Sevgiliye En Güzel Aşk Mektupları

Sevgiliye En Güzel Aşk Mektupları |  görsel 1
Bu yazımızda sizlerle edebiyatta büyük yeri olan kişilerin sevgilisine eşine yazdığı aşk mektuplarını paylaşacağız, aralarında Cemal Süreya, Nazım Hikmet gibi büyük edebiyat akımlarını başlatan, büyük üstüdaların aşk mektupları umarım sizlere ilham olur ve sizde kendi mektubunuzu sevgilinize yazaraj onu mutlu edebilirsiniz. :)
 
Güzelim..
Güzel sıfatına en çok gidenim
Sana yazmak bir mum yakıp ona bakmak gibi
Kısık ateşinde dev bir ilimle yükseliyor aklımda yüzün
Yeşil ve keder yüklü bir gemi olup su alıyor
Öpsemde huzura kapatsam dediğim helal gözlerin.
 
 
Senin eşsizliğin, bulunmazlığın üstüne ne söylesem eksik kalır. Sadelikten korkmayan bir kadınsın bir kere. O köprünün altında vb. satılan balık-ekmekten alıp yemek istemen beni çok gönendiren şeylerden biri. Sana ondan almak istemiyişimin tek nedeni midenin sağlığını düşündüğümdendir. Bunu kaç kez söyledim sana. Adapazarı'ndaki kızla -neydi adı onun?- çektirdiğin fotoğrafta senin bütün hayat tavrın gizli. En gösterişsiz koşullarda da sen, o koşullardan hiç utanmadan, hiç yüksünmeden, bir ayağını gözüpek bir rahatlıkla ileri atabilirsin. Beni nasıl savunursun sonra. Birisi bana çok şişmanladığımı söylemişti de, hemen saldırıya geçmiş, şişman olmadığımı ileri sürmüştün. Oysa pekala fazla okkalanmıştım o günler. Sen busun işte. Sevdiğini her durumda savunursun, onun kusurlarını görmezsin. Ne sevgilisin sen. nickcenter.blogcu.com
 
 
“Sevmek ne uzun kelime. Derin deniz mavisi. Ne zaman geleceksin. Gelsen ya. Güzel buralar. Hem sana bütün olmayı öğretirim. Göğsünde kaybolurum hüzünlendiğim dakikalarda,çünkü senin omuzlarında ağlamanın deniz manzarası var. Giderdin dedim. Gittin ve gittiğin kırk gece sana uyudum. Aklım ödünç,ellerim yanlış. Ama sen yine de gitme. Gidersen peşinden gelmem ama kalırsan bu masalın sonunu birlikte öğreniriz.Bulutlardan elbise dikmeye başlasın mı güvercinler? Ama yine de sen bilirsin. Sana gitme demeyeceğim. Zaten ben senin gidişine hastayım. Sustuk yine.sigaralarımızı içtik. Sigaralarımızı dedim evet. Sen sigara sevmezsin . Nefret edersin. Her sigara içtiğimde senin yerine de içiyorum ben. gidiyorum. yollar ıssız,karanlık. Ben güzel değil miyim? Neden kuş koymuyorlar yoluma? Bu hayat sıktı.Gel yürüyelim?”
-Cemal Süreya (Onüç Günün Mektupları)
 
sevgiliye mektup örnekleri
 
"Sevgili Dost,
her defasında bu iki kelimeyle başlıyorum mektubuma. Çünkü bu iki kelimeden her biri, gücünü diğerinden alıyor. 
Sevgili olunmadan dost, 
dost olunmadan sevgili olunmuyor. 
Eğer bir ruh beraberliğiyse dostluk, iki ruhu bir kılan nedir? 
Nedir bileşik kaplardaki su seviyesinin sırrı?
Demek “dost insanın bir ikinci kendisidir” 
Demek, “sevgi hiç ayırt etmez; sevenle sevilen aynı şeydir.”
Kim o?
Senim!"
-Ali Ural (Posta kutusundaki mızıka)
 
 
“Sevgili Piraye;
Balık koskoca okyanusun derinliklerini avucunun içi gibi bilse de, bir lokma uğruna atılan oltaya can feda. Bırak benim de avucumun içi gibi bildiğim o koca kalbinde bir hata yapma hakkım olsun. 
Şimdi sen yoksun
ağlıyoruz arkadaşlarımla,
ağlıyoruz arkadaşlarım bulutlarla.
Yağmur yağıyor mu oraya bilemeyiz ama, biz ağlıyoruz Piraye.
Bu balık nefes alıp verdiği suyun altında boğuluyor, bu kelebek ölümü dört gözle bekliyor. 
O balık nerede boğuluyor biliyor musun?
Önümde ki beyaz sayfalara haykıramayıp yutkunduğum, içime ağlayıp, içimde biriktirdiğim denizin içinde boğuluyor. Bu kelebek intihara kalkışıyor. 
Bırak bir hata yapma hakkım olsun. Yaşadığım denizde can veriyorum. Kalemim kan kaybediyor, kalemim ağlıyor Piraye.”
- Nâzım Hikmet (Saklı Mektuplar)
 
 
uzaktaki sevgiliye mektuplar.
 
