Aşk kendine narin bakan bir çift sözle beslenen ve yine bu sözlere kırılarak yarı yolda bırakan bir mısradır.

Nice aşklara kanan kişiler gözleri kör bir şekilde yalnızlığı sayıklar. Her ne kadar mutluluk içerisinde olsalar da mutlaka bir gün acı çekmeye niyetlenirler. Bu yüzdendir ki, her aşkın sonu mutlaka o kişiye denk gelecektir.

İnsanlar, hayvanlar ve ağaçlar. Her biri aynı bir felsefe ile nefeslerini alır ve verirler. Alacağınız her nefesin kıymeti önemlidir, bu yüzdendir ki mutlak suretle başaracağınız yolda tüm gayretinizle hareket etmeniz gerekmektedir.

Hayalleriniz ne kadar uzakta olursa olsun, üstüne üstüne gitmeye devam edin. Zira bu hırsınız ve inşanız temelinizin daha sağlam bir şekilde oluşmasına büyük bir katkı sağlayacaktır.

Temellisi olmayan gayretlere ara verin. Çünkü elinizdeki değerleri kaybetmeniz, olası düşüncelerinizin yitirilmiş bir hali olabilir.

Her ne kadar acıya katlanıyor olabilsek de, ancak ve ancak acıyı hissettiğimizde anlarız bazı değerlerin gitmemesi gerektiğini. Ve bu yüzdendir ki, nereye kaçarsak kaçalım her daim bizimle olacak olan olumsuzluklara da kucak açmalıyız.

Hayatın size öğrettikleri arasında en çok ta olumsuzluklara yön verin. Zira gücünüzü yenilgilerden alacağınızdan ötürü, olumluluklar anında daha sağlam durabilesiniz.

Yazmak önemli değil, nasıl yazacağınız ve neye hitaben yazacağınız önemlidir satırların başlangıcında. Hayatınızın bir anını yazmaya kalktığınızda bile özen göstermelisiniz. Çünkü hayat hep sizden daha fazlasını istemektedir.

Düşüncelerinizi bir kenara atıp küf tutmasını izlemeyin. Doğrulun ve size doğru olan her şeyi içerisine katarak harekete geçin. Ancak bu durumda zafere ulaşmanın en kısa yolunu inşa edebilirsiniz.

Zalimlerin karşısında dik durmak, bu hayata bir fidan daha ektiğinizin anlamını taşımaktadır. Zira mazlumların günahına girenler, ağacınızı taşlayacaktır.

Bir yudum su misali olmalı tüm sancılarımız. Azdan az, çoktan çok misali içeceğiniz her bir yudumun sebebi olmalı bu hayatta.

Sebebi bilinmeyen ayrılıklara üzülmeyiniz, çünkü o sizi üzmeye her daim devam edecektir.

Anlamlı sözler yazımızın sonuna geldik.

Devamını Oku
12/12/2016
Anlamlı Güzel Sözler 2016 |  görsel 1
Anlamlı güzel sözler 2016 yazımızda en anlamlı güzel sözleri bulabilirsiniz. Sözlerimiz hiç bir yerde olmayan 2016 sözleridir.
 
Anlamını yitiren sözler biriktirilmiş bu sokaklarda. Kuytu köşelere saklanmış insanlar. Aşklar tüttürülmüş burada, silahlar patlamış, kıyametler koparılmış. Aşk adına yakışmayan ne varsa yapmış burada. Fuhuş yuvası olmuş çıkmış. Aşkı kirletmeyin azizim, aşk ucuz ve kirli olmayı sevmez.
 
 
Gülen gözlerle bakabilmelisin dünyaya. Karşına çıkan her olumsuzluğu bir çırpıda silip atabilmelisin. Işık saçabilmelisin ve hep gülmelisin. Hayat sadece yaşayınca güzeldir.
 
 
Sevgiden yana gülmüyorsa bu dünya sana, sevgisizliğe koşmayacaksın. Daha bir sıkı sarılacaksın kendine, demek ki eşin benzerin yok bu çevrede. Gerekirse alıp başını gideceksin, ama sevgisiz aşksız kalmayacaksın.
 
anlamlı sözler
 
Kötü olmak insanın doğasında var. İnsan doğasının yeni şeylere ihtiyacı var. Hadi doğana uymayan bir şey yap bu gece ve iyiliğe soyun zira kötüyken fazla toy vücudun.
 
 
Ellerimizin dokunduğu her yere mutluluk bırakabilmeliyiz. Bir olabilmeli ve birlikte hareket edebilmeliyiz. Biz bu dünyaya, ikimiz bir olalım diye geldik. Gel verelim el ele, düzeni bozuk dünyanın belini bir de biz bükelim. Gelsin kendine, okuyalım… Okutalım…
 
 
Hayata dair ne varsa reddediyorum, bu yaşamak değil… Bu diri diri mezara konulan dişi çocuk, bu ölüp evde tutulan ayık ceset… Anlamını yitiren ne varsa, anlamanız dileğiyle.
 
