Cuma Mesajları / Smsleri / Sözleri
Cuma Mesajları / Smsleri / Sözleri |  görsel 1
En güzel ve anlamlı sözleri, Cuma Mesajları / Smsleri / Sözleri yazımızda bulabilirsiniz. Bu Cuma Mesajları / Smsleri / Sözleri facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşarak fenomen olabilir binlerce beğeni, paylaşım ve retweet alabilirsiniz.

Cuma Mesajları / Smsleri / Sözleri başlıklı yazımızdaki güzel sözleri aşağıda bulabilirsiniz. :)

Cuma mesajları yazımızda cuma mesajları cuma sözleri cuma günü gönderebileceğiniz en güzel cuma smslerini bulabilirsiniz.
 
Cuma günü İslam alemi için büyük önem taşıyan bir gündür. Hadis-i Şerif'te belirtildiği gibi bugün Müslümanlara Hayır,bereket ve iyilik vardır. 
 
 
Cuma gününün önemine dikkat çeken pek çok hadisi şerifler mevcuttur. Bu mübarek güne uygun hal ve tavır almak, hayırlı amellerle meşgul olmak, farz ve Nafile ibadetleri bolca yerine getirmek en uygun davranışlar olacaktır. Eş dost akraba ve hısımları arayıp görüşmek hiç değilse güzel söz içeren bir mesaj yollamak yerinde olacaktır
 
 
*Allahu Teala Cuma gecesinde bütün müslümanları mağfiret eder günahlarını bağışlar. (Hadis-i şerif)
 
 
*Cuma namazından sonra 7 defa ihlas ve yedi defa Felak ve Nas surelerini okuyanı Allahu Teala bir hafta kazadan beladan ve kötü işlerden korur.
 
 
*Cuma günü bana çok salavat okuyun Çünkü cuma günü bana salavat okuyan kimse daha salavatın bitirmeden o bana ulaştırılır (hadis-i şerif)
 
cuma mesajları
 
*Ey Rabbim cumayı en bereketli kıldığın gibi bizleri de mübarek Cumanın bereketi ile bereketlenenlerden eyle.
 
 
*Allahım bu mübarek cuma gününde kabul olunmayan duadan, def edilmeyen Beladan, şifa bulunmayan hastalıktan, Huzur bulmayan kalpten, seni zikretmeyen dilden yine sana sığınırım. *O günde öyle bir saat var ki Müslüman bir kul o saatte denk getirerek Allah'tan hayırlı bir şey isterse Allah onun isteğini verir (hadis-i şerif). Rabbim mübarek Cuma günü hürmetine Dualarımızı kabul eylesin.
 
 
*Gönüller dua ile birleşince cumalar da güzelleşir. Mübarek cuma günü dualarınızda unutulmamak dileğiyle
 
 
 
*Dua kalpleri yakınlaştırır, kini nefreti def eder. Şu güzel cuma günü hatrına tüm İslam alemi için dua edelim. Gönüller bir dualar bir cumalar hayırlı, mübarek, bereketli olsun.
 
 
*Bağışlaması bol rahmeti bol Bereketi bol Rabbim. Güzel Cumaların hürmetine güzel Peygamberimiz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem hürmetine dualarımızı makbul ibadetlerimizi kabul eyle.
 
 
*En güzel dua Müslümanın Müslüman kardeşi gıyabında ettiği dua ise eğer, mübarek cuma günü dualarınızda unutulmamak dileği ve duası ile.
 
 
*Rabbim özümüzü de gözümüzü de gönlümüzü de Allah aşkıyla doldursun. Her günün her saatini cuma edasıyla geçirmeyi nasip etsin. Hayırlı ve bol bereketli cumalar.
 
Kaynak: http://www.okutan.org


Reklamı Kapat