 
Sevgilim,
 
Nasıl isterdim bilemezsin şu an yanında olup her şeyi sana anlatmayı ve defalarca özür dilemeyi. 
Ne kadar oldu ben gideli bilmiyorum. Kim bilir ne kadar bensiz bıraktım seni..
Sensiz kalmanın yarısı kadar zorsa bensizlik; beni ömür boyu affetmesen yeridir. Ama yine de hep diledim affetmeni. Anlatabilmemin bir yolu olsaydı, inan denerdim, cevapsız bırakmazdım, ama bir yol bulamadım buna. Tek bildiğim yanında kalsaydım daha kolay olmayacaktı.
Kıyamadım sadece kıyamadım.. 
Bana sordun ya: ‘Gitmeye cesaretin var mı?’ diye; kalmaya cesaretim olsaydı bir an olsun ayırmazdım yanağımı göğsünden..
Göğsün; cennetin provasıydı işte.. 
Ben kızamıyorum sen de kızma hayata, kapatma kapılarını..
Biliyorum sevmek kolay herkes için; ama hiç yaralanmamış gibi sevmek ne kadar zor aslında.. Sadece bunu istiyorum senden.
Ne kıyas, ne kin, ne beklenti olsun hayatında, ilk defa aşık oluyormuş gibi sev..
Nasıl seveceğini zaten ben öğretemem sana, en iyi yaptığın şey bu çünkü. 
Bari sözümü tutabilseydim, hani kırk beşimde alıcaktım ya seni..
Veda etmek için yazmıyorum bunları veda edecek cesaretim olsaydı bunu karşında yapardım.
Aklının köşesinde olmak değil niyetim, 
Sadece gülümse arada, benim köşem orda gizli çünkü,
öpmeye doyamadığım dudağının köşesinde sakla beni…
 
Kendime İyi Bak…
 
 
 
Yürekten sevdiğim,
 
Sana gene yazıyorum çünkü yalnızım ve çünkü kafamın içinde seninle konuşurken senin bunu bilmiyor, ya da bana karşılık veremiyor olmana katlanamıyorum.
 
Kısa süreli ayrılıklar iyi oluyor, çünkü hep bir arada olununca her şey hiç ayırt edilemeyecek kadar birbirine benzemeye başlıyor. yan yana durduklarında kuleler bile cüceleşirken, alelade ve ufak tefek şeyler yakından bakınca kocamanlaşır.
 
Küçük tedirginlikler onlara yol açan nesneler göz önünden kaldırıldığında yok olabilir. Yan yanalık dolayısıyla sıradanlaşan tutkularsa mesafenin büyüsüyle yeniden büyüyüp doğal boyutlarına dönerler. Aşkım da öyle.
 
Zamanın aşkımı tıpkı güneş ve yağmurun bitkileri büyüttüğü gibi büyütmüş olduğunu anlamam için senin bir an, sırf rüyada bile olsa, benden koparılman yetiyor.
 
Senden ayrılır ayrılmaz sana olan aşkım bütün gerçekliğiyle kendini gösteriyor: o, ruhumun bütün enerjisiyle yüreğimin bütün kişiliğini bir araya getiren bir dev. 
 
Karl Marx - “ Letter to Jenny Marx ”

Ceza'nın Yeni Albümünden Suspus Şarkısı ve Sözleri

Cezanın Yeni Albümünden Suspus Şarkısı ve Sözleri |  görsel 1
Ceza'yı keşfedeli uzun yıllar oldu 2000'li yılların başında daha ergenliğe girme aşamasındayken tanıştım Cezayla o aralar acaip severdim kendilerini. Daha sonra Sagopa Kajmeri tanıdım ikisini de sevdim, rap yapıyolar ama ikisi de anlamlı rap yapıyolardı sözleri hoşuma giderdi hatta azberlemiştim çoğu şarkılarını. İki arasında hiç ayrım yapmadım ikisini de ayrı ayrı sevdim. Ama piyasada ikisi de yoktu, şuanda ceza yeni albümüyel ve klbiyle bizlerle işte 
 