 
Geceye bir söz bırak dedi penceremdeki kırlangıç. Seni dedim uzun uzun, seni bırakmak istemiyorum.
 
 
Hayatta hep dik durabilmeyi seçtim ve seçimlerim beni hep kırdı. Ne zaman sevsem birini hep terk edildim. Eğer sevmek istiyorsan, çok uzaklara git. Başka insanları sev, başka çocukları sev. Bir kadını ya da bir adamı sevme. Kalbin kırılır…
 
anlamlı güzel sözler
 
Hayat hep almayı sever, sen de vermeyi bileceksin. Kendinden insanlık bırakacaksın mesela…
 
 
Çekip kapıyı giden kim varsa, gitmesi için bir nedeni mutlaka vardır. Sakın isyan etme, her gönül bir benzerinin peşinden gider. Gönlü kirli insanlardan uzak olman dileğiyle…
 
 
Uyumak insanı dinlendiriyor diyorlar, uyumak beyni daha da sana boğuyor.
 
 
Bir kütüphane edin kendine, içinde bütün kitaplar olsun. Hikayeleri izle, kitapları dinle. Oku; okumaktan asla vazgeçme.
Devamını Oku
12/11/2015
Anlamlı Sözler / Mesajlar |  görsel 1
Bu yazımızda en güncel ve hiçbir yerde olmayan en anlamlı sözler 'i ve mesajlar 'ı bulabilirsiniz. 
 
Sürekli bir mutluluk ya da sürekli bir acı yoktur. Anın güzelliği vardır. Anı yaşayın, muyluysanız keyfini çıkarın, üzüntülüyseniz bırakın yansın ve sönsün. Sonsuza dek süren bir acı olmamıştır.
 
 
Herkes sevilir ama kimse kimsede aynı etkiyi yaratmaz. Aşık olduğumuzda seni kimseyi sevmediğim gibi seviyorum deriz doğrudur. Çünkü hiç kimse, aynı şekilde sevilemez.
 
 
Kendinizi bir dağın tepesine koyun ve hayatınıza yukarıdan bakın, belki mutluluğunuzu küçümsediğinizi fark edersiniz.
 
 
Kendi hayatında mutlu olamayan başkasının hayatında da mutlu olamaz. Mutluluk aslında huydur, öğrenilemez.
 
 
Tarihin tekerrür etmesi sadece insanların aç gözlülüğünün değişmemesinden kaynaklanır.
 
 
İnsan düşünen bir hayvan ise düşünmeden hareket etmeyin.
 
 
Nefsine hakim olamıyorsan en azından nefsinin sana hakim olmasına izin verme.
 
 
Cesaret korkmamak değil, bir şeyi korkularına rağmen yapmaktır. Korkusuzluk cesaretten değil cehaletten kaynaklanır.
 
 
Aşk yağmurunda yeterince ıslanmayanlar hasret güneşinde solarlar.
 
 
Yalnızlığa giden yol bencillik istasyonundan geçer.
 
anlamlı sözler
Kötülük kötülüktür, iyi niyet sonucu değiştirmez. Çünkü kötülük yapmak için herkesin iyi bir amacı mutlaka vardır.
 
 
Sürekli tekrarlanan bir hata artık hata değil bir tercihtir.
 
 
Denenmişi deneyip farklı sonuç beklemek kadar büyük zaman kaybı yoktur çünkü çok az insan hatasından ders çıkarır.
 
 
Kimse için kendinizden fazla uzaklaşmayın kişi giderse hayatınızın çoğu kendinizi aramakla geçer.
 
 
 
Hayat merdiveni hep yukarı çıkmaz bu yüzden en azından arada sırada bulunduğun basamağın tadını çıkarmayı unutma.
 
 
Arkanda bıraktıklarını önemsemezsen eğer, gün gelir arkanda kimse durmaz.
 
 
Başkalarının senin hakkında ne düşündüğüne önem vermek, kendine o başkaları kadar değer vermiyorsun demektir. Senin değer vermediğine başkasının değer vermesini bekleyemesin.
 
 
Kendi hatalarını kapatmak için başkalarının kusurlarını öne çıkarma.
 
 
Emek sarf etmeden kazanılan hiçbir şeyin kıymeti olmaz. Tadı yavan, mutluluğu köpük gibi olur.
 
 
Güzel insanlar her zaman iyi insan değillerdir fakat iyi insanlar her zaman güzeldir.
 
 
Sizi seven insanlar için açıklama yapmanıza gerek yoktur geri kalan herkes ne derseniz deyin inanmayacaktır. Bu yüzden kimseye kendinizi anlatmaya çalışmayın. Herkes zaten kendine göre anlayacaktır.
 
 
Kimsenin aklından geçenleri bilemezsiniz. Söyleme hatasına düşmeyin. Çünkü onlar sadece sizin aklınızdan geçenler.
 
