Anlamlı Sözler
Anlamlı Sözler |  görsel 1
En güzel ve anlamlı sözleri, Anlamlı Sözler yazımızda bulabilirsiniz. Bu Anlamlı Sözler facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşarak fenomen olabilir binlerce beğeni, paylaşım ve retweet alabilirsiniz.

Anlamlı Sözler başlıklı yazımızdaki güzel sözleri aşağıda bulabilirsiniz. :)

Anlamlı sözler yazımızda sevgiliye gönderebilceğiniz anlamlı sözler, özlü sözler, anlamlı sözler facebook, anlamlı sözler kısa, anlamlı mesajlar bulabilirsiniz. Küfürlü sözler, sevgiliye uzun mesajlar, seni seviyorum sözleri yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Anlamlı Sözler

 

Sadık bir dost, yeni tanışacağınız insanlardan daha önemlidir. Zira yenilerin ne denli bir yeniliği hayatınıza getireceği kesin değildir. Fakat var olan bir orantının değişmesi de zoraki bir düşünceye sahip olmamakta.

Her zaman kendin ol ve kendin başarmaya çalış. Yola çıkacağın insanlar seninle her yerde durmalı ve beraber hareket etmeli. Ancak bu şekilde tırmanabilirsin en yukarılara.

Düşündüğün olumlu ne var ise onlar üzerinde gayret etmeye devam et. Atacağın her adım seni bir adım daha yukarıya taşıyacağından ötürü sadece düşüncelerini değil, yanına alacaklarını da hesaba katman gerekir.

Sevmek her ne kadar acıya duyulan ön bir temel ise, sevilmekte bir o kadar alışkanlığın ta kendisidir. Bunun denklemi ise kimine göre sevildiğin kadar sev, kimisine göre ise haddinden fazla sev demektir.

Birbirini seven iki insan bir yol kurmaya karar verir, fakat önlerine çıkan en ufak bir zorlukta hemen pes etmeye de bir o kadar meyilli bakar.

Sen sadece sevginle sına kendini ve hiçbir zaman ters düşme farklı düşüncelere. İşte o zaman başaracağının kanaatine varabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsin.

Haykırmak istiyorsan bunu illa birilerinin duyacağı bir yerde değil, aynı zaman’da hiç kimsenin duyamayacağı ve yalnızca kendi sesinde boğulacağın bir yerde de yapman senin faydanadır. Zira kendinle yüzleşmenin en iyi yolu da kendi sesinde boğulmandır.

Sevgilerine yenik düşen yalnızlıklar var ise acıma, çünkü gün gelecek pusuya yatıp seni düşürmek isteyen bu yalnızlığın temelleri olacaktır.

Seviyorsan fazlasıyla üstüne gitme. Aşk kendine narin bakan bir çift sözle beslenen ve yine bu sözlere kırılarak yarı yolda bırakan bir mısradır.

Nice aşklara kanan kişiler gözleri kör bir şekilde yalnızlığı sayıklar. Her ne kadar mutluluk içerisinde olsalar da mutlaka bir gün acı çekmeye niyetlenirler. Bu yüzdendir ki, her aşkın sonu mutlaka o kişiye denk gelecektir.

İnsanlar, hayvanlar ve ağaçlar. Her biri aynı bir felsefe ile nefeslerini alır ve verirler. Alacağınız her nefesin kıymeti önemlidir, bu yüzdendir ki mutlak suretle başaracağınız yolda tüm gayretinizle hareket etmeniz gerekmektedir.

Hayalleriniz ne kadar uzakta olursa olsun, üstüne üstüne gitmeye devam edin. Zira bu hırsınız ve inşanız temelinizin daha sağlam bir şekilde oluşmasına büyük bir katkı sağlayacaktır.

Temellisi olmayan gayretlere ara verin. Çünkü elinizdeki değerleri kaybetmeniz, olası düşüncelerinizin yitirilmiş bir hali olabilir.

Her ne kadar acıya katlanıyor olabilsek de, ancak ve ancak acıyı hissettiğimizde anlarız bazı değerlerin gitmemesi gerektiğini. Ve bu yüzdendir ki, nereye kaçarsak kaçalım her daim bizimle olacak olan olumsuzluklara da kucak açmalıyız.

Hayatın size öğrettikleri arasında en çok ta olumsuzluklara yön verin. Zira gücünüzü yenilgilerden alacağınızdan ötürü, olumluluklar anında daha sağlam durabilesiniz.

Yazmak önemli değil, nasıl yazacağınız ve neye hitaben yazacağınız önemlidir satırların başlangıcında. Hayatınızın bir anını yazmaya kalktığınızda bile özen göstermelisiniz. Çünkü hayat hep sizden daha fazlasını istemektedir.

Düşüncelerinizi bir kenara atıp küf tutmasını izlemeyin. Doğrulun ve size doğru olan her şeyi içerisine katarak harekete geçin. Ancak bu durumda zafere ulaşmanın en kısa yolunu inşa edebilirsiniz.

Zalimlerin karşısında dik durmak, bu hayata bir fidan daha ektiğinizin anlamını taşımaktadır. Zira mazlumların günahına girenler, ağacınızı taşlayacaktır.

Bir yudum su misali olmalı tüm sancılarımız. Azdan az, çoktan çok misali içeceğiniz her bir yudumun sebebi olmalı bu hayatta.

Sebebi bilinmeyen ayrılıklara üzülmeyiniz, çünkü o sizi üzmeye her daim devam edecektir.

Anlamlı sözler yazımızın sonuna geldik.


Güzel Sözler

Kardeşlik Sözleri
Sevgiliye Doğum Günü Mesajları
Sevgiliye İyi Geceler Mesajları
Kapak Sözler
Sevgiliye Kısa Sözler
Reklamı Kapat