Ceza - Suspus şarkı sözleri:
 
Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Bir vakit donmuştu beynim / Düzlükteyken bitmiş seyrim / Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Durma git enerjini kus / Zaten çok soğuk etraf buz / Hiç yalan der misin a ah / Pek dert dinler misin a ah / Ya bayat yer misin a ah / İnsan seçer misin a ah / Dikkatli izlersen anlarsın haklı megatron / Bende ghillie kevlar-mythril, sende sade bir kat krom / Zaten tekim, çıplak gezsem n’olur, her gün dekatlon / Hep dikenli tel etrafımda, kendi kendimeyim her gün sor bir / Hep diken diken gel bir gör / Tıkandı kaldı bak her bir form / Kırıntıların arasında kaldım, adı konsun artık / Hadi konsomatrisim ol, her sokakta beni bulmak zor / Sıkılanlardan mısın ya da ıkınanlardan mısın? / Kulağına dandik müzik takılanlardansın / Ama kusura bakma yapılacak hiçbir şey yok / Hızlı söyleyen ben değilim yavaş dinleyen sizlersiniz hep / Yavaş söylesem anlayacakmış gibi konuşuyor, şuna baksana kek / Altına bez, al sana test, iki kere iki Ceza eder net / Birikiminiz ile bir bardak bile dolmaz, öğrenebildin mi veled? / Rap harekettir ve de politiktir / Bunu hazmedemiyor isen hassiktir / Duvarda hit-list, çoğunuz misfit / Karalarım her yeri sen gene hit this / Bilmiyorsan sus, yaralara tuz bas, karalara ayak ile herkese / Kumpas kur bak, uzaktan head shot. Zaten… / Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Bir vakit donmuştu beynim / Düzlükteyken bitmiş seyrim / Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Durma git enerjini kus / Zaten çok soğuk etraf buz / Hiç yalan der misin a ah / Pek dert dinler misin a ah / Ya bayat yer misin a ah / İnsan seçer misin a ah
 
Mic mic mic mikrofon ve ben kayboldum / Gördüğüm rüya hayrolsun / Ben kapitan bak sapıtan çok / Kov kapıdan, pencereden sok / Sen çatapat ben topatan / Kalk gidelim benzini koy boy / Bide sohbeti kes, kalk hadi cowboy / Seni sevmedi rap, yetmedi goy goy / Ara elemanlar yönetir kimi kara kara elementler türemiş / Yeni kafa kara elemanlar güder hepinizi / Yola barikatlar, yeni setler, yeni barajlar ve yeni sesler / Yeni karakter ve yeni tipler, yeni taraftar ve yeni beatler / Geri dönüş yok bu bizi kitler, napacaz şimdi bilmem? / Durun durum bekleyin, geldim işte buradayım merak etmeyin / Perakende rapleriyle benle uğraşanlara öğrettim pandomim / Herkes bıkmış kısmen bakın, sol kanattan hiç bitmez akın / Akşama yangın, ateşleri yakın ama dikkat edin de yanmayın sakın / Bak bu tarz benim, patlatır derin, çağ atlatır ve katlarım rapi / Çıkarsam bir yola dönmem hiç geri / Bu gerilim hep benim, hem de tertemiz / Yanlışı bırak hadi doğruya tap, sana saniye saniye kafiye bak / Bana gelmez buralar karışık, zaten… / Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Bir vakit donmuştu beynim / Düzlükteyken bitmiş seyrim / Göz gözü görmüyor hep pus / Takipteler ses etme sus / Durma git enerjini kus / Zaten çok soğuk etraf buz / Hiç yalan der misin a ah/ Pek dert dinler misin a ah / Ya bayat yer misin a ah / İnsan seçer misin a ah
 

Video tanıtım amaçlı eklenmiştir..

Tags: ceza suspus, ceza suspus şarkı sözleri, ceza suspus dinle, ceza suspus şarkısı

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (Mevlana) Özlü Sözleri

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (Mevlana) Özlü Sözleri |  görsel 1
Bugün sizlere özlü sözler grubundan Hz. Mevlana'dan seçilmiş en güzel özlü sözleri paylaşacağız. Bilindiği üzere Hz. Mevlana esas adıyla  Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Allah aşkıyla yanıp tutuşan bir ilim adamıdır. Edebiyatta ve tarihte büyük bir yeri bulunan Mevlana'nın sözleri çok anlamlı olmakla beraber çok yaygınlaşmış ve özlü sözler de yerini almıştır. Hz. Mevlana'yı rahmetle anıyoruz...
 