 
Başkasının dedikodusunu senin yanında yapan, senin dedikodunu da başkasına yapar.
 
 
Kimse sizin duygularınızı umursamaz ta ki siz mükemmel hissedene dek.
 
Tüm anlamlı sözler için anlamlı sözler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. 
Devamını Oku
26/08/2015
Hayata Dair Anlamlı Sözler/Yazılar |  görsel 1
Bu yazımızda sizlerle hayata dair sözler paylaşacağız, hayatla iligli acı tatlı sözler ve aşk sözlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Hayata dair sözler, hayata dair mesajlar, hayata dair anlamlı sözler, hayata dair güzel mesajları, hayat ile ilgili sözler.
 
Hayatın, insanın iradesini test etmek için pek çok yolu vardır, bazen hiçbir şey olmaz ya da bazen her şey birden olur.
 
 
Hayat, çekilecek dertler ve alınacak dersler bitinceye kadar devam eder..
 
 
“İnsan; önce, hayatta tek başına var olduğunu; sonra, bu şekilde var olmaya devam edebilmeyi öğrenmeli: Muhtaçsız, tek, ve ‘insan’ olarak.” 
 
 
Hayat kaç dakika nefes aldığımız değildir aslında, hayat nefesimizi kesen kaç dakika yaşadığımızdır.
 
hayat
Amk hayatımda üzmek istemediğim her insan beni üzdü. Sevdiğini söylemeden hissettiğim, sevgisine inandığım ve bi anda kendimi kalbinin icinde bulduğum kız dahi beni anlamıyor. Dostum insanların dediğim neredeyse hepsi arkamdan iş çevirip mutluluğuma çomak soktu. Ben çok şey istemedim ve hala istemiyorum. Artık her gece ağlamayı bırakmayı , şiirlerimi gözlerinin içine bakarak okumayı ve sadece sana sarılıp saçlarının kokusunu içime çekmek istiyorum. Bilmiyorum şimdi düşündümde bu kadar şey yaşattığınıza göre bu istediklerim çok fazla geliyor.
 
 
Hayatı seviyor musunuz ?
Öyleyse zamanı israf etmeyiniz, 
Çünkü hayat ondan yapılmıştır.
 
 
Aslında çoğu insan hayattan çok fazla şey beklemez. Yaşadığını hissedebilmesi için insanın sevildiğini bilmesi yeter. 
 
 
“‘Hayat siz plan yaparken başınızdan geçenlerdir’ derler. Yani biz herşeyi planladığımı sanıyoruz ama kader oyununu istediği gibi oynuyor ve kendimizi hiç bilmediğimiz bir yerde buluyoruz. Mesela bazen hayat bizi alıp bir kuyunun dibine atıyor, sonra birden bulutların üzerine çıkarıyor. Işte bu yüzden mucizelere inanmak lazım. En kötü günde bile, 'Burda bittim çıkış yok’ dediğiniz anda bile bir mucizenin gelip kapınızın çalıcağına inanın. Bunu size mucizeyi gerçekten yaşamış biri olarak söylüyorum. Bu benim hikayem.”
 
 
“Hayattaki tek adil şey,
Herkesin ölecek olmasıdır.”
 
 
Umutsuz bir hasta gibi hisseder bazen insan. Fişi çekilmiş , ölüm saati yazılan bir hasta gibi hisseder bazen insan kendini. Arkadan hafif bir fon müzik girer. Ağlama sesleri uyarsın çevrende.Kimse senin için ağlamıyor yanlış anlama sadece kendi ölümler akıllarına geldiği için , ölümden korktukları için ağlıyorlar. Gelende sırf gelmedi denilmesin diye geldi. Tabutunun için de omuzların üstünde ilerliyorsun. İşte o zaman bir ses duyarsın , sağından solundan melekler dirilir birden , bakarlar senin acınılacak haline. İşte o zaman başta o umursamadığın umut sesi şimdi , meleklerin sorgu seslerine dönmüştür. Unutma her zaman bir şans vardır. Dinlemediğin zaman hayallerinin selasını duyarsın.Hayat bu kadar basit işte. nickcenter.blogcu.com
 
 
Hayat kadar bir şiirdin sen
Yaşamın alabildiği en güzel iltifat da yalnız sendin.
 
hayat
Kendi hayatını düşünmeyi bırakırsan, yaşamın boyunca hep başkaları için yaşarsın ve herkes buna alışır.
 
 
Hayatından silmek istediklerini gerçekten sil, Çünkü geri dönüşüm kutusunda bekletirsen; sistemini yavaşlatır!
 
 
Dün tamamen bittiğini hissettim sanırım , üstüme bir üşüme geldi , artık yoktu zaten yoktu ama varlığını hissederdim , ama artık hiçyoktu...
 
