Güzel Kardeşlik Sözleri
Güzel Kardeşlik Sözleri |  görsel 1
En güzel ve anlamlı sözleri, Güzel Kardeşlik Sözleri yazımızda bulabilirsiniz. Bu Güzel Kardeşlik Sözleri facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşarak fenomen olabilir binlerce beğeni, paylaşım ve retweet alabilirsiniz.

Güzel Kardeşlik Sözleri başlıklı yazımızdaki güzel sözleri aşağıda bulabilirsiniz. :)

Kardeşlik sözleri yazımızda en güzel kardeşlik sözleri yazılarını bulabilirsiniz. Kardeşlik sözlerini sosyal mecralarda paylaşabilirisiniz.
 
Diğer kardeşlik  sözleri için tıklayın -> Kardeşlik Sözleri
 
Kardeşlik öyle derin bir okyanus ki, içinde nice güzellikler barındırır. Her katı ayrı şen, her mili ayrı güzel… İyi k varsın kardeşim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kimi bilmez bu samimiyeti, kimi uzaktan bakar imrenir, kiminin hiç işi olmaz. Kardeş olmak er kişiye yaraşır, kimseler bunu bilmez.
 
kardeşlik sözleri
 
Kardeşlik Sözleri
 
Herkesin hakkı değildir mezara kadar yanında bir dost taşımak. Kardeşim dediğini herkes diline dolayamaz. Öyle bir şeydir ki bu; gökte arasan yerdekine, yerde arasan göktekine haksızlık olur. Yere göğe sığdıramadığım kardeşim, sen her yerdesin ve her anımda benimlesin.
 
 
Yaşamak denen şey tek başına değil, sadece yanında sevdiklerinle mana bulur. Kardeşim benim, yaşam boyu yanımdaki duruşunla ben bugünlere geldim.
 
 
Kardeş olun ey dostlar… Aynı karından doğmasanız da aynı dünya da ölüyorsunuz.
 
 
Kim bilir kaç kişi tek yumdu gözlerini bu dünyaya, kim bilir kaç kişi kendini vurdu yerden yere. Bilmezler ki ben kardeşlerimin sayesinde ayaktayım. Eşiniz dostunuz yoksa da, bir kardeşe verin gönlünüzü.
 
 
Dünya barışı için kardeşlik gerek ey dost, ne sen seni bileni senden ırak et, ne seni bilen kendini başka diyara atsın. Varsın bir pişsin aşınız, varsın gam keder büyütsün odanız.
 
 
Her ne ise bu husumet tez çözüle, kardeş ile kardeş birbirine küsmeye. Ne vakit kardeş kardeşe gönül koysa, bir diğeri çeksin besmele.
 
 
Hayatın maksadı yalnız ölmek değil, yalnız doğmaktır. İnsanoğlu doğarken tektir, ölürken kardeş.
 
 
Ne zaman gam salsa gönlün sokakları, arayıp bir kardeşe rakı balık ısmarlatmalı.
 
 
Eğer varsa vakit henüz geç değil. Geçtiğin yollar tek kişilik yol değil;  al yanına kardeş bildiğini, o vakit anlarsın dünya derdi baki değil.
 
 
Seni kimler üzdüyse, seni kimler kırdıysa, seni kimler can evinden vurduysa gel kardeşim. Omzun senin dayağın…
 
güzel kardeşlik sözleri
 
Kardeşlik sözlerine hız kesmeden devam ediyoruz.
 
Zulmetme insanoğluna, zulmün en büyüğü Allah’tan. Gam verme kendi kardeşine, gamın tezi evlattan.
 
 
Yürek yankılanır içler acısı bir hayâ’yla, can tazelenir yanında kardeş dediklerin olduğunda. Gece başını yastığa koyup ağlayacağına, kardeşine dök içini ferahla.
 
 
Dertten boynun bükükse kardeşine koş zira senin aynan odur.
 
 
Ne vakit sıkıntı çökse, ne vakit gönlüm birini istese ilk yanıma koşanımsın kardeşim. Beni benden iyi bilen, benim canımı kendi canı gibi sevenimsin. Eksik olma.
 
 
Ey hayat, beni söküp alsan da sırtım yere değmez, gönlüm gam keder bilmez zira ben toprak olsam da kardeşim var köklerimi sulayacak.


Reklamı Kapat