Sen benim Yaradan'dan ötürü yaradılanı sevişim,bir adım gelene on adım gidişim ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. sen benim bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim,azla yetinişim,çoğa göz dikmeyişimsin ve kapanmayan avuç içimsin 
 
 
Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. 
Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür.
 
 
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu..
-Mevlana
 
 
Kusur arıyorsan, tüm aynalar senin.
 
 
İnsanları kitap gibi düşünün. Kapaklarına bakıp aldanmayın, içini okuyunca anlarsınız asıl değerini.. 
 
 
Sen ALLAH’ a güven.. Hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar.
 
 
Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı; dokunamazdın.
-Mevlana

mevlana sözleri
Kabiliyetsiz olmak bir kusur değildir.. 
Ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.
 
 
Kimse sana karşı değil, herkes kendinden yana.
 
 
Allah firavuna dünya mülkünü verdi, fakat bir dert vermedi. Dert dünya mülkünden kıymetlidir.
 
 
Hüzün daIgası çarptıysa bir insanın yüreğine; ya MevIa’sını özIemiştir, ya da MevIa’sı onu.
 
 
Sen sadece sen değilsin,
Bensin,
Benimsin,
Bendesin…
 
 
Her şey neye lâyıksa ona dönüşür.
 
 
İlla birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever ama sen göremediklerini seveceksin. Sözde değil özde istiyorsan şayet; ten’e değil, can’a değeceksin.
 
 
Sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir.Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir.
 
 
Biz Allah'tan gelene razı olursak,
Allah'ta bizden razı olur..
 
Gönül sevgiliyi bulmuşsa, kuru dal bile çiçek açar…
 
mevlana sözleri
Bir gün kızsan bana, 
alsan başını, 
yüz bin yıllık yere gitsen, 
dönüp kavuşacağın yer ben'im demedim mi?
 
nickcenter.blogcu.com
Olgunun halinden anlamaz ham,         
Sözü kısa kesmek gerek vesselam.  
 
 
Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.
 
 
İyi bil ki; kötü ahlâklı güzel yüz, beş para etmez.
 
 
İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme; 
Duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.
 
 
Yalnızlık Allah'a mahsus, her canlı bir eş arar. Taşın kalbi yok ama, onu bile yosun sarar.
 
 
Bitkinin güzelliği, tohumun İyiliğinden. İnsanın güzelliği ise kalbinden gelir.
 
 
Topraktan geldik, toprağa gideceğiz..Mühim olan, çamurlaşmamak..
 
 
Bana harflerden ve 
kelimelerden arınarak gel… 
Kalıplardan kurtul, kâlbinle gel… 
Kâlinden sıyrıl, hâlinle gel… 
İster bu âşk'ın ‘Sen’ hâli, 
ister ‘Ben’ hâli olsun… 
Geldiğin zaman; 
ne 'Sen’ ne de 'Ben’ olmayacağız burada… 
O hâlde sadece gel… 
İster 'Sen'inle gel… 
İster 'Sen'siz… 
Yeter ki gel …!
 
 
Sopayla kilime vuranın gayesi; kilimi dövmek değil, tozu kovmaktır. Allah tozunu alıyor niye kederlenirsin?
 
 
Nerede akarsu olursa, orada yeşillik, Nerede kardeşlik olursa, orada merhamet olur.
 
Tags: mevlana özlü sözleri, mevlana sözleri kısa, mevlana aşk sözleri, mevlana şiirleri

Tavsiyelazim ile Film Önerileri

Tavsiyelazim ile Film Önerileri |  görsel 1

Herhalde hepimiz elimizden geldiğince boş vakitlerimizi film izleyerek geçiriyoruzdur. Sonuçta film izlerken hayattan kopup farklı hayatlara, bambaşka kişilerin gözünden bakma şansımız olabiliyor. Normal hayatımızda yapma imkanımızın veya görme ihtimalimizin olmadığı olaylara, sinema sayesinde bakmakla kalmıyoruz, aynı zamanda içine giriyor ve yaşıyoruz.
Peki ya sizde bizler gibi film seçimi konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz? Sonuçta sürekli farklı filmler izlemek isityoruz. Belkide daha önemlisi farklı hayatlara girmek istiyoruz. Farklı yaşantılar görüp, başkaları ile sevmek ve üzülmek çok güzel değil mi?