 
Bu hayatta kimse kusursuz değil, benim de kusurlarım oldu elbette… Ben mükemmel bir adam değilim ama seni mükemmel sevdim… 
Devamını Oku
23/06/2015
Ramazan Ayı Anlamlı Sözleri, Oruç İle İlgili Sözler |  görsel 1
Cennet seneden seneye Ramazan için süslenerek şöyle der: 
(Allâh'ım! Bizim için bu ayda kullarından bizde kalacak insanlar kıl!)
 
 
Yemiyorsun ibadet, yiyorsun ibadet..İçmiyorsun ibadet, içiyorsun ibadet..Uyumuyorsun ibadet, uyuyorsun ibadet.. Oruç ne güzel bir ibadet.
 
 
Ramazan ayı ile ilgili sözleri ve oruç ile ilgili güzel sözleri bulabilirsiniz. 
 
 
“Bizim Müslüman olarak oruç tutmamızın sebebi bizi yaratanın, bize hayat verenin Allah olduğunu bütün insanlığa göstermektir.
 
 
Oruç sadece Ramazan'da tutulmadığı gibi, Ramazan'da da sadece oruç tutulmaz.
 
ramazan
Her iftar, akşam ezanındaki Allah-u Ekber nidasını duymadan sofraya uzanmayan ellerimizle şu gerçeği yazıyoruz hayatın merkezine, Nefs, ekber değil, Allah, ekber.
 
 
Gelişiyle memnun gidişiyle mahzun edene sevgili deniyorsa eğer; ramazan, mümine sevgilidir..
 
 
Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayrmanın açık delilleri olarak Kur’ân’ın indirildiği aydır.
 
 
Oruç, insanın katıldığı, her yıl bir ay katıldığı bir ruh şölenidir… O, ramazanın birinci günü orucu içine ekmiştir. Üçüncü gün oruç yeryüzüne çıkar, onuncu gün kök ve göğdelidir. On beşinci gün dallar sürer, yirminci gün yapraklar açar; yirmi beşinci gün çiçek, çiçek, çiçek.. Son gün: dalları bastı kiraz. Ulu ve yüce bir ağaçtır artık inanç insanda. Kök en derinde; yemiş, nur olarak yüzdedir.
 
 
Çünkü oruç mideyle değil, yürekle alakalı bir meseledir.
 
 
Hiçbiriniz oruçlu iken kötü laf söylemesin; bağırıp çağırmasın, hatta kendisine ağır sözler söyleyen birine dahi sadece ‘Ben oruçluyum’ demekle yetinsin.
 
 
Ey Şehri Ramazan Geldin de gidiyorsun öyle mi ? Seni tutmayanlar, sana tutunamayanlar, düşünsün sonunu..
 
ramazan
Sen ruhumda can, ilk aşk seninle hissettiğim heyecan.. Sen varsan bende, dört mevsim ömrümde bahar, Bize Sabretmeyi Güzelliği Anlatan Ramazan
 
 
Oruçluya iftar ettiren kimse, oruçlunun sevabında bir eksilme olmaksızın, oruçlunun alacağı kadar sevap alır.
 
 
Allah'ım! Şüphesiz Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de/bizi de affet
 
 
Başımız yerde nickcenter.blogcu.com
Açtık elimizi sevgilinle birlikte
Bize bak çekip çıkalım uçurumlardan
Bize bak çıkalım dünyanın bütün kulluklarından
Parçansak al bizi bir daha ayırma evinde uyuyalım
Yabancıysak dost ol bize senden ayrılmayalım
Elimiz açık ve ruhumuz secdede durmuş bekliyoruz
Sevdiklerin aşkına sevenlerin aşkına
İnşirah inşirah inşirah
Ayetin değil miyiz senin Yâ Allah !
 
Tags: ramazan ayı ile ilgili sözler, oruç ile ilgili sözler, ramazan sözleri, anlamlı ramazan sözleri, güzel ramazan ayı sözleri
Devamını Oku
28/05/2015
Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (Mevlana) Özlü Sözleri |  görsel 1
Bugün sizlere özlü sözler grubundan Hz. Mevlana'dan seçilmiş en güzel özlü sözleri paylaşacağız. Bilindiği üzere Hz. Mevlana esas adıyla  Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Allah aşkıyla yanıp tutuşan bir ilim adamıdır. Edebiyatta ve tarihte büyük bir yeri bulunan Mevlana'nın sözleri çok anlamlı olmakla beraber çok yaygınlaşmış ve özlü sözler de yerini almıştır. Hz. Mevlana'yı rahmetle anıyoruz...
 
Sen benim Yaradan'dan ötürü yaradılanı sevişim,bir adım gelene on adım gidişim ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. sen benim bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim,azla yetinişim,çoğa göz dikmeyişimsin ve kapanmayan avuç içimsin 
 
 
Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. 
Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür.
 
 
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu..
-Mevlana
 
 
Kusur arıyorsan, tüm aynalar senin.
 
 
İnsanları kitap gibi düşünün. Kapaklarına bakıp aldanmayın, içini okuyunca anlarsınız asıl değerini.. 
 
