Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları

Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları |  görsel 1
En güzel ve anlamlı sözleri, Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları yazımızda bulabilirsiniz. Bu Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşarak fenomen olabilir binlerce beğeni, paylaşım ve retweet alabilirsiniz.

Kardeşlik Sözleri, En Gerçek (dostluk) Kardeşlik Mesajları başlıklı yazımızdaki güzel sözleri aşağıda bulabilirsiniz. :)

 

 

 

KARDEŞLİK SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

 

 

 

Kardeşlik sözleri yazımızda kardeşim diyebildiğiniz dostlarınıza veya gerçek kardeşlerinize gönderebileceğiniz kardeşlik sözleri ve kardeşlik mesajları bulabilirsiniz.

Kardeşlik Sözleri

Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi. İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeşim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her zaman en iyi şekilde bulsun seni.

Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden. Dağıldıktan sonra bile aynı yöne gittiğindir DOSTUN..     Kardeşler zorunlu arkadaştır, arkadaşlar ise seçilmiş kardeşlerdir.

Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin birlikte atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok!

Kuşkusuz ki dostlar her şeyden önce gelmeli… Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için çaba sarf ediyor… Kimsenin umurunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim…
kardeşlik sözleri
 
Bazı arkadaşlar bağımlılık yapıyor görmesen özlüyorsun, konuşmasan eksiklik hissediyorsun.Dost diyebilmek.. Dost diye bilmek.. İkisi çok ayrı.

Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önemseyin  Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır..     Ben dostlarımı ne aklımlane de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

Şimdi seninle olmak hayata biriktirilmiş bir kumbaradır dostum!     "Bir dostla alakayı kesmek, onun alnının ortasına kurşun sıkmaktan farksızdır.."     Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz; eleştirin. Basit bir adamı dost edinmek isterseniz; methedin.

“Kişi dostuna küser, düşmanına değil. Küsmesi bile ‘sana değer veriyorum’ mesajı taşır..”

“Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç dostunuz var?”

“Bizim esas zenginliğiniz; beraber dua edip beraber amin dediğimiz dostlarımızdır..”

Dostla içilen kahve neşedir.. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer..

Mesela ben espri yaptıysam kankam gülmek zorunda. Şakam kötü olsa bile gülmeli. Sonuçta kankam. Ne dersem gülmeli.

Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm fakat lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma.Sende gitme.Çünkü sana esrardan çok ihtiyacım var.

Onunla dostluğumuzu soranlara şöyle diyorum “Biz birbirimize hapşırmadan; Çok Yaşa!” diyoruz..

“Dost ‘haydi gidiyoruz’ dediğinde ‘nereye?’ diye sormayandır.”

Yüzüne bakıp da derdini hissetmeyen dosta, kelimelerin zaten gücü yetmez.

Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklenizle konuşurusnuz. Sizden başka kimse bir şey anlamaz ya? Çok seviyorum o durumu.

Hani yalan söylemeye başlarsınız ve en iyi arkadaşınız durumu fark edip size katılır ya, paha biçilemez.

kardeşlik sözleri

Önemli olan kaç yıldır tanıştığımız değil; beraber neler yaptığımız, neler paylaştığımızdır.

Aranızdaki kardeşlik bağını koruyun; çünkü sizin silah ve mühimmatınız budur.

İnsanın içini dökmeden edemediği dakikalar olur.  Bir dost, bu dakikalarda erişilmez bir değer kazanır’

Arkadaş evinize geldiğinde misafir gibi davranır... Dost geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır... Arkadaş senin ağladığını görmez... Dostunun omuzu ise senin gözyaşlarınla ıslanır... Arkadaş davetine katılınca bir paket hediye ile gelir... Dost sana yardım etmek için erken gelir; toparlanman için geç gider... Arkadaş, onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur... Dost neden bu kadar geciktiğini sorar, derdini anlatmak için... Arkadaş bir kavgadan sonra her şeyin bittiğini düşünür... Dost ise tekrar arar.... Arkadaş senin daima onun arkanda olmanı ister... Dost ise her zaman senin arkandadır ... Arkadaş zaaflarınızı öğrenir ve onları kullanabilir... Dost zevklerinizi öğrenir ve onlara hitap eder... Arkadaş zayıflıklarınızı bilirse başınıza kakar... Dost zayıflıklarınızı bilirse örtmeye çalışır ... Arkadaş sizi ikinci görmek ister, Dost ikinciniz olmaktan şeref duyar... Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır... Dost sıkıntınız olduğunda size koşar... Arkadaşlarınıza siz huzur vermeye çalışırsınız... Dostlarınız size huzur vermeye çalışır...

"Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki : Ben varken sana ne gerek var ? Kardeşlik cevap vermiş : Sen gittiğinde ben güldürüyorum."

‘’Kendinize Allah yolunda kardeşler edinin. Çünkü onlar dünya için de ahiret için de lazımdır.’’

"Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki : Ben varken sana ne gerek var ? Kardeşlik cevap vermiş : Sen gittiğinde ben güldürüyorum."

"Deniz sâkinken tekneye herkes biner, önemli olan fırtına çıkınca kaptanı yalnız bırakmamak."

"Yükün kardeşlikse, belin bükülür ama gönlün bükülmez."

"Birbirinize kin tutmayın, haset etmeyin, sırtınızı dönmeyin, ilginizi kesmeyin. Ey Allah’ın kulları! Kardeş olun."

"Sevmek beraberce, Ağlamaksa kardeşçe olsun. Olsun mu a,dostum? Olsun de olsun da kurtulalım beraberce. Bizim de işimiz gücümüz sevgimiz olsun."

"Derdine derman olamayınca oturup seninle birlikte ağlayan kişileri üzmeyin olur mu?"

"Ve bizi ancak, kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum."

Kardeşlik sözleri yazımızın şimdilik sonuna geldik, yorumlarla düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN!


Reklamı Kapat