Bu noktada sizlerinde kendinize film önerileri alabileceğiniz kaynaklar bulmanız gerekli. Bu yazımızda sizler için tavsiyelazim sitesini önerebiliriz.
Site içeriğini incelediğimizde başta teknoloji, oyun ve sinemanın olduğunu görebiliyoruz. Ancak tüm içeriği tek bir yazıya sığdırmak gerçekten zor. O yüzden bu yazımızda sadece Sinema kategorisini ele alacağız.

Sinema kategorisinde çeşitli konulara uyun olarak yapılmış film tavsiyeleri bulunuyor. Bu yazıları okuyarak sürekli olarak izlemek için film seçme şansınız var.
Örnek vermek gerekirse eğer hint filmlerini izlemek isterseniz site üzerindek Aamir Khan Filmleri ile farklı bir kültüre yolculuk edebilir ve eğer hiç izlemediyseniz kendinize güzel filmler bulabilirsiniz.
Dediğimiz gibi sitenin tamamını açıklamak çok zor. Bu yüzden en iyisi siz şimdi tavsiyelazim adresine giderek kendiniz keşfetmeye başlayın.

Sevgiliye En Güzel Günaydın Sözleri/Mesajları/Yazıları

Sevgiliye En Güzel Günaydın Sözleri/Mesajları/Yazıları |  görsel 1
Günaydınlar olsun herkese yazıyı yayınladığım saat akşamda olsa bu yazıya google'den gelen kişiler sanırım sabah geleceklerdir o yüzden size uzuncaa günaydınlaaar diliyorum. Yazımızda sevgiliye söylenebilecek en güzel günaydın mesajlarını bulabilirsiniz
 
Günaydın o gül yüzlü sevdiğime, Günaydın yeryüzünü aydınlatan yeni güne, Günaydın gün görmek için bekleyene, Günaydın, Nazım Hikmet Ran
 
 
Senden günaydın mesajı almak. Günümü güzelleştiriyor
 
 
Bir günaydınla aydınlansın günün, gülüşlerin çoğalsın, Mutluluk gözlerine takılı dursun .. Bugün yaşamın nefais tadını hissettiğin, umuda hoş geldin diyen dudaklarında tebessüm,
 
 
BANA GÜNAYDIN MESAJI ATMAYAN ADAM UYANMASA DA OLUR.
 
günaydın
Dünyanın bütün sabahlarını yanımıza alıp da gidelim. 
Hesap etmeden, haritaya bakmadan gidelim…
 
 
Günaydın’ sa bile…
İnsan bunu sevdiğinden duymalı.
 
 
Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları kalbine, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Seni seviyorum günaydın sevgilim
 
 
sakınıp sakla, güneşim ol ısıt beni
yüzünün sıcak kokusu kalsın ellerimde.
 
 
Sonra sen geldin. 
Güldün. 
Sarıldın. 
Gönlümdeki en kurak topraklar, papatya bahçesi oldu. 
Günaydın sevgilim..
 
 
Günaydın sevgilim, insan her uyandığında ömründen bir gün gidiyor ama benim seninle ömrüm uzuyor.
 
günaydın
Sen şimdi uyuyorsun ya; kıvrılmış kirpiğinden öperim.
Üşümüş saçlarından öperim.
Nereye koyacağını bilmediğin için alelade geçiştirdiğin ellerinden,avuç içlerinden öperim.
Üzerine giydiğin kıyafetin teninle temas eden tersinden öperim.
Susamış,su bekleyen seslendiğinde duyulmayan dudaklarının kenarından öperim.
Başucunda durup sana bakan eşyanı,gözünü açar açmaz göreceğin dünyanı öperim.
İçini öperim.
Sesini öperim. nickcenter.blogcu.com
Ayak parmağından, aldığın nefesten öperim.
 
 
Günaydın 
yüzündeki tebessüme 
bir sıcak demli çaya 
buram buram kokan simide 
aşka, sevgiye 
günaydın…
 
 
Günaydın ilk düşüncem ilk tebessümüm.Hayatımda var olan şükür’üm.yokluğunun hayaliyle korktuğum.Gün sana güzel gün Bana özel gün bizli aydın olsun,günaydınn
 
 
Gözlerini bugüne öyle bir açki herşey istediğin gibi gitsin birtanem..GÜNAYDIN.
 
 
Sabahları uyandığımda güneşi değilde seni,gözlerini gördüğümde gün aymış olacak benim için.. Günaydın sevdiceğim...
 
günaydın
Güzel gözlerini uykudan açtığında yanında olmak, saçlarını ellerimle taramak ve elini kalbimin üstüne bastırmak isterdim, kalbimin sana sevgiyle nasıl çarptığını hisset diye. Yürümeye kalktığında ayağın takılıp düşecekken seni tutmak ve bu sebeple sımsıkı sarılmak isterdim. Şimdi dua ediyorum, en kısa zamanda sevdiğim yanımda olsun diye.
 