 
Sen ALLAH’ a güven.. Hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar.
 
 
Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı; dokunamazdın.
-Mevlana

mevlana sözleri
Kabiliyetsiz olmak bir kusur değildir.. 
Ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.
 
 
Kimse sana karşı değil, herkes kendinden yana.
 
 
Allah firavuna dünya mülkünü verdi, fakat bir dert vermedi. Dert dünya mülkünden kıymetlidir.
 
 
Hüzün daIgası çarptıysa bir insanın yüreğine; ya MevIa’sını özIemiştir, ya da MevIa’sı onu.
 
 
Sen sadece sen değilsin,
Bensin,
Benimsin,
Bendesin…
 
 
Her şey neye lâyıksa ona dönüşür.
 
 
İlla birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever ama sen göremediklerini seveceksin. Sözde değil özde istiyorsan şayet; ten’e değil, can’a değeceksin.
 
 
Sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir.Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir.
 
 
Biz Allah'tan gelene razı olursak,
Allah'ta bizden razı olur..
 
Gönül sevgiliyi bulmuşsa, kuru dal bile çiçek açar…
 
mevlana sözleri
Bir gün kızsan bana, 
alsan başını, 
yüz bin yıllık yere gitsen, 
dönüp kavuşacağın yer ben'im demedim mi?
 
nickcenter.blogcu.com
Olgunun halinden anlamaz ham,         
Sözü kısa kesmek gerek vesselam.  
 
 
Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.
 
 
İyi bil ki; kötü ahlâklı güzel yüz, beş para etmez.
 
 
İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme; 
Duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.
 
 
Yalnızlık Allah'a mahsus, her canlı bir eş arar. Taşın kalbi yok ama, onu bile yosun sarar.
 
 
Bitkinin güzelliği, tohumun İyiliğinden. İnsanın güzelliği ise kalbinden gelir.
 
 
Topraktan geldik, toprağa gideceğiz..Mühim olan, çamurlaşmamak..
 
 
Bana harflerden ve 
kelimelerden arınarak gel… 
Kalıplardan kurtul, kâlbinle gel… 
Kâlinden sıyrıl, hâlinle gel… 
İster bu âşk'ın ‘Sen’ hâli, 
ister ‘Ben’ hâli olsun… 
Geldiğin zaman; 
ne 'Sen’ ne de 'Ben’ olmayacağız burada… 
O hâlde sadece gel… 
İster 'Sen'inle gel… 
İster 'Sen'siz… 
Yeter ki gel …!
 
 
Sopayla kilime vuranın gayesi; kilimi dövmek değil, tozu kovmaktır. Allah tozunu alıyor niye kederlenirsin?
 
 
Nerede akarsu olursa, orada yeşillik, Nerede kardeşlik olursa, orada merhamet olur.
 
Tags: mevlana özlü sözleri, mevlana sözleri kısa, mevlana aşk sözleri, mevlana şiirleri
Devamını Oku
24/05/2015
Anlamlı Sözler, Yeni Anlamlı Mesajlar |  görsel 1
anlalı sözler, anlamlı mesajlar, yeni
Çayında derdi var belkide.. Ateşler içinde yandığna göre, unutulduğunda soğuduğuna göre, bekleye bekleye acıdığına göre.. Var bir derdi...
 
 
Madem o hayalleri benim üzerime yıkacaktın, neden senin üzerine kurdurdun ?
anlamlı sözler 
 
 
Sen gidersen şarkılar üşür, mevsim değişir mevsimler üşür Ayrılık kalın giyilir, ayrılık sıcak kalır, aşk üşür aşk üşütür...
 
 
Kopardığımız çiçeklerin ahını mı aldık ki, bizim yüreğimizi kökünden söküyorlar ?
 
tumblr gif
Sana bir dolu umut getireceğim
Küçük ellerine sığmayacak…
 
 
Sizin için Allah'a dua etmiş insanları kaybetmeyin!
 
 
Rabbim hiç kimseyi,?olmayacak şeyi istemekle,?gelmeyecek olanı beklemekle,?ihanetin ne olduğunu dosttan öğrenmekle?sınamasın.
 
 
Birinci değilsen, sonuncusundur
 
 
Anne gibi dostları olmalı insanın; kıyamayan, kıyamadığın, kıyamayacağın.
Hep senle kalacak, içinde saklayacağın…
 
 
Harflerin acizliğiydi işte
yirmi altısını reddettim, üçü yetti
ben ‘aşk’ dedim, sen 'git’..
Neyse
ikimizde bildiğimiz en iyi şeyi yaptık neticede
ben sev'dim, sende git'tin… 
 
 
Yalnızlık diyemem buna, haşa seni düşünmek bile seninle olmaktır.
 
 
Nasıl oluyor da
tek bir hareketiyle
dünyamı cennete çevirebiliyor?
 
anlamlı gif tumblr
Okunsun diye değil dokunsun diye yazılır bazı şeyler.
 
 
Bir ekmeği son lokmasına kadar yemeyi, bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.
 
 
Seni tanımam bir hataydı diyemem
Bir hatayı bu kadar çok sevemem 
 
 
Sonra bir bakarsın; sayfalar dolusu kelimeler döktüğün insan, bir cümlene bile değmezmiş.
 
 
Ama ben ne zaman başımı bir otobüs camına yaslasam aklıma ilk düşen yine sen olacaksın.
 
 
Bize sözlerimizden çok, yüreğimizden anlayan gerek
 
tumblr gif
Özlemek erken saatlere alınsın, sonra uykusuz kalıyor insan..
 
 
Yanmak var, yanmak var. Odun yanınca kül olur, insan yanınca kul olur.
 
 
Bir temmuz sabahı sev beni.
Güneş gökyüzüyle barışık olsun, sen benimle.
 
 
Senin ölümün senden çok beni ilgilendirir. 
Benim ölümüm de benden çok seni.
Ve bu kimseyi ilgilendirmez.
 
 
Ne karalar, kışlar gördü bu şehir.
Bi seni göremedi benimle.
 
 
Geç kalınmış değil de, artık gerek kalmamış gibi.
 
 
Ne kadar sevse de insan, yoruluyor bir yerden sonra.
 
 
Gülüş, ruhun hiç şaşmayan aynasıdır.nickcenter.blogcu.com
Yalnız çocuklar kusursuz bir gülüşle gülmesini bilirler.
 
 
Her gece onu düşünmekten saatim ilerlemez oldu. 
Kim sorarsa saat kaç diye,cevabım hep aynı; O’na doğru
 
aşk tumblr
Sen aklıma gelince, her şey gülümserdi. 
 
 
Farz et ki bir rüzgardım, esip geçtim hayatından.
 
 
Dışarıya yağmur,
yüreğime hasret,
fikrime sen..
Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden 
bir bilsen.
 
 
Sana sarılarak uyumak, ölümsüzlük gibi birşey bu.
Devamını Oku
29/04/2015
En Güzel Küfürlü +18 Anlamlı Sözler |  görsel 1
küfürlü sözler, küfür güzel sözler, anlamlı küfürlü, argo sözler, +18 sözler, whatsapp, facebook, twitter, yen, uzun, kısa
Senin tipini sıfatını sikiyim sana molotof atsam falso alır bana döner,evladım olsan hobi olarak döverim.

 
Rimel sürerken rimelin ucu gözüne girsin götün başın siyah olsun amk kızı!

 
Zararsız biriyim fakat düşüncelerim çok cinayet işledi

 
En güzel küfürler senin olsun.

 
Vereceğin değeri sikeyim!

 
Bazen öyle şeyler söyler ki ; ana avrat sövse bu kadar canını yakmaz.

 
Vedaları sevmem, siktir git.

 
Bizde bilirdik insanları duyguları sayesinde oyuncağa çevirip üzmeyi , ağlatmayı ama ruhumuzda orospu çocukluğu yok naparsın.

küfürlü
Yaşam sevincimi kaybettim bulan götüne soksun.

 
Erkek gibi küfür eden kız iticiymiş ahahaa peki götü sıkışınca kız gibi kıvaran erkeğe ne demeli.

 
Erkeğim ben yaparım dedi, bişey demedim. Lakin adamım ben yaparım deseydi küfrederdim,bildi, diyemedi.

 
Bu amınakodumun dünyasında herkes orospu olmuş ama sen orospu musun desem herkes hayır der çünkü orospular

küfür
Sen benim yerimde olsan,kendine çok ağır küfürler ederdin...

 
Kızdım, dağıttım, sana küfürler ettim,
bir bilsen sana ne güzel küfürler ettim;
yoksa kederden geberecektim…

 
Yok ebenin o; düşündüğün yeri

 
Hayatı bana berbat edip hayallerimi yıkan ne kadar insan varsa hepsinin gelmişini geçmişini sikeyim...

 
Seni düşünmekten gözüme uyku girmeyen geceler sana girsin sevgilim, ben artık uyuyorum

 
Öyle her yazdığımı okuyup, hangisini üstüme alınayım diye uğraşma… Küfürlü olanlar sana, diğerleri bi başkasına.

küfürlü sözler
Hayat şartları küfürsüz yaşamak için hiç de elverişli değil.

 
İçime Can Yücel kaçsa da, sana şiirler yazsam bol küfürlü olanlarından.

 
Benim icin tek dahi küfürü bulan kişidir..
Devamını Oku
01/03/2015
Sevgiliye Duyulan Özlemle İlgili Sözler |  görsel 1
özlem sözleri, özlemek sözler, hasret, mesajları, whatsapp, facebook, yeni, 2015, kısa, uzun, etkilyeici, güzel
Merhaba arkadaşlar isteğiniz doğrultusunda diğer sitelerde olmayan en güzel özlem sözlerini sizin ve özlediğiniz kişi için paylaştık. Silerde istekte bulunmak istiyorsanız soldaki öneride bulunun kategorisinden bizlere istek sözde bulunabilirsiniz.
 