 
Bir sabah uyandığında ben olacağım yanında, gözlerini bana açacaksın, o gün güneş bile başka doğacak, bulutlar güneşimizi engellemeye utanacak, biz sarıldıkça odamız aydınlanacak, sabret sevdiğim o günler de yaşanacak. 
 
 
Günaydın yeni doğan masum tatlı güneşim, günaydın kır çiçeğim, günaydın gönlümü fetheden sevgilim…
 
! Eğer bu sözleri beğenmediyseniz sevgiliye uzun sözler sayfamıza göz atabilirsiniz..
 
Tags: erkek sevgiliye günaydın mesajları, sevgiliye günaydın mesajları, sevgiliye günaydın mesajı, sevgiliye günaydın mesajları uzun

Etkileyici Damar Sözler//Damar Mesajlar

Etkileyici Damar Sözler//Damar Mesajlar |  görsel 1
Bu başlık altında sizlerle damar sözleri paylaşacağız. Damar sözler den kastımız aslında hüzünlü sözler. Bazen insan üzülür, anlam veremediği bir burukluk olur içinde ya da belirli bir sebepten dolayı morali bozuktur kendini ifade etmek ister bazıları bunu bağırıp çağırarak yapar bazıları sohbet ederek bazıları ise sosyal medyada ruh haline uygun sözler paylaşarak. Ancak insanlar üzüntü durumunda üretkenlikten uzak oldukları için sosyal medya da paylaşmak için güzel sözler ararlar işte tamda aradığınızı bulacağınız yer burası.
 
Diyo ki güzel günler geride kaldı, lan biz yanyana bile gelmedik.
 
 
Acımın tuzun kuvvetiyle ilgisi yok, yaram derin; tuz değil toz değse devrilirim. 
 
 
Herkes "Kaybeden o." diyor. Ulan kaybeden oysa neden acı çeken benim?
 
 
“Sanırım bugün de her şey yolunda. Bakıyorum sen yoksun, hava gri, kafam bulanık, alnımın çatından vuran birkaç şarkı ve sigaram. Her şey bugün de olması gerektiği gibi.”
 
 
“Gelmişini geçmişini değil de, gidip de gelmeyişini s**eyim.”
 
 
Bana uzak uzak durma, bütün kemiklerim ağrıyor.
 
 
“ömrün, saçların kadar uzun ve güzel olsun” dedi giderken adam. ve kadın o günden sonra bir daha uzatmadı saçlarını.
 
 
İnsan, 
üzüntülü ve sevinçli zamanlarında, 
kalbinin dayanamayacağından fazlasını 
duyarlı bir kalple bölüşmek ister.
 
aşk
Bir kapı kapanınca bir yenisi açılır ancak çoğu zaman kapanan kapıya o kadar uzun ve üzüntülü bakarız ki bizim için açılan yeni kapıyı göremeyiz.
 
 
Canımı sen yaktığında bile, senin omzunda ağlamak istedim ben.
 
 
Bazıları şiirleri sevmez. Çünkü onların yarası yoktur, yaraladıkları vardır.
 
 
Ağırıma gidiyor, belli etmiyorum.
 
 
Sarılma bana üzerine bulaşır yalnızlığım.
 
 
Bizi en çok sevdiklerimiz yaraladı.
 
 
Yağmur yağarken ağla kimse anlamaz.
 
 
"Sana güvenmiştim" cümlesi belki herşeyi sana olduğundan daha fazlasını açıklar
 
 
Senin aklının yanından dahi geçmeyen olaylar benim ciğerimi parçaladı fakat canın sağolsun...
 
 
"Bitti o şiir başka mısra gerekmez."
 
 
Bir cam gibidir kalp. Kırıldıkça keskinleşiyor.
 
 
"Ağlamamak için sıktığım çenemin acısını kalbimde hissettim, defalarca."
 
 
Ah be kadınım! Sana kalbinden önce fermuarını açanlar olacak. Ve aşk seni kör edecektir. Acırım..
 
tumblr
“Yaşadıklarımdan pişman değilim ama tanıştığımız güne geri dönsek merhabadan öteye gitmezdim.”
 
 
İnsanlar gider. Ama öylece değil. Umutlarını çalar da gider. Mutluluğunu alır da gider. Hayallerini parçalar ve kırıkları suratına atar da gider. İnsanlar arkada bıraktığını kanatır da gider.nickcenter.blogcu.com
 
 
En nihayetinde bi orta yol bulduk. O soldan gitti, ben sağdan...
 