Sırılsıklam özleniyorsun, haberin var mı?
 
Seni özlerken iç yanması dedikleri şeyin mecaz olmadığını anlıyorum.
 
Ben özlüyorum, başkaları sarılıyor.
 
Ben bütün gülüşlerimi sende eskittim.
 
Seni bilmem ama ben yeterince özledim.
 
Özlemin kabahatinden büyük.
 
Özlemek ne garip şey..
Ölüyorum sanıyorsun ama ölmüyorsun
 
Beni özlediğini hayal ettim de bir an
 
Sesini duysam sesine sarılacağım. Öyle özledim.
özlemek
Düşünsene seni deliler gibi özleyipte mesaj atmamak için kendine engel olan birisi var. Olacak iş değil.
 
Sonra birini özlüyorsun yedi milyar insan buharlaşp çuyor gözünden.
 
Aklımda kalmış bir fotoğrafın yalnızım yine bir araba içinde. Her yolculuğumda yanımdaki koltukta hayal ettim seni beraber bir yolculuğa çıkıyoruz sanki her defasında tek sorun yanımdaki sen değilsin sadece boş bir koltuk, soğuk bir cam kenarı ve ben. Saçınla oynayan rüzgarlar kadar bile şanslı değilim.
 
Özlemek erken saatlere alınsın, sonra uykusuz kalıyor insan..
 
Sana hiç sarılmamış olabilirim ama özledim.
 
Ses tonu çok önemli , şimdi bi ” seni özledim” var bide ”seni özledim” var böyle yazınca olmadı ama siz anladınız.
 
Nerdesin, nasılsın, neler yapıyorsun bilmiyorum ama ara sıra seni rüyamda görüyorum.
 
Özledin mi deseler düşünmeden hayır derim; düşünürsem sesim titrer,gözlerim dolar kitlenirim.
 
Biri var aklımda, darmadağın özlediğim.
 
Hani "özledimm" diye haykırarak sarılmak gelir de karsılasınca sadece "naber" dersin ya
özlem sözler
Kalbim resmen göğüs kafesimden dışarıya fırlayıp, onun kalbinde kendi hakimiyetini kurmak için can atıyordu
 
Ya yalanım varsa tuvalet terliği olayım , özledim aq.
 
Sana olmayan özlem bir şeye benzemiyor
Kuyruksuz uçurtma gibi
Sokaktan biri geçiyormuş gibi
Başka bir özlemin öznesi sanki.
 
Zamanı saatlerle, dakikalarla değil, güneşin doğup batmasıyla değil, onunla ölçüyordum: ”Onu gördüm - görmedim, göreceğim - görmeyeceğim, gelecek - gelmeyecek..”
 
O denli o denli çok beklettin 
Alıştırdın bekletmeye kendini 
Çok zamanlar geçti de geldin 
Senden çok seviyorum senin özlemeni
 
Bazı şeyler istemsiz olur.
Öksürmek gibi,
Hapşırmak gibi,
Esnemek gibi;
Yada ne bileyim, “Özlemek gibi”…
 
Özleyince karşı tarafa bildirim gidene kadar teknolojiye teknoloji demiyorum arkadaş.
 
Sanırım gerçek özlem, özleyipte dile getiremediğin, gözlerinin dolmasına sebep olan, imkansız olduğu halde yolda gördüğün birini o sanıp heycanlanmakmış. Artık gelsin diye Allaha yalvardığın özlemmiş gerçek olan… Tarif edememekmiş özlediğini, söyleyememekmiş. Dilinin ucuna kelimelerin gelip daha fazla ileri gidememesiymiş.. Ama özletme bu kadar, ne ben şair olayim “özledim” diye, ne sen şiirimin içinde geç “özlenen” diye…
 
Napiyosun sorusunun cevabına "Oturdum seni özlüyorum" diyesim var.
Devamını Oku
23/02/2015
Tarihe Damga Vuran Özlü Sözler |  görsel 1
özlü sözler, mesajlar, güzel, anlamlı, facebook, kısa, uzun, Hz. Muhammed, Atatürk, Mevlana, Necip Fazıl Kısakürek, sözleri, mesaj veren özlü sözler
“Canı yanan sabretsin,
Canı yakan canının yanacağı günü beklesin.”
—  Hz. Muhammed
 
 
“Kostantaniyye mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”
—  Hz. Muhammed (S.A.V)
 
 
“Moskova’daki o herife, Kalinin midir? Stalin’midir, nedir? O Allah’ın belâsı adama söyleyin, biz Türkler asırlarca Rusya’nın göbeğinde kımız içmiş milletiz! Gerekirse yine içeriz!”
—  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 
 
“Bizim yüzümüz, her zaman temiz ve lekesiz idi ve daima temiz ve lekesiz kalacaktır. Yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatanseverce, vicdanlıca ve namusluca hareketlerimizi, küçük ve çirkin tutkuları yüzünden çirkin göstermeye kalkışanlardır.”
—  M.Kemal ATATÜRK
 
 
“Dua etme arzusu gelince dua edin. Çünkü bu duanın kabul olacağına alamettir.”
—  Hz Muhammed (s.a.v)
 
 
“Niyeti kötü olan insandan değil,
Niyetinin kötü olduğunu gizleyen insandan kork..”
—  Hz.Mevlana
 
 
“Ben bir denizim demedim mi sana?
Sen bir balıksın demedim mi?
Demedim mi o kuru yerlere gitme sakın,
Senin duru denizin ben’im demedim mi?”
—  Mevlana Celaleddin Rumi
 
özlü sözler
“Şah damarına bakmayı akıl edemeyenler Allah’ı hep gökyüzünde aradılar.”
—  Necip Fazıl Kısakürek
 
 
“Dünyayı verseler iki gözünü vermezsin, 
İki gözünü verene neden secde etmezsin?”
—  Üstad Necip Fazıl
 
 
“Gündüzler size kalsın, verin bana karanlıkları,
Islak bir yorgan gibi bürüneyim,
Örtün, örtün üstüme serin karanlıkları.”
—  Necip Fazıl Kısakürek
 
 
“Anlatamam derdimi dertsiz insana
Derd çekmeyen dert kıymetin bilemez
Derdim bana derman imiş bilmedim
Hiçbir zaman gül dikensiz olamaz”
—  Aşık Veysel
 
 
“Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında…
Çay var içersen,
Ben var seversen,
Yol var,
Gidersen”
—  Âşık Veysel

 
“Farz et ki yazdıklarımı anlayabildin.
Ya anlayamadıkların?
Ya yazıp da sildiklerim?
Ya yazamadıklarım?”
—  Hz. Mevlana
 
 
“Siz bilmezsiniz , size anlatmak da istemem.”
—  Sezai Karakoç
 
 
“Benim de kalbim boş artık, tıpkı sizin beyniniz gibi…”
—  Charles Bukowski
 
 
“Ne kazandığını bilmiyorum ama umarım beni kaybettiğine değmiştir.”
—  /Che Guevara/
 
 
“Kusur arıyorsan, tüm aynalar senin.”
—  Mevlana
 
özlü
Şu zalim dünyada hiçbir şey kalıcı değildir, dertlerimiz bile. 
—  Charlie Chaplin
 
 
“Sevgilim diye birine hitâb edersen, sakın ondan şikâyet etme. Çünki; ‘sevgilim’ Allâh sözüdür; Allâh kelâmının şakası olmaz
—  Kahveci Mazhar Baba
 
 
“Her erkek zeki güzel, anlayışlı ve onu çok sevecek 1 kadın ister. İyi güzel de adama sormazlar mı, bunları hakedecek ne yaptın?”
—  Yılmaz Erdoğan
 
 
“İnsanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kaybetmiş bir insana “tecrübeli” denir.”
—  Sigmund Freud
 
özlü mesaj
“Şu küçücük kalpte nice hakkın yüklü.”
—  Cahit Zarifoğlu
 
 
“Aklının ucuna oturup kendimi bekledim; gelmedim, gelmedim, gelmedim.”
—  Cemal Süreya
 
 
“İyiliğe gücün yetmezse, kötülük etme.”
—  Aristoteles
 
 
“Belirsizlik, en kötü ihtimalden daha acı vericiydi.”
—  Dostoyevski
 
 
“Bir sonraki tatilin ne zaman olduğunu merak etmek yerine kaçmanı gerektirmeyen bir hayat kurmalısın belki de.”
—  Seth Godin
 
 
“Güven ruh gibidir, terk ettiği bedene asla geri dönmez.”
—  Shakespeare
 
 
“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde oturur.”
—  Aristofanes
 
 
“Allahü teâlâ baskasına acımayana acımaz, affetmeyeni affetmez, özür kabul etmeyenin özrünü kabul etmez.”
—  Hz.Ömer
 
 
“Güçlü olan, zayıf yanını herkesten iyi bilendir;
Daha güçlü olan ise zayıf yanına hükmedebilendir.”
—  Konfüçyüs 
 
 
“Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.”
—  İbni Sina
 
 
“Bir insan birini yalnızken hatırlıyorsa sevmemiştir. Ansızın aklına getirip yalnızlaşıyorsa, işte o zaman sevmiştir.”
—  Turgut Uyar
 
 
“Bakmayın insanların ” Beni çok sevecek birini arıyorum ” demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor!”
—  Bob Marley
 
 
“İşimiz Allah’a kalmışsa, 
Olmuş bil.”
—  Şems-i Tebrizi 
Devamını Oku
26/01/2015

Güzel Sözler

Kardeşlik Sözleri
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
Kapak Sözler
Sevgiliye Kısa Sözler
Reklamı Kapat