 
“Sen benim en çok saklandığım
Sen benim durup durup saplandığım”
 
 
“Özlemin dili olsaydı, yüreğim sana ses olurdu. Ben susardım…”
 
 
“En kalabalık şehirdir, ‘’uzaklar.’’
Ne bir araba ne de bir tren gider oraya.
Orada büyür hayallerimiz, orada atar kalbimiz.
Tuhaf olan, bedenimiz burada yaşarken, orada ölür yüreğimiz.” 
 
Tags: etkileyici damar sözler, damardan damar sözler, anlamlı damar sözler, kısa damar sözler, delikanlı sözler, baba sözler

Güzel Sözler/Güzel Mesajlar/Kısa

Güzel Sözler/Güzel Mesajlar/Kısa |  görsel 1
Güzel sözler yazımızda internetten derlediğimiz her türlü hoşunuza gidecek sözleri mesjaları bulabilirsiniz. Kimi zaman eğlenceğiniz kimi zaman hüzünleneceğiniz kimi zaman aşkı hissedeceğiniz birbirinden güzel onlarca güzel söz ile tekrar karşınızdayız. Umarım beğenir ve memnun kalırsınız. Sizde bizimle beğendiğiniz sözleri yorum olarak paylaşabilirsiniz. 
 
Atom bile bizim kadar parçalanmamıştır be kardeşim.
 
 
Çünkü sen benim içinsin, benim içimsin.
 
 
3 gram aklın var zaten onu da bana laf yetiştirmek ya da arkamdan atıp tutmak için kullanma Allah aşkına. Az kendine de zaman ayır, kıyamam
 
 
Bir babanın "benim biricik kızım" demesi de var ki; bütün aşk kelimelerinin ağzına tükürür.
 
 
Sinirlenince susmayı öğrendiğimden beri olgun biriyim.
 
 
Bende her şeyi fazla düşünme sorunu var.
 
 
Ya sen iç sessin biraz sus ya. Arada bi dinlen. Bi yorul ya.
 
 
İyi ki üzdüler. Bir şeylerin farkına vardım, insanları tanıdım, iyiyi kötüyü gördüm sonra olması gerektiği gibi davrandım değiştin dediler.
 
 
Önce hep iyi niyetimden kaybettim, sonra da iyi niyetimi kaybettim.
 
 
Göz yaşımı kendim sildikten sonra ''yanındayım'' diyenin anasını avradını s**eyim.
 
 
"Dost" çok ağır bir vasıf, zamanla çok az kişiye yakıştığını anlıyorsun.
 
 
Seviyorsa zaten sonunda yine birleşirdi insanlar, aşk gerçekse bitmezdi, seven  insanlar birbirlerini beklerdi.
 
 
Tamam sevgilim değilsin ama bu seni sevmediğim, kıskanmadığım, özlemediğim anlamına gelmez, gelemez.
 
güzel sözler
Yemin ediyorum ilk tanıştığımda hayranlık duyup şimdi ölümüne tiksindiğim insanlar var. İşte bunlar hep sahtelik karaktersizlik.
 
 
İnsanların biribirinin arkasından bu kadar çok konuşup sonra bu kadar fazla samimi olması beni fazlasıyla güldürüyor, lütfen biraz karakter.
 
 
Canımızı yakanların hepsi canımızdı.
 
 
Unuttum sayılmaz ama hatırlamıyorum da.
 
 
Bir hatayı asla iki kez yapmam. Beş veya altı kere yaparım, yanlış olduğundan emin olmam lazım.
 
 
Benim de ağır gelecek cümlelerim var da, söyleyecek acımasız bir kalbim yok.
 
 
İnceldiği yerden kopması neyse de, en sağlam zannettiğin yerden kopunca ayrı üzülüyor insan.
 
 
Yanlışım varsa, yanlışın vardır.
 
güzel sözler
Kıskançlık kötüdür. Ama insan sevdiğini kıskanır. Sevdiği kadar kıskanır ve ben kıskancım.
 
 
Cemal Süreya özetlemiş; Günlerce konuşmaz, yazmaz, aramaz, sormaz; Sonra gelir bir merhaba der, yine o kazanır.
 
 
Dışarıdan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama içeride durumlar bayağı karışık.
 
 
Sana benim ki demek istiyorum anlıyor musun?
 
 
Bi muddet sonra hicbir sey gormek duymak ve bilmek istemiyosun. Bu noktaya "gercekten cok sıkıldım ve yoruldum" noktası da diyebiliriz. nickcenter.blogcu.com
 
 
Kızgınlık gürültülüdür, kırgınlık sessiz.
 
 
Onu ne kadar çok sevdiğini diğer insanlara anlatabilirken, oturup ona anlatamıyorsun.
 
 
Ne kadar uzakta olduğu değil, ne kadar yanında hissettirdiği önemli.
 
 
Mükemmel kişileri aramaktan vazgeçin. Tek ihtiyacınız olan size sahip olduğu için şanslı olduğunu düşünen biridir.
 
 
Bir umutla beklediğim en güzel yarınsın.
 
 
Sevmediğim insanlarla konuşurken samimiyetsizlikten geberip gidicem diye çok korkuyorum.
 
 
Sana davranma biçimim, sana bağlı.
 
güzel sözler
En acı cümle: "Söz vermiştin"
 
 
Herkese samimi olan bize soğuk kalsın bi zahmet 
 
 
2 dakika bile konuşmayınca sanki o insanı kaybedecekmişsin gibi his var ya, çok pis ya. Konuşsan sıkacakmışsın konuşmayınca kaçacakmış gibi.

Populer Yazilar

Kardeşlik Sözleri
02/02/2015
uzun mesajlar
Sevgiliye Uzun Mesajlar
21/10/2014
kapak
Laf Koyan Kapak Sözler
20/10/2014
iyi geceler
İyi Geceler Mesajları
06/11/2014

Son Yazilar

Sevgiliye Güzel Aşk Mektupları

yeni 26 Mayıs 2015, 23:22

Sevgiliye Günaydın Mesajları

yeni 23 Mayıs 2015, 21:58

Etkileyici Damar Sözler

yeni 20 Mayıs 2015, 20:59

En Yeni Güzel Sözler

yeni 18 Mayıs 2015, 22:53

Sevgiliye Söylenecek En Güzel Sözler Kısa Sevgiliye Söylenebilecek Sözler

yeni 15 Mayıs 2015, 22:15

Romantik Çıkma Teklifi Sözleri Romantik Çıkma Teklifi Sözleri

yeni 13 Mayıs 2015, 00:11

güzel aşk sözleri Güzel Aşk Sözleri

10 Mayıs 2015, 15:51

komik sözleri Eğlenceli Komik Sözler

08 Mayıs 2015, 16:27

aşk sözleri Romantik Ask Sözleri

06 Mayıs 2015, 16:34

facebook sözleri Facebook'tan Yeni Sözler

04 Mayıs 2015, 17:15

komik Komik Sözler ve Tweetler

02 Mayıs 2015, 22:54

güzel sözler Güzel Sözler 2015

01 Mayıs 2015, 18:39

anlamlı sözler Yeni Anlamlı Mesajlar

29 Nisan 2015, 20:08

aşk Kapak Sözler Yeni

28 Nisan 2015, 19:52

aşk Sarkılardan Alıntı Ask Sözleri

27 Nisan 2015, 17:26

aşk Etkiliyeci Ask Mesajları

24 Nisan 2015, 23:08

ayrılık Anlamli Ayrilik Mesajlari

07 Nisan 2015, 20:07

sevgiliye Sevgiliye ve Ese Yildonumu Mesajlari

22 Mart 2015, 22:51

küfürlü Kufurlu Kapak Sozler

21 Mart 2015, 23:49

dogum gunu Sevgiliye Dogum Gunu Mesajlari

19 Mart 2015, 18:32

ask sozler Guzel Ask Mesajlari

12 Mart 2015, 23:25

duygusal Duygusal Dehset Sozler

Mart 2015, 20:17

kısa aşk Sevgiliye Kisa Ask Mesajlari

Ocak 2015, 21:24

iltifat Sevgiliye Iltifat Sozleri

18 Aralık 2014, 21:08

seni seviyorum Seni Seviyorum Sozleri

08 Kasım 2014, 23:06

iyi geceler Uzun Iyi Geceler Mesajlari

06 Kasım 2014, 22:46

komik Yeni Komik Sozler 2015

01 Kasım 2014, 21:23

sevgiliye uzun Sevgiliye Uzun Mesajlar/Sozler

21 Ekim 2014, 22:57

laf Laf Koyan Kufurlu Kapak Sozler

20 Ekim 2014, 22:43

kapak Laf Koyan Kapak Sözler

28 Şubat 2013, 16:57

Arac Gerec

Haberler DMCA.com Protection Status Internet Blogs ÜSTÜNE GELME
